Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalā atklās Slokas ezera dabas taku

2008-06-04

„Pastaiga pa Slokas ezera dabas taku dod unikālu iespēju redzēt neskartu dabu, baudīt ezera klātbūtni un vērot putnus, kas še mitinās un ligzdo lielā skaitā,” stāsta Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics. „Šis ir objekts, kas uz Jūrmalu noteikti atvedīs daudz tūristu un dos viņiem brīnišķīgas relaksācijas iespējas. Tieši tamdēļ pašvaldība nav žēlojusi sava budžeta līdzekļus Slokas ezera dabas takas un putnu vērošanas torņa izveidei. Uzskatu, ka sadarbībai ar Ķemeru nacionālo parku jāturpinās.”

Slokas ezera dabas takas un skatu torņa izveidei kopā citiem dabas izglītību veicinošiem pasākumiem divu gadu laikā pašvaldība atvēlējusi gandrīz 72 tūkstošus latu. Par šiem līdzekļiem kopējā projektā ar Ķemeru nacionālo parku ir nodrošināta uzlabota Ķemeru nacionālā parka informācijas centra darbība. Ir izveidota un aktīvi darbojas Dabas skola, kuras pasākumos 2007.gadā piedalījās 1500 cilvēku, bet šogad tajā jau paspējuši līdzdarboties 600 cilvēku.

Projekta vērienīgākie pasākumi ir Slokas ezera dabas takas un putnu vērošanas torņa izveide. Ir atjaunotas koka laipas gandrīz kilometra garumā, bet tā takas daļa, kas vijas cauri mežam, attīrīta no apauguma. Vēršupīte tikusi pie jauna tiltiņa. Ezerā tagad ir izvietota uz pontoniem peldoša platforma ar torni, no kura interesenti jau šīpavasara Putnu dienās vēroja Slokas ezera iemītnieku gaitas. Arī laivu piestātne izvietota uz pontoniem, lai saudzētu ezera krastu.

Rūpējoties par dabas takas apmeklētājiem, labiekārtots automašīnu apgriešanās laukums un izveidots stāvlaukums. Ir sagatavota ugunskura vieta, izvietoti soliņi. Uzstādīti informācijas stendi. 

Pēdējās ziņas

2008-06-04 Alanis Morissette piedāvā jaunu albumu
2008-06-04 Intara Busuļa jauno albumu var lejuplādēt bez maksas
2008-06-04 VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" izsludina starptautisku konkursu par lidostas infrastruktūras attīstību
2008-06-04 Ventspilī darbību sāk piecas jaunas naktsmītnes
2008-06-04 Iespēja tikties ar unikālo mākslinieku Ritumu Ivanovu
2008-06-03 Par saslimšanas gadījumiem saistībā ar pārtikas lietošanu
2008-06-03 Ventspilī ieradīsies Baltijas atklātās regates "Sony Baltic Open Regatta 08’" dalībnieki
2008-06-03 Ierobežojumu dēļ nebūs pieejams Rātsnams
2008-06-02 Aviokompānija Armavia sāk darbu VAS Starptautiskā lidosta Rīga

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski