Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
   BRĪVDABAS MUZEJS SESTDIENĀS AICINA UZ BRĪVĀS DABAS TIRGU    

Ziņas

Restaurēs Grīziņkalna koka arhitektūras kompleksu

2008-06-11

Rīgas Vēsturiskā centra Grīziņkalna rajons ar savu unikālo koka apbūvi ir valsts nozīmes kultūrvēsturiskais piemineklis, kurš iekļauts UNESCO Pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā kā vieta ar „ievērojamu jūgendstila, kā arī 19. gadsimta koka ēku koncentrāciju”. Līdz šim izpēte par Grīziņkalna koka arhitektūru, par tās restaurācijas iespējām un tūrisma potenciālu nav veikta. Daudzas ēkas šajā rajonā ir neapmierinošā stāvoklī, atsevišķas no tām ir izdegušas. Turklāt vide, kurā ēkas atrodas, ir nedroša un nepievilcīga pilsētas iedzīvotājiem un tūristiem – nav novērošanas kameru, ir nesakārtota infrastruktūra u.tml. Līdz šim ir ieguldītas investīcijas atsevišķu ēku (piemēram, Pāvila baznīcas, kas ir uzskatāma par Grīziņkalna arhitektūras saturisko centru) un kvartālu (piemēram, Mūrnieka ielas) atjaunošanā, tomēr tās nav bijušas pietiekamas, lai renovētu Grīziņkalnu pilnībā. Tomēr pēdējo gadu laikā Grīziņkalns aizvien vairāk piesaista tūristus un kļūst par kultūras centru vietējiem iedzīvotājiem (dažādi ielu koncerti u.tml.). Tāpēc, lai pilnībā izmantotu Grīziņkalna kultūrtūrisma potenciālu, kā arī veicinātu koka arhitektūras saglabāšanu Latvijā, nepieciešams veikt investīcijas kultūrvēsturisko koka ēku renovācijā, kā arī rajona infrastruktūras sakārtošanā.

Šā projekta ietvaros paredzēts restaurēt ēku Krāsotāju ielā 12, kā arī veikt Grīziņkalna koka arhitektūras izpēti. Tiks izstrādātas arī koka arhitektūras izpētes un restaurācijas vadlīnijas, apmācīti restauratori un veikti sabiedrības informēšanas pasākumi. Projekta vispārējais mērķis ir veicināt koka arhitektūras saglabāšanu, aizsargāšanu un izpēti Latvijā. Šis projekts ir daļa no projekta „Grīziņkalna koka apbūve, izpēte, atjaunošana un izveidošana par jaunu tūrisma produktu”, kas paredz renovētās ēkas Krāsotāju ielā 12 piemērošanu koka ēku renovācijas centram, pilsētvides sakārtošanu (Zaķu ielas un Pļavas ielas renovāciju), vizuālās informācijas un labiekārtošanas elementu ierīkošanu, ielu norāžu uzstādīšanu, mazo arhitektūras formu uzstādīšanu u.tml. Šo aktivitāšu veikšanai plānots piesaistīt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības fonda līdzekļus.

Pilsētas komitejas priekšsēdētājs Edmunds Krastiņš (TP), komentējot komitejas lēmumu, uzsvēra, ka Rīgas koka apbūve ar tās unikālajiem arhitektoniskajiem un inženiertehniskajiem risinājumiem ir Eiropas mēroga vērtība, un izpratne par tās lomu pilsētas kopējā tēla veidošanā vēl tikai top. „Šis ir nozīmīgs solis, ne tikai sakārtojot vienu no Rīgas kolorītākajiem rajoniem, bet arī attīstot jaunā pakāpē Kalnciema ielas renovācijas gaitā dzimušās idejas”, sacīja E.Krastiņš. 

Projekta kopējais budžets ir 805 130 EUR, no kuriem Eiropas Savienības finansējums paredzams 644 104 EUR (80%) apmērā. Projekta realizācijas termiņš ir  2009.gada maijs – 2011.gada aprīlis.
 

Pēdējās ziņas

2008-06-11 Jūrmalā vēlējumu Latvijas vienotības jostā var ierakstīt
2008-06-11 Vienvirziena satiksme Bieķensalas ielas posmā būs līdz 25.jūnijam
2008-06-11 Žagarkalna nometne MAZĀ TŪRISTA ABC!
2008-06-11 22. jūnijā aicinām līgot Alūksnē!
2008-06-11 Līgo svētku un Jāņu nakts pasākumi Ventspilī
2008-06-11 Dzintaru mežaparka atklāšanas svinības 15. jūnijā
2008-06-11 Jūrmalas kūrortpilsētas viesu skaits 2008.gada ziemā pieaudzis
2008-06-11 Raimonds Pauls un Laima Vaikule aicina uz koncertu
2008-06-10 Vicemērs Ludviks vadīs Rīgas sporta komandas delegāciju Latvijas II olimpiādē

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski