Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
   BRĪVDABAS MUZEJS SESTDIENĀS AICINA UZ BRĪVĀS DABAS TIRGU    

Ziņas

Turpinās reģistrācija 1.Starptautiskā Argentīnas tango festivāla "Tango Sun Festival" tango nodarbībām

2008-06-13

Kā jau iepriekš ziņots, no š.g. 31.jūlija līdz 3.augustam Jūrmalā notiks 1.Starptautiskais Argentīnas tango festivāls Latvijā „Tango Sun Festival 2008”, ko organizē Argentīnas tango deju studija „Tangostudio” un tās vadītāji – tango pasniedzēji un dejotāji Aigars Stirna un Ginta Opmane. Šobrīd festivālam jau pieteikušies vairāk nekā 100 dalībnieki no 9 valstīm, tai skaitā, Argentīnas, Vācijas, Krievijas, Ukrainas, Spānijas, Šveices, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Pieteikties nodarbībām pie pasaules klases pasniedzējiem Adriana Veredičes un Alehandras Obertas no Argentīnas, kā arī pie pasniedzējiem no Vācijas un Latvijas var gan pieredzējuši dejotāji, gan iesācēji un interesenti bez Argentīnas tango dejošanas pieredzes. Festivāla Argentīnas tango vakarus (milongas) ar mūziķiem un dīdžejiem no Argentīnas un Vācijas apmeklēt varēs arī bez iepriekšējas pieteikšanās un deju pieredzes, uz tām aicināti visi mūzikas un dejas interesenti.

Kā informē festivāla organizatori - Argentīnas tango deju studijas „Tangostudio” vadītāji Aigars Stirna un Ginta Opmane, festivāla ietvaros notiks 30 Argentīnas tango nodarbības-meistarklases (stilos Tango de Salon, Milonguero un Tango Nuevo) pie 4 pasniedzēju pāriem. Slavenākie no pasniedzējiem ir Alehandra Oberta un Adrians Verediče (Alejandra Hobert&Adrian Veredice) no Argentīnas, - vieni no šobrīd pasaulē labākajiem tango dejotājiem un pasniedzējiem, kuri uzstājas visā pasaulē, piedalījušies daudzos tango festivālos, tai skaitā, Parīzē, Berlīnē, Romā, Amsterdamā, Londonā, Maskavā un citur, reprezentējot tango mūziku un deju visā tās patiesajā skaistumā un nozīmībā. Adrians Verediče un Alehandra Oberta ir Buenosairesas orķestra "Tanguisimo" solo dejotāji un Argentīnas tango slavenā šova "Otango" galvenie dejotāji un horeogrāfi.

Festivālā tango apmācības vadīs arī Latvijā jau atzinību ieguvušie lieliskie pasniedzēji no Vācijas - Ilona un Salvadors Riosi (Ilona & Salvador Rios), Laura Priori un Andreass fon Maksens (Laura Priori & Andreas von Maxen), kā arī Argentīnas tango pasniedzēji no Latvijas - Aigars Stirna un Ginta Opmane.

Neatņemama festivāla sastāvdaļa ir Argentīnas tango deju vakari – milongas, kurus varēs apmeklēt visi mūzikas un deju mīļotāji, neatkarīgi no tango dejotprasmes līmeņa. Divos vakaros uzstāsies mūziķi un paraugdemonstrējumus sniegs visi pasniedzēji.

1.augustā uzstāsies Eiropā atzinību jau ieguvušie Argentīnas mūziķi bandoneonists, ģitārists un dziedātājs Džonatans Blatijs (Jonatan Blaty) un ģitārists Romāns Gomezs (Roman Gomez), kuri izpildīs mūziku no Argentīnas tango „zelta fonda”, Astora Pjacollas un citas mūsdienīgas kompozīcijas, kurās var sajust arī džeza mūzikas ietekmi.

2.augustā festivālā spēlēs lieliskais trio „Muzet Royal” no Berlīnes (Vācijas). Trio sastāvā ir trīs „skaistā dzimuma” pārstāves - akordeoniste Zirīda Heits (Sirid Heuts), vijolniece Helēna Bauerfainde (Helen Bauerfeind) un kontrabasiste Katarīna Rihtere (Katharina Richter). Festivālā trio „Muzet Royal” spēlēs gan tradicionālus, klasiskus tango, gan skaistu, dažādu zemju un tautu (franču, vācu, itāļu, čigānu u.c.) mūziku.
Ugunīgs tango Buenosairesā, romantiskas ieliņas Parīzē, čigānu kāzas pie ugunskura – tie ir tikai daži muzikāli stāsti, ko mūzikā „stāsta” jaunās, talantīgās mūziķes. Šie stāsti ir pilni poēzijas, ilgu, prieka un kaisles, tos gribas izdejot, izdziedāt, izsapņot.

Visus četrus festivāla vakarus no 31.jūlija-3.augustam milongas vadīs pazīstamie tango dīdžeji no Vācijas - tai skaitā, lielākā un slavenākā Vācijas tango festivāla Vupertālē organizators Karstens Hevelings (Carsten Heveling), DJ Andreas Binnnger un DJ Andreas von Maxen, un DJ Aigars Stirna no Latvijas.

Festivāla „Tango Sun Festival” galvenā norises vieta būs viesnīca „Baltic Beach Hotel” jūras krastā, dažas nodarbības un noslēguma milonga notiks Majoru kultūras namā.
Festivāla organizētāji - Argentīnas tango deju studijas „Tangostudio” vadītāji, tango dejotāji un pasniedzēji Aigars Stirna un Ginta Opmane – ir pārliecināti, ka festivāls būs svētki gan visiem tā dalībniekiem, gan Jūrmalas pilsētai un tās viesiem.
Tuvāka informācija par festivālu un citām studijas „Tangostudio” aktivitātēm internetā: www.tangostudio.lv, e-pasts festival@tangostudio.lv un zvanot pa tālr. 26344457 (Aigars Stirna) un 29461000 (Ginta Opmane).
 

Pēdējās ziņas

2008-06-13 Notiks kārtējā mācību ekskursija gidiem
2008-06-13 TALLINK dalība starptautiskā vides projektā SPICES
2008-06-13 Vidzemes Vēstures un tūrisma centra speciālisti piedalīsies starptautiskā izstādē Lietuvā
2008-06-13 Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā Cēsis notiks atceres pasākums
2008-06-13 Liepājā ieradīsies tūrisma operatori no Baltkrievijas
2008-06-11 Jūrmalā vēlējumu Latvijas vienotības jostā var ierakstīt
2008-06-11 Restaurēs Grīziņkalna koka arhitektūras kompleksu
2008-06-11 Vienvirziena satiksme Bieķensalas ielas posmā būs līdz 25.jūnijam
2008-06-11 Žagarkalna nometne MAZĀ TŪRISTA ABC!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski