Saskaņā ar UNESCO Konvenciju par nemateriālā mantojuma saglabāšanu ar nemateriālo mantojumu saprot paražas, spēles un mutvārdu izpausmes formas, zināšanas un prasmes, kā arī ar tiem saistītus instrumentus, priekšmetus, artefaktus un kultūrtelpas, ko kopienas, grupas un dažos gadījumos — atsevišķi indivīdi atzīst par sava kultūras mantojuma daļu. Šo nemateriālo kultūras mantojumu, kas tiek nodots no paaudzes paaudzē, kopienas un grupas nemitīgi rada no jauna atkarībā no apkārtējās vides, mijiedarbībā ar dabu un savu vēsturi, un tas veido viņās identitātes un pēctecības izjūtu, tādējādi veicinot cieņu pret kultūras daudzveidību un cilvēka radošo darbību. Konvencijas ietvaros tiek ņemts vērā tikai tāds nemateriālās kultūras mantojums, kas ir savienojams ar spēkā esošajiem starptautiskajiem cilvēktiesību dokumentiem un prasībām pēc savstarpējas cieņas kopienu, grupu un indivīdu starpā, kā arī pēc ilgtspējīgas attīstības. Nemateriālais kultūras mantojums, cita starpā izpaužas šādās jomās:
(a) mutvārdu tradīcijas un izpausmes, ieskaitot valodu kā nemateriālā kultūras mantojuma nesēju;
(b) spēles mākslas;
(c) paražas, rituāli un svētki;
(d) zināšanas un paražas, kas saistītas ar dabu un Visumu;
(e) tradicionālās amatniecības prasmes.
Tāpat kā pagājušajā gadā visaktīvākie ir bijuši vidzemnieki un kurzemnieki, katrs reģions ar pieciem projektiem, Zemgalei viens projekts, Latgale sevi pieteica ar diviem projektiem.
Par atbilstošāko komisija atzina Rēzeknes tūrisma informācijas centra iesniegto projektu „Latgales podnieki-māla pavēlnieki”, tādejādi atzīmējot šīs senās tradīcijas nozīmīgumu mūsdienās un ilgtspējīga tūrisma attīstībā.
Par uzvarējušo EDEN tūristu galamērķi tiks uzņemta 10 minūšu videofilma, kā arī tiks veikti publicitātes pasākumi gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā. Savukārt uzvarētājs šī gada septembrī dosies uz Francijas pilsētu Bordo, kur Eiropas Tūrisma Foruma laikā tam tiks pasniegta piemiņas zīme, kuru varēs izmantot pilsētas atpazīstamības veicināšanai.