Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Rēzekne gatavojas 16. Eiropas tautu festivālam

2008-07-01

Šāds festivāls Latvijā tiek rīkots pirmo reizi, bet tā aizsākumi meklējami 1992. gadā, ik reizi tas notiek citā Eiropas valstī. Festivāla mērķis – sekmēt savstarpējo sapratni Eiropas tautu vidū un sniegt iespēju iepazīt citu valstu kultūru un tradīcijas.

Festivāla dienās Rēzeknē būs iespēja vērot sportistu un mākslinieku sacensības, apmeklēt festivāla dalībvalstu izstādi-tirgu, vakara koncertos (plkst. 20.00) baudīt valstu priekšnesumus, bet nakts koncertos (plkst. 23.00) uzstāsies ārvalstu un pašmāju mūziķi.

Festivāla atklāšanas koncerts notiks 27. jūlijā plkst. 20.00 Festivāla parkā. Tajā piedalīsies pilsētas kolektīvi – deju kopas "Dziga" un "Vadži", kapelas "Dziga" un "Vīteri", folkloras draugu kopa "Vīteri". Savukārt nakts koncerts veltīts Latvijas mūzikai, jo tajā uzstāsies "Laimas muzykanti" un grupa "Labvēlīgais tips".

28. jūlija vakara koncertā uzstāsties kolektīvi no Spānijas, Francijas, Dānijas, Lietuvas, Beļģijas, pēc tam – nakts koncerts "Youth night" (Jauniešu nakts), kurā Latvijas tūres ietvaros uzstāsies dīdžeju apvienība "SONAR MUSIQUE".
29. jūlijā rēzekniešus un pilsētas viesus priecēs kolektīvi no Skotijas, Portugāles, Grieķijas, Luksemburgas un Vācijas, bet Latgaliešu mūzikas naktī - Inga&Normunds, grupas "Liktineigais pagrīzīņs iz Vainovu", "Bez PVN" un "Borowa MC".

Vakara koncertā 30. jūlijā uzstāsies festivāla dalībnieki no Īrijas, Somijas, Itālijas, Ungārijas, bet Kantrīmūzikas naktī – Latvijas grupas "Austrumkrasts" un "Dakota", kā arī "Kukurūza" no Krievijas.

Eiropas tautu festivāla ietvaros 31. jūlijā notiks arī Nacionālo kultūru festivāls. Plkst. 20.00 Festivāla parkā uzstāsies kolektīvi no Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Ukrainas, bet nakts koncertā "Fusion night" (Raibā nakts) - pašmāju "Ramiros" un "Forte", kā arī "Moussa Diallo quintet" no Dānijas un Gambijas.

Eiropas tautu festivāla noslēguma koncerts izskanēs 1. augustā, kad festivāla dalībniekiem un skatītājiem tiek gatavots īpašs pārsteigums. Zināms, ka šajā koncertā piedalīsies Festivāla koris, J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas simfoniskā orķestra grupa, pūšamo instrumentu orķestris "Rēzekne", taustiņinstrumentālists Einārs Liskis. Koncerta programmā iekļauti P.Makartnija, Dž.Lenona, I.Berlina u.c. autoru darbi. Diriģenti – Anda Lipska un Sergejs Sergejevs.

Nakts koncerts tiks veltīts rokenrolam. Tajā muzicēs grupa "Keksi" un "Pits Anderson band", kā arī "Kukurūza".

Savukārt restorāna "Latgale" Lielajā zālē (Atbrīvošanas alejā 98) no plkst. 22.00 līdz 24.00 festivāla dienās skanēs "dzīvā mūzika":
- 27. un 28. jūlijā – džeza trio "Stafeckis&Co" (Rīga – Rēzekne);
- 29. un 31. jūlijā – Rēzeknes bigbends;
- 30. jūlijā – flamenko ģitārists Andris Kārkliņš (Rīga).

Plašāka informācija par festivālu – mājas lapā www.epf2008.net

Pēdējās ziņas

2008-07-01 Peldēties aizliegts 3 Ogres rajona peldvietās un 1 Rīgas rajona peldvietā
2008-07-01 Vakar atsākusi darboties Ziedoņdārza strūklaka
2008-07-01 Pētīs Bastejkalna vēsturisko izskatu un diskutēs par Rīgas kanālmalas apstādījumiem
2008-07-01 Dziesmu un deju svētku dalībnieki ēdīs pasākumu vietu tuvumā
2008-07-01 Izdotas Liepājas centra kartes
2008-07-01 Red Bull Flugtag konkursam pieteikušās 490 komandas no visas Latvijas
2008-07-01 Jānis Kārkliņš strauji atveseļojas, "Skandi Auto Rally Team" gatavojas rallijam "Kurzeme 2008"
2008-07-01 Startē "Dižā Baltijas apceļošana"
2008-07-01 Prāta Vētras koncerttūre "Tur kaut kam ir jābūt"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski