Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Eiropas izcilākais tūristu galamērķis Latvijā

2008-06-16

Saskaņā ar UNESCO Konvenciju par nemateriālā mantojuma saglabāšanu ar nemateriālo mantojumu saprot paražas, spēles un mutvārdu izpausmes formas, zināšanas un prasmes, kā arī ar tiem saistītus instrumentus, priekšmetus, artefaktus un kultūrtelpas, ko kopienas, grupas un dažos gadījumos — atsevišķi indivīdi atzīst par sava kultūras mantojuma daļu. Šo nemateriālo kultūras mantojumu, kas tiek nodots no paaudzes paaudzē, kopienas un grupas nemitīgi rada no jauna atkarībā no apkārtējās vides, mijiedarbībā ar dabu un savu vēsturi, un tas veido viņās identitātes un pēctecības izjūtu, tādējādi veicinot cieņu pret kultūras daudzveidību un cilvēka radošo darbību. Konvencijas ietvaros tiek ņemts vērā tikai tāds nemateriālās kultūras mantojums, kas ir savienojams ar spēkā esošajiem starptautiskajiem cilvēktiesību dokumentiem un prasībām pēc savstarpējas cieņas kopienu, grupu un indivīdu starpā, kā arī pēc ilgtspējīgas attīstības. Nemateriālais kultūras mantojums, cita starpā izpaužas šādās jomās:
(a) mutvārdu tradīcijas un izpausmes, ieskaitot valodu kā nemateriālā kultūras mantojuma nesēju;
(b) spēles mākslas;
(c) paražas, rituāli un svētki;
(d) zināšanas un paražas, kas saistītas ar dabu un Visumu;
(e) tradicionālās amatniecības prasmes.
Tāpat kā pagājušajā gadā visaktīvākie ir bijuši vidzemnieki un kurzemnieki, katrs reģions ar pieciem projektiem, Zemgalei viens projekts, Latgale sevi pieteica ar diviem projektiem.

Par atbilstošāko komisija atzina Rēzeknes tūrisma informācijas centra iesniegto projektu „Latgales podnieki-māla pavēlnieki”, tādejādi atzīmējot šīs senās tradīcijas nozīmīgumu mūsdienās un ilgtspējīga tūrisma attīstībā.

Par uzvarējušo EDEN tūristu galamērķi tiks uzņemta 10 minūšu videofilma, kā arī tiks veikti publicitātes pasākumi gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā. Savukārt uzvarētājs šī gada septembrī dosies uz Francijas pilsētu Bordo, kur Eiropas Tūrisma Foruma laikā tam tiks pasniegta piemiņas zīme, kuru varēs izmantot pilsētas atpazīstamības veicināšanai.

 

Pēdējās ziņas

2008-06-16 Lidostā "Rīga" ieviesti stingrāki noteikumi autotransporta stāvēšanai uz rampas
2008-06-16 Diānas Dimzas - Dimmes mīļāko lietu izstāde Cēsīs
2008-06-16 Platforma Music piedāvā lejupielādēt Līgo dziesmas par brīvu
2008-06-16 Aicina Osipova akadēmiskais krievu tautas instrumentu orķestris
2008-06-16 Atvēries jauns un neparasts muzejs – II Pasaules kara muzejs
2008-06-16 Daugavpilī notiks Eiropas čempionāts cīņas sporta veidos kadetiem
2008-06-16 Jūrmalas pilsētas muzejā atklās jaunu pastāvīgo ekspozīciju
2008-06-16 airBaltic paziņo 2007. gada finanšu rezultātus
2008-06-16 Piedzīvosim Jāņus Alūksnē!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski