Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Liepājas Jahtu centra piestātnē pirmo reizi Liepājas pilsētas vēsturē pacels Zilo karogu

2008-06-06

Jahtu centrs apsaimnieko Liepājas ostas 80. piestātni, kura, pateicoties savam izdevīgajam ģeogrāfiskajam novietojumam, ļauj viesiem ērti nokļūt pilsētas centrā.
Ienākošajām jahtām Liepājas Jahtu centrs nodrošina nepieciešamos piestātnes pakalpojumus – pietauvošanās vietu, ūdensapgādi, elektroapgādi, piestātnes apsardzi. Viesu ērtībām tiek piedāvātas labiekārtotas sanitārās telpas – tualetes, dušas, veļas mazgāšanas telpa un sauna.
Liepājā šogad pavisam kopā plīvos četri no Latvijas četrpadsmit Zilajiem karogiem. Divi – pludmalē, pavisam ap 1700 metru garā zonā, viens – Beberliņu atpūtas vietā (tāds gods Latvijā ir tikai trim iekšējo ūdeņu peldvietām), un jahtu ostā.

Zilais karogs patlaban ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts. To labi pazīst gan iedzīvotāji, gan pašvaldību un vides institūciju speciālisti. Šo eko-sertifikātu piešķir trijās kategorijās: peldvietām, jahtu ostām, kā arī individuālajām jahtām.

Lai šo ekosertifikātu saņemtu jahtu osta, tai ir jāatbilst 22 kritērijiem, to skaitā vides izglītības, vides pārvaldes, drošības un servisa, kā arī ūdens kvalitātes nosacījumiem. Jahtu ostā ir jābūt pieejamai informācijai par dabas liegumiem un aizsargājamām teritorijām, kas atrodas ostas tuvumā, jābūt pieejamam vides uzvedības kodeksam, informācijai par Zilo Karogu jahtām un viena gada laikā jānodrošina vismaz trīs vides izglītības pasākumi. Vides pārvaldes nosacījumi nosaka to, ka jahtu ostā jābūt pieejamiem konteineriem kaitīgo atkritumu (krāsas, šķīdinātāji, eļļas, akumulatori, lampas utt.) savākšanai, kas atbilst apkārtējās vides drošības prasībām, jābūt iespējai dalītai atkritumu savākšanai, iespējām izsūknēt tualetes tvertnes, jānodrošina remonta ūdeņu un jahtu mazgāšanas ūdeņu nenokļūšanu jahtu ostas teritorijā, ūdenī un notekūdeņu sistēmās. Drošības un servisa kritērijs nosaka to, ka ostā jābūt rīcības plānam ugunsgrēka vai citas avārijas gadījumā, neatliekamās palīdzības un glābšanas aprīkojumam, kas ir novietots labi redzamā vietā. Ūdens kvalitāte – ostas teritorijā vizuāli tīrs ūdens (bez eļļas, notekūdeņiem vai citiem redzamiem piesārņojumiem).

Bez Liepājas Jahtu centra Zilā Karoga ekosertifikāts jahtu ostu kategorijā Latvijai piešķirts – SIA „Ziemeļeiropas jahtu aģentūras „Rietumu krasts” jahtu piestātnei „Pāvilosta Marina” un SIA „Odyssey” Ventspils jahtu ostai.

 

Pēdējās ziņas

2008-06-06 Zilā karoga pacelšanas pasākums Vecāķu pludmalē
2008-06-05 Trīskārtējais Lielbritānijas čempions Marks Higgins trenēs "Skandi Auto Rally Team"
2008-06-05 No Jūrmalas uz lidostu kursēs maršruta autobuss
2008-06-05 Mākslas festivāls Cēsis 2008 šogad no 18. jūlija līdz 16. augustam
2008-06-05 Grupas "Menuets" dalībnieki kļūst par pirmajiem Jūrmalas pilsētas Goda pilsoņiem
2008-06-05 Vakarbuļļu pludmalē svinīgi pacels Zilo karogu
2008-06-05 Velvju tilts Kuldīgā atvērts gājējiem
2008-06-04 Alanis Morissette piedāvā jaunu albumu
2008-06-04 Intara Busuļa jauno albumu var lejuplādēt bez maksas

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski