Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

No 2008.gada marta līdz jūnijam Jūrmalu apmeklējuši piecu ārvalstu tūrisma operatori un žurnālisti

2008-06-20

„Jūrmalas pilsētai ir ļoti būtiski iepazīstināt savus viesus ar jaunumiem pilsētā un nākotnes plāniem, jo tādā veidā iegūstam jaunus interesentus apmeklēt mūsu pilsētu. Šī iemesla dēļ pašvaldības tūrisma, kā arī citu nozaru speciālisti labprāt pavada ārvalstu žurnālistu grupas un veicina ārvalstu mediju interesi par Jūrmalu,” norāda Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics.

Šā gada 11.martā sadarbībā ar Baltic Travel Group Jūrmalas pilsētu apmeklēja 15 Maskavas tūrisma firmu pārstāvji, kurus īpaši interesēja konferenču tūrisma iespējas.

No 8. līdz 12.maijam Latvijā viesojās Francijas televīzijas „France 2” programmas „C’est au programme” žurnālisti. Francijas žurnālistu vizīte Jūrmalā tika organizēta sadarbībā ar Tūrisma attīstības valsts aģentūru un veidotās reportāžas mērķis bija iepazīstināt Francijas iedzīvotājus ar Jūrmalu kā interesantu, tuvu un pievilcīgu tūrisma galamērķi. Vizītes ietvaros tika veidota reportāža par Jūrmalas arhitektūru un atpūtas iespējām, kūrorta ārstniecības un SPA pakalpojumiem un dažādu tūrisma objektu piedāvājumu, uzsverot Jūrmalas kā kūrorta pilsētas pievilcību.

Sadarbībā ar Tūrisma attīstības valsts aģentūras pārstāvniecības Somijā vadītāju Ingūnu Žīguri Jūrmalā tika uzņemta televīzijas kanāla „MTV3” filmēšanas grupa. 19.maijā somu filmēšanas grupa no TV kanāla „MTV3” tika iepazīstināta ar kultūrvēsturiskā mantojuma un unikālās koka arhitektūras daudzveidību kā arī ar plašo pasākumu un kultūras dzīvi Jūrmalas pilsētā. Tika veidots plašs sižets par šīm aktivitātēm un jaunumiem, kas tika demonstrēts Somijas „MTV3” populārajā raidījumā „Labrīt Somija!” 23.maijā kopējā trīs stundu reportāžā par Latviju. Šis rīta raidījums ir ar 800 000 līdz 1 miljonam lielu skatītāju reitingu, un tiek raidīts darbdienu rītos no plkst. 7.00 līdz 9.00.

Jūrmalā 25.maijā viesojās vadošie Somijas vides žurnālisti, kas vizītes laikā apmeklēja Gaujas Nacionālo parku, Slīteres nacionālo parku un viesojās Jūrmalas pilsētā un Ķemeru Nacionālajā parkā. Vides žurnālisti iepazinās ar plašo augu un dzīvnieku dažādību Ķemeros, kā arī vēroja putnus.  Viesi tika iepazīstināti ar plāniem dabas tūrisma attīstībā. Pēc vizītes ir publicēti raksti par Jūrmalu Somijas vadošajā dienas laikrakstā „Helsingin Sanomat” un laikrakstā „Savon Sanomat”, kā arī notikusi radio reportāža.

No šā gada 4. līdz 9.jūnijam Latvijā viesojās divi žurnālisti no ASV - Harvijs Hagmans no ASV izdevuma „The Washington Times” ar tirāžu 150 000 eksemplāru, kura mērķauditorija ir ASV galvaspilsētas Vašingtonas iedzīvotāji, un Katrīna LaCombe no izdevuma „The News-Press”, kuru lasa ASV Floridas štata iedzīvotāji un tā tirāža ir 450 000 eksemplāru. Šie žurnālisti veidos arī sižetu par Latviju radio pārraidei „Travel 10”, kas sasniedz 300 000 klausītāju ASV Norfolkas, Virdžīnijas apgabalā. ASV žurnālistu mērķis, apmeklējot Latviju un 5.jūnijā Jūrmalu, bija veidot rakstu par Latviju kā jaunu tūrisma galamērķi ASV ceļotājiem, pieminot populārākās apskates vietas un brīvā laika pavadīšanas iespējas mūsu valstī.

 

Pēdējās ziņas

2008-06-20 Rīgā koncertēs Amsterdamas universitātes simfoniskais orķestris Vu-orkestra
2008-06-20 Jūrmalas dome aicina radīt Jūrmalas pilsētas himnu
2008-06-20 Aizliegts peldēties 10 vietās, 2 – nav ieteicams
2008-06-19 Vīna (konjaka, viskija) vakars Dikļu pilī
2008-06-19 Jūrmalas pludmalēs izvieto jaunas konteinertipa tualetes
2008-06-19 Jūrmalas pilsētas dome sveiks sakoptāko īpašumu saimniekus
2008-06-19 Eurolines Baltic uzsāk sadarbību ar airBaltic
2008-06-19 Klajā nāk filmas "Sekss un lielpilsēta" dziesmu izlase
2008-06-19 Preiļu karaļvalsts teritorijā atvēries Leļļu muzejs

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski