Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Red Bull Flugtag konkursam pieteikušās 490 komandas no visas Latvijas

2008-07-01

Šāda Latvijas iedzīvotāju atsaucība ir pārsteigusi ne tikai pašdarināto lidaparātu konkursa organizatorus Latvijā, bet arī valstīs, kur Red Bull Flugtag konkursi notiek jau vairākus gadus. Šis fakts apstiprina, ka Latvijā cilvēkus interesē lidošana un daudzi no tiem vēlas paši būt avio konstruktori un piloti, kaut vai uz tik īsu mirkli, cik īss ir lidojums no Red Bull Flugtag sešus metrus augstās rampas līdz nosēšanās brīdim latviešu likteņupes – Daugavas ūdeņos. Taču veikt pirmo pastāvīgo lidojumu ar pašdarināto lidaparātu noteikti veicina šī konkursa galvenā balva – iespēja kļūt par pilnvērtīgu privātās lidmašīnas pilotu.

Izvērtējot pieteikumus, nākas secināt, ka visvairāk lidot gribētāju ir Latvijas galvas pilsētā un Rīgas reģionā, jo no pārējiem Latvijas reģioniem pieteikumu ir krietni mazāk – no tiem aktīvākais ir izrādījies Vidzemes reģions. Interesi par Latvijā notiekošo pašdarināto lidaparātu konkursu izrādījusi arī viena komanda no Krievijas, Sanktpēterburgas. Dalībnieku vecuma amplitūda pierāda, ka šādi, nedaudz traki, smieklīgi un jautri konkursi neinteresē tikai jauniešus – pieteikumos atrodami arī dalībnieki, kuriem dzīves pieredze ir lielāka par pusgadsimtu.

Tieši pirms latviešu nacionālajiem svētkiem Līgo, beidzās skiču iesūtīšanas termiņš, un Latvijas Pasts katru dienu Red Bull piegādā pašdarināto lidaparātu ideju skices no visas Latvijas. Šobrīd organizatori ir saņēmuši jau 340 skices, un iespējams, ka saņems arī vēl kādu no attālākajiem Latvijas reģioniem, taču organizatori īpašu vērību pievērš tam, lai viss notiktu pēc noteikumiem, un skices, kas izsūtītas pēc 22. jūnija, netiks pieņemtas. Fakts, ka aptuveni 70% no pieteiktajām komandām ir iesūtījušas skices apliecina, ka Latvijā vēl joprojām darbojas apņemšanās: "Vīrs un vārds", jo šie 70% ir viens no augstākajiem rādītājiem pasaulē visā Red Bull vēsturē.

No 1. līdz 4. jūlijam visas konkursam iesūtītās skices vērtēs žūrija, kuras sastāvā iekļauti dauzi Latvijā labi pazīstami cilvēki no dažādām darba, sporta un mākslas jomām. Šīs žūrijas uzdevums būs slēgtā balsojumā novērtēt visas saņemtās skices, un, apkopojot žūrijas locekļu vērtējumu, tiks noskaidrotas tās četrdesmit piecas komandas, kuras saņems uzaicinājumu sākt savu pašdarināto lidaparātu skiču realizēšanu dzīvē. Žūrijas vērtējums un Red Bull Flugtag konkursam izvirzīto komandu nosaukumi tiks paziņoti 8. jūlija pēcpusdienā. Tieši šīs 45 komandas būs tās, kuras 31. augustā redzēsim AB Dambī, sacenšoties par žūrijas un publikas visaugstāko vērtējumu.

Lai uzvarētu Red Bull Flugtag pašdarināto lidaparātu konkursā nepietiks tikai ar lidaparāta uzbūvēšanu un pacelšanos spārnos, jo konkursa žūrija vērtēs gan lidojuma garums, gan lidaparāta konstrukcijas oriģinalitāti, gan komandas priekšnesumus un atraktivitāti. Konkursa godalgoto vietu ieguvējus gaida ievērības cienīgas balvas – uzvarētāju komandas pilots saņems pilnībā atmaksātus kursus privātās lidmašīnas pilota licences iegūšanai un pārsteiguma balvas komandas dalībniekiem. Otrās vietas ieguvēji saņems ceļojumu uz Red Bull Air Race sacensībām Spānijā, bet trešās vietas ieguvēji – ceļojumu uz Red Bull vēsturiskās gaisa flotes mājvietu Hangar 7 Zalcburgā. Tā komanda, kura veiks visgarāko lidojumu saņems specbalvu – tandēma lēcienus ar izpletni.

Pašdarināto lidaparātu konkurss Red Bull Flugtag ir svētki visiem. AB Dambī tiks gaidīti gan lieli gan mazi lidotāju atbalstītāji. Protams, ieeja šajā jautrajā pasākumā visiem būs bez maksas.

Pēdējās ziņas

2008-07-01 Starptautiskajā lidostā "Rīga" uzlabota ātrās drošības kontrole
2008-07-01 Prāta Vētras koncerttūre "Tur kaut kam ir jābūt"
2008-07-01 Startē "Dižā Baltijas apceļošana"
2008-07-01 Jānis Kārkliņš strauji atveseļojas, "Skandi Auto Rally Team" gatavojas rallijam "Kurzeme 2008"
2008-07-01 Izdotas Liepājas centra kartes
2008-07-01 Dziesmu un deju svētku dalībnieki ēdīs pasākumu vietu tuvumā
2008-07-01 Pētīs Bastejkalna vēsturisko izskatu un diskutēs par Rīgas kanālmalas apstādījumiem
2008-07-01 Vakar atsākusi darboties Ziedoņdārza strūklaka
2008-07-01 Peldēties aizliegts 3 Ogres rajona peldvietās un 1 Rīgas rajona peldvietā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski