Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Startē "Dižā Baltijas apceļošana"

2008-07-01

Rīga, 1. jūlijs. 1.jūlijā aizsāksies Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) un pārējo baltiešu tūrisma institūciju organizētā akcija „Dižā Baltijas apceļošana”, kas ir unikāls triju Baltijas valstu tūrisma kopprojekts, kas jau otro gadu pēc kārtas aicina triju valstu iedzīvotājus apmeklēt 36 šobrīd interesantākos tūrisma objektus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, rezultātā iegūstot vērtīgas akcijas atbalstītāju balvas.

Projekts „Dižā Baltijas apceļošana”, kas ir pērnās akcijas „Baltijas ceļojumu maratons” turpinātājs, norisināsies no 1.jūlija līdz 1.novembrim, kura laikā ikviens interesents varēs apmeklēt akcijas objektus ar vidēji 50% atlaidi. Šogad akcija ir mainījusi ne vien vizuālo tēlu un ieguvusi savu logo, bet arī pavisam jaunu nosaukumu, kas ļauj tai veiksmīgāk apzīmēt lielisku brīvā laika pavadīšanas veidu, atklājot skaisto un neparasto mums līdzās.

Tāpat šogad akcijas dalībniekiem būs zemākas prasības objektu apmeklēšanas skaita ziņā, lai pretendētu uz balvām – lai cīnītos par Latvijas mēroga balvām 300 Eiro vērtībā, nu pietiks ar 6 objektu apmeklēšanu Latvijā un pa trim katrā no kaimiņvalstīm. „Mēs vēlējāmies nākt pretī visiem tiem ceļotājiem, kas gan laika, gan iespēju ziņā ir ierobežoti, lai paviesotos visos objektos. Akcijas mērķis ir veicināt Latvijas un Baltijas iepazīšanu, un pat ja ģimene kādā nedēļas nogalē apmeklēs divus vai trīs objektus tepat aiz Latvijas robežas, tas būs apsveicami,” atzīst TAVA direktors Uldis Vītoliņš. Aktīvākie tiek aicināti paviesoties vismaz 10 objektos Latvijā un sešos katrā no kaimiņvalstīm, lai cīnītos par ģenerālsponsoru dāvātajām balvām 1000 Eiro apmērā.

Atlasītie 36 tūrisma objekti pārstāv visplašāko tūrisma produktu klāstu un ir izvēlēti, lai ikviens akcijas dalībnieks varētu sev atrast ko interesējošu,- ir sastopami pazemes alu labirinti, stāstu apdvestas muižas un pilis, meteorītu krāteri, dabas takas un dziednieku spēka vietas, bākas jūras krastā, klasiski un neparasti muzeji un aktīvās atpūtas parki.

Šogad Latviju projektā pārstāv – Turaidas pils, Vējiņu pazemes ezeri Straupē, Jelgavas pils kapenes, kultūrvēsturisks maršruts Jūrmalā, Kuldīgas vecpilsēta ar Ventas rumbu, Liepājas maršruts „Kā pa notīm!”, Kokneses pilsdrupas, Ludzas amatniecības centrs un Slutišķu sādža. Īpaši akcijas dalībniekiem šogad ir pieejami tādi tūrisma objekti, kas līdz šim bija piemēroti lielākām grupām vai ar iepriekšēju pieteikšanos, kā Lodiņu alus darītava Bauskā un Līgatnes pazemes bunkurs, kā arī pavisam jauni tūrisma produkti, kā Jūrmalas kultūrvēsturiskais maršruts „Majori – pilsētas sirds!”.


Igaunijas pieteiktie tūrisma objekti ir – Serves bāka Sāmsalā, Strausu ferma Muhu salā, Matsalu nacionālais parks ar Haeska skatu torni, Keilas ūdenskritums, Nimes atrakciju parks, Igaunijas brīvdabas muzejs, Rakveres pils, Kohtlas šahtu parks-muzejs, Vientiešu tematiskais parks, Tartu rotaļlietu muzejs, Pihlakas lauku mājas mājdzīvnieki un muzejs, Lielā Munameģa skatu tornis.

Lietuvu pārstāvēs – Antana Monča muzejs, Kretingas ziemas dārzs, Ludvika Rēza kultūras centrs, Bitēnu brīvdabas gleznu izstāde, Pašiļu sumbu audzētava, Mazbānīša muzejs, Senais bišu muzejs, Hercoga Radzivila mauzolejs un evaņģēliskā reformistu baznīca, Farmācijas muzejs, Birštonas sakrālās mākslas muzejs, Baltijas dzintara mākslas centrs un Antana Česnuļa skulptūru parks.

Īpaši akcijai ir izgatavotas 30 000 brošūras latviešu, lietuviešu un igauņu valodās, kā arī īpaša, interaktīva akcijas mājaslapa www.greatbaltic.eu, kur pieejama informācija arī krievu valodā. Gan akcijas brošūra, gan portāls ir veidots, lai ne tikai sniegtu informāciju par akciju un dalības objektiem, bet arī lai aktīvi iesaistītu akcijas dalībniekus – portālā ikvienam ir iespēja izveidot savu profilu, īpašā ceļotāja kalendārā atzīmēt savus Baltijas apceļošanas datumus un augšupielādēt ceļojuma laikā uzņemtās bildes.
Fotogrāfijām šī gada akcijā būs īpaša nozīme - ja pērn, viesojoties objektos, bija jākrāj īpaši zīmodziņi savā dalībnieka pasītē, tad šogad ir jāatrod kāds īpašs priekšmets katrā no objektiem un pie tā jānofotografējas. Tas, kura īpašā, konkrētai vietai raksturīgā lieta ir jāmeklē, iespējams atrast akcijas brošūrā un mājaslapā, kur arī pēcāk visas bildes būs jāielādē. Tiem, kas dod priekšroku filmu aparātiem, fotogrāfijas droši varēs sūtīt akcijas organizatoriem pa pastu.
Akcijas uzvarētājus gaida vērtīgas balvas, tai skaitā ceļojumi un aviobiļetes no akcijas atbalstītājiem – „Estonian air”, „airBaltic”, „Reval Hotels”, „Kaleva Travel”, veselības un atpūtas centra „Mārcienas muiža”, viesnīcas „Gutenbergs”, Eiropas parlamenta ETP-ED grupas, „SSCF Ferries”, „BTG”, „TAS”, viesnīcas „Konventa sēta”, Liepājas un Jūrmalas pilsētas domes. Eiropas Parlamenta deputāts Aldis Kušķis (ETP-ED grupa) dāvinās iespēju dalības objektu pārstāvjiem no Latvijas doties apmaksātā 2 dienu pieredzes apmaiņas braucienā uz Eiropas Parlamentu Briselē, kā arī sadarbībā ar Eiropas Parlamenta Eiropas Tautas partijas (Kristīgo demokrātu) un Eiropas Demokrātu grupu (ETP-ED) organizēs izglītojošu semināru rudenī Rīgā.

Plašāka informācija par projektu atrodama akcijas mājaslapā www.greatbaltic.eu, Latvijas Tūrisma informācijas birojā Rīgā, Smilšu ielā 4 (tālr. 67224664), kā arī reģionālajos tūrisma informācijas centros.

Pēdējās ziņas

2008-07-01 Starptautiskajā lidostā "Rīga" uzlabota ātrās drošības kontrole
2008-07-01 Prāta Vētras koncerttūre "Tur kaut kam ir jābūt"
2008-07-01 Jānis Kārkliņš strauji atveseļojas, "Skandi Auto Rally Team" gatavojas rallijam "Kurzeme 2008"
2008-07-01 Red Bull Flugtag konkursam pieteikušās 490 komandas no visas Latvijas
2008-07-01 Izdotas Liepājas centra kartes
2008-07-01 Dziesmu un deju svētku dalībnieki ēdīs pasākumu vietu tuvumā
2008-07-01 Pētīs Bastejkalna vēsturisko izskatu un diskutēs par Rīgas kanālmalas apstādījumiem
2008-07-01 Vakar atsākusi darboties Ziedoņdārza strūklaka
2008-07-01 Peldēties aizliegts 3 Ogres rajona peldvietās un 1 Rīgas rajona peldvietā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski