Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Starptautiskās lidosta "Rīga" nosaukuma maiņa prasa rūpīgu izvērtēšanu

2008-06-17

Starptautiskās lidostas „Rīga” nosaukuma maiņa prasa izpildīt virkni juridisku prasību gan vietējā, gan starptautiskā līmenī. Nosaukuma maiņa ir finansiāli ietilpīgs lēmums, kas prasa veikt būtiskus ieguldījumus.

Nosaukuma maiņa ir VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” valsts kapitāldaļu turētāja, tas ir, Satiksmes ministrijas kompetencē. Pamatojoties uz to, Starptautiskās lidosta „Rīga” nosaukuma maiņu var veikt tikai valsts kapitāla daļu turētājs – Satiksmes ministrija. Starptautiskā lidosta „Rīga” nav nosūtījusi nekādus priekšlikumus par nosaukuma maiņu un neplāno to darīt.

„Paši savā lokā esam domājuši par vēsturiski valstiski nozīmīgu personāliju vārdu piešķiršanu lidostai. Personu, kuras ir stiprinājušas demokrātijas vērtības un Latvijas valstiskumu un cildinājušas Latvijas vārdu pasaulē. Z.Meierovica vārds visprecīzāk atbilst šīm augstajām vērtībām un saskan ar mūsu ambīcijām stiprināt Latvijas vietu pasaules (lidojumu) kartē,” saka VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters.

K.Peters piebilst: „Meierovica vārds bija vienīgais, kuru apspriedām. Kurš gan cits kā Zigrfrīds Anna Meierovics ir panācis ne tikai Latvijas valsts atzīšanu, bet arī atzinību. Meierovics ir izcilākais ārpolitikas valstsvīrs”.

Šāda nosaukuma maiņa nedrīkst būt vienpusējs lēmums – tas prasa gan rūpīgi izvērtēt konkrēta vārda piešķiršanu, gan gūt sabiedrības un partneru atbalstu šādam solim.
   
Starptautiskā lidosta „Rīga” pēdējo gadu laikā ir kļuvusi par augsti atpazīstamu zīmolu savā industrijā vietējā, reģionālā un starptautiskā līmenī. „Esam stingri pārliecināti, ka Starptautiskās lidostas „Rīga” attīstības projekts vēl vairāk nostiprinās gan mūsu, gan Rīgas kā valsts galvaspilsētas un reģiona centra vārdu un reputāciju,” noslēdz K.Peters. 

Pēdējās ziņas

2008-06-17 "Jūras pirāti" aicina uz zivju zupu
2008-06-17 Vainīgajiem jāsaņem sods arī tad, ja tie ir ārzemnieki
2008-06-17 Notiks Rīgas pilsētas tūrisma darba grupas sēde
2008-06-17 Mežaparka Lielo estrādi nodos ekspluatācijā
2008-06-17 Krievijas kultūras dienas muzejā
2008-06-16 Lidostā "Rīga" ieviesti stingrāki noteikumi autotransporta stāvēšanai uz rampas
2008-06-16 Diānas Dimzas - Dimmes mīļāko lietu izstāde Cēsīs
2008-06-16 Platforma Music piedāvā lejupielādēt Līgo dziesmas par brīvu
2008-06-16 Aicina Osipova akadēmiskais krievu tautas instrumentu orķestris

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski