Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Red Bull X-Fighters uzņem apgriezienus un ievieš izmaiņas kalendārā

2008-06-19

ASV pilsēta Fortvorta ir slavena ar savām kovboju un rodeo tradīcijām. Šoreiz slavenāko rodeo stadionu "Stock Yards" ar tam netipisku rūkoņu piepildīja divpadsmit labākie moto frīstaila lietpratēji uz saviem dzelzs rumakiem. Tie vairāk kā divdesmit tūkstošus skatītāju priecēja ar rodeo mūsdienu izpratnē – spēju noturēties motociklu seglos.

Šoreiz par uzvaru sīvi cīnījās Red Bull X-Fighters pirmā posma uzvarētājs, šveicietis Mets Rebo, kā arī divi amerikāņi – Džeremijs Stenbergs un Džeremijs Lusks. Mets Rebo bija nolēmis revanšēties Stenbergam par sakāvi Riodežaneiro, un viņam tas pilnībā izdevās. Pēc sakāves finālā Džeremijs Stenbergs, kurš izcīnīja otro vietu, atzina: "Es esmu sarūgtināts, jo pieļāvu kļūdu, taču man ir jāapsveic Mets. Viņš riskēja ar visu un nopelnīja uzvaru. Moto "Big, Bigger Texas" dominēja šajās sacensībās, un ļoti sarežģītā trase atstāja iespaidu uz visiem braucējiem."

Mets Rebo, kurš pēc trijiem posmiem ir Red Bull X-Fighters moto frīstaila čempionāta līderis, pēc sacensību beigām knapi spēja noticēt savai uzvarai: "Šī ir mana pirmā uzvara Amerikā. Pēdējā lēcienā es izliku sevi visu. Ja kaut kas būtu nogājis greizi, es par to būtu ļoti smagi samaksājis." Šveiciešu moto frīstaila zvaigzne fināla braucienā uz rampas parādīja "Backflip Superman Indy" – atpakaļsalto, atrodoties deviņdesmit grādu leņķī no motocikla ar sakrustotām kājām un turoties ar rokām pie stūres. Šis triks rodeo arēnu piepildīja ar skatītāju gavilēm un pārsteidza sacensību žūriju. "Tas bija uzvaras likteni izšķirošais triks. Man konkurenti elpoja pakausī, taču tagad izjūtu neaprakstāmi lielu atvieglojumu," pēc apbalvošanas atzina Mets Rebo.

Austrālietis Robijs Medisons šajās sacensībās pilnībā izbaudīja cik bīstams ir mūslaiku rodeo. Pusfinālā, cīnoties ar Džeremiju Stenbergu, Austrālijas FMX zvaigzne trasē ar septiņiem tramplīniem un desmit metrus augstu rampu piedzīvoja smagu kritienu: "Es ļoti smagi piezemējos pēc "Backflip Cordova" un mans celis to neizturēja. Es to vairs nevarēju pakustināt un man nācās izstāties. Pa ceļam uz braucēju zonu celis atkal sāka strādāt. Tagad es tiešām kāroju doties uz nākamo Red Bull X-Fighters sacīkšu posmu."

Pēc Red Bull X-Fighters čempionāta trešā posma vadībā ar 280 punktiem ir šveicietis Mets Rebo. Otrajā vietā ar 240 punktiem ir Džeremijs Stenbergs, bet trešajā vietā ar 165 punktiem ir Robijs Medisons.

Pēc sacensībām Teksasā Red Bull X-Fighters organizatori ir ieviesuši izmaiņas čempionāta kalendārā – sacensības Vācijā, Vupertālē ir pārceltas uz 16. augustu, tādējādi šīs sezona nenoslēgsies ar sacensībām Spānijas pilsētā Madridē 17. un 18. jūlijā, kā tas bija paredzēts iepriekš, bet gan ar pilnīgi jaunām un iepriekš neparedzētām sacensībām 6. septembrī Polijā, Varšavā. Tur FMX sacensību Red Bull X-Fighters rīcībā nonāks futbola stadions "Stadion X-lecia", kas uzreiz pēc šim sacensībām tiks nojaukts, lai tajā vietā uzbūvētu jaunu futbola stadionu "Euro 2012" čempionātam.

Red Bull X-Fighters jaunumiem iespējams sekot līdzi sacensību oficiālajā mājas lapā www.redbullxfighters.com, taču Teksas posmu TV ekrānos tuvāko nedēļu laikā būs iespējams vērot kanālā TV6 – sekojiet līdzi programmai!

 

Pēdējās ziņas

2008-06-19 Vīna (konjaka, viskija) vakars Dikļu pilī
2008-06-19 Jūrmalas pludmalēs izvieto jaunas konteinertipa tualetes
2008-06-19 Jūrmalas pilsētas dome sveiks sakoptāko īpašumu saimniekus
2008-06-19 Eurolines Baltic uzsāk sadarbību ar airBaltic
2008-06-19 Klajā nāk filmas "Sekss un lielpilsēta" dziesmu izlase
2008-06-19 Preiļu karaļvalsts teritorijā atvēries Leļļu muzejs
2008-06-19 Neatkarīgās mūzikas brīvdabas festivāls "Sarkasms Open-Air 2008'"
2008-06-19 airBaltic ievieš interneta reģistrāciju lidojumiem no Kopenhāgenas, Oslo un Stokholmas
2008-06-19 Starptautiskajā lidostā "Rīga" notiek ārkārtas situācijas mācības

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski