Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Atklāta daudzveidīgākā un lielākā rotaļu un aktīvās atpūtas pilsētiņa Rīgā

2008-06-18

Pilsētiņa atrodas netālu no Zaļā teātra un tajā ir izvietoti 40 dažādi rotaļu un aktīvās atpūtas elementi. Pilsētiņa nosacīti ir sadalīta 7 zonās – Moderno iekārtu zona; Lielā kāpšanas piramīda; Mazo bērnu zona; Vingrošanas un sporta zona; Zona ar pieeju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām; Rotaļu kuģis un karuseļi; Lielie rotaļu džungļi.

Rotaļu un atpūtas atrakcijas paredzētas dažādu vecumu bērniem, taču fizisko aktivitāšu iekārtas tiek aicināti izmantot arī viņu vecāki un vecvecāki. Tādejādi, šī rotaļu un aktīvās atpūtas pilsētiņa ir ne tikai pirmais šāda veida objekts Latvijā, bet arī viens no lielākajiem aktīvās atpūtas centriem mūsu valstī.

Izmēģināt pilsētiņas piedāvās atrakcijas pirmie tika aicināti Rīgas bērnu namu un dienas krīžu centru bērni. Pasākumā piedalījās arī Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks, nodibinājuma „Rietumu Bankas labdarības fonds” valdes priekšsēdētāja un „Rietumu Bankas” viceprezidente Inga Šīna, Rīgas pašvaldības aģentūras „Mežaparks” direktors Gundars Vītols un uzņēmuma „Lapset Group Oy” valdes priekšsēdētāja Johana Ikaheimo.

2007. gada 19. septembrī, Mežaparkā, starp Rīgas domi, nodibinājumu „Rietumu Bankas labdarības fonds” un Rīgas pašvaldības aģentūru „Mežaparks” tika parakstīts trīspusējs nodoma protokols par aktīvās atpūtas un rotaļu pilsētiņas izveidi. Nodomu protokols paredzēja, ka nodibinājums „Rietumu Bankas labdarības fonds” apņemas nodrošināt konkrētā projekta īstenošanai līdzfinansējumu 100 000 latu apmērā, bet Rīgas dome - nodrošināt nepieciešamo apbūves platību (zemi) un līdzfinansējumu 200 000 latu apmērā. Savukārt, Rīgas pašvaldības aģentūra „Mežaparks” apņemas pēc šī projekta īstenošanas veikt spēļu laukuma uzraudzības un uzturēšanas darbus.

Iekārtu ražošana, montāža, gumijas seguma ražošana un ieklāšana izmaksāja 239 000 latus, ieskaitot, PVN, atlikusī nauda tika izlietota teritorijas labiekārtošanai. Visas rotaļu un aktīvās atpūtas iekārtas ir TUV sertificētas Vācijā un visas atbilst EN1176 (rotaļu iekārtas) un EN1177 (segums) standartam. 

2007.gada 27. novembrī Rīgas pašvaldības aģentūras „Mežaparks” izsludinātajā konkursā par tiesībām kultūras un atpūtas Mežaparkā veidot rotaļu un aktīvās atpūtas pilsētiņu piecu pretendentu konkurencē uzvarēja SIA „Fixman” un „Lapset Group Oy” apvienība.


 

Pēdējās ziņas

2008-06-18 Latgales priekšpilsētā Jāņus ielīgos Ķengaraga parkā
2008-06-18 Alūksni apmeklēs Pasaules sadraudzības skrējiens
2008-06-17 "Jūras pirāti" aicina uz zivju zupu
2008-06-17 Vainīgajiem jāsaņem sods arī tad, ja tie ir ārzemnieki
2008-06-17 Notiks Rīgas pilsētas tūrisma darba grupas sēde
2008-06-17 Mežaparka Lielo estrādi nodos ekspluatācijā
2008-06-17 Starptautiskās lidosta "Rīga" nosaukuma maiņa prasa rūpīgu izvērtēšanu
2008-06-17 Krievijas kultūras dienas muzejā
2008-06-16 Lidostā "Rīga" ieviesti stingrāki noteikumi autotransporta stāvēšanai uz rampas

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski