Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Grupas "Menuets" dalībnieki kļūst par pirmajiem Jūrmalas pilsētas Goda pilsoņiem

2008-06-05

„Man ir liels gods sveikt pirmos četrus Jūrmalas Goda pilsoņus, kam šis nosaukums tiek piešķirts par Jūrmalas pilsētas vārda popularizēšanu un 40 gadu radošu darbību grupā „Menuets”, kā arī par Jūrmalas jaunatnes lokālpatriotisma audzināšanu,” norāda R.Munkevics. „Menuets” ir grupa, kuru klausījās un klausās gan mūziķu vienaudži, gan jaunā paaudze daudzu gadu garumā. Tā ir grupa, kuras kodolu veido jūrmalnieki – kādreizējie Pumpuru vidusskolas absolventi, kuri paši un kuru dzimtas arī pašlaik dzīvo Jūrmalā. Tāpēc četriem jūrmalniekiem, kas grupas sastāvā ir kopš pirmās dienas, mēs piešķiram Jūrmalas Goda pilsoņa nosaukumu.”

Apliecinājumu par Jūrmalas pilsētas Goda pilsoņa nosaukumu grupas „Menuets” dalībniekiem jūrmalniekiem R. Munkevics pasniedz šovakar, 4. jūnijā, plkst. 19.00 grupas „Menuets” jubilejas gada lielajā brīvdabas koncertā „Nāc uz manām trepēm spēlēties!” Dzintaru koncertzālē.

„Menuets” radās 1968.gada 4.novembrī, kad seši Jūrmalas skolēni – brāļi Juris un Leons Sējāni, brāļi Raimonds un Alberts Bartaševici, Andris Kronbergs un Adrians Kukuvass, būdami bītlu fani, izveidoja ansambli, kas muzicēja ar paštaisītiem instrumentiem. 70. gadu sākumā grupai pievienojās flautistes Baiba Jagere un dziedātāja Inese Pabērza. Pēc tam grupai pievienojās Juris Kulakovs. Visu laiku „Menueta” pamatrepertuārs ir Imanta Kalniņa dziesmas, no kurām daudzas jau folklorizējušās.

Atzīmējot „Menueta” 40 radošā darba gadus, grupa no šā gada februāra līdz 4. novembrim organizē lielu koncerttūri pa visu Latviju, kas vienlaikus ir arī grupas atvadu tūre, jo ”laiks ir beigt”, kā teic Adrians Kukuvass, kas bijis arī Jūrmalas pilsētas domes deputāts un kultūras nodaļas vadītājs.

Atvadu koncerttūres maršrutā iekļautas Lielvārde, Ventspils, Gulbene, Daugavpils, Valmiera, Salaspils, Talsi, Jēkabpils, Tukums, Sabile, Rūjiena, Saldus un Pļaviņas, bet lielkoncerti notiek 4. jūnijā Dzintaru koncertzālē, 13. jūlijā Liepājas estrādē „Pūt, vējiņi!” un 4. novembrī Rīgas Kongresu namā.


 

Pēdējās ziņas

2008-06-05 Trīskārtējais Lielbritānijas čempions Marks Higgins trenēs "Skandi Auto Rally Team"
2008-06-05 No Jūrmalas uz lidostu kursēs maršruta autobuss
2008-06-05 Mākslas festivāls Cēsis 2008 šogad no 18. jūlija līdz 16. augustam
2008-06-05 Vakarbuļļu pludmalē svinīgi pacels Zilo karogu
2008-06-05 Velvju tilts Kuldīgā atvērts gājējiem
2008-06-04 Alanis Morissette piedāvā jaunu albumu
2008-06-04 Intara Busuļa jauno albumu var lejuplādēt bez maksas
2008-06-04 VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" izsludina starptautisku konkursu par lidostas infrastruktūras attīstību
2008-06-04 Jūrmalā atklās Slokas ezera dabas taku

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski