Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Vides dienā - 1. jūnijā - Jūrmalas peldvietās pacels Zilo karogu

2008-05-30

Zilā karoga pacelšanas svinīgā ceremonija notiks Majoru peldvietā pie glābšanas stacijas Pilsoņu ielas galā. Pasākumā piedalīsies Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics, Vides ministrijas un Nacionālās Zilo karogu žūrijas pārstāvji.

„Zilā karoga iegūšana konkrētām peldvietām nav Jūrmalas pašmērķis,” uzsver domes priekšsēdētājs R. Munkevics. „Mūsu uzmanība vērsta uz to, lai visā 33 kilometrus garajā Jūrmalas pludmalē viss atbilstu augstākajiem standartiem. Tāpēc, plānojot un veicot pludmales labiekārtošanas darbus vai citus uzlabojumus, tiek domāts par to kopumā. Pašlaik, piemēram, tiek pabeigts detālplānojums, kurā no visdažādākajiem aspektiem tiek izvērtēta pludmales attīstīšanas un apsaimniekošanas iespējas un vajadzības. Taču nevar noliegt – mēs esam gandarīti, ka nacionālā un starptautiskā žūrija  mūsu pludmalēm gadu no gada piešķir Zilo karogu.”

Kā allaž, Zilā Karoga pacelšana Jūrmalā būs plaši svētki visas dienas garumā. Pludmalē uzstāsies muzikālās apvienības „Afroambient” perkusionistu grupa un deju centra „Nianse” dejotāji, kas pludmales apmeklētājus iesaistīs salsas ritmos.

Notiks glābšanas dienesta paraugdemonstrējumi, lai ikviens pats varētu pārliecināties, ka Jūrmalas „pludmales patruļa” ir darbam gatava un visu vasaru būs modrībā par  atpūtnieku drošību un veselību.

Laikā no plkst. 14.00 līdz 17.00 katrs varēs izvingrināt savu ķermeni sportiskās aktivitātēs. Paredzēta ekscentrisko bumbiņu mešana mērķī, riņķu apļošana, svara bumbas celšana un līdzsvara turēšana uz lielās atsperes. Notiks arī ģimeņu stafete, kurā ģimenēm būs jāveic dažādi uzdevumi, nepazaudējot savu laimes talismanu Zivi. 

Gan mazie, gan lielie varēs piedalīties Jūrmalai raksturīgā atrakcijā – veidot smilšu figūras. Šoreiz tēma - „Mans jūras iemītnieks”.

Jautājumu un atbilžu viktorīnā par vides aizsardzības jautājumiem būs ko darīt arī prātam.

Zilā karoga pacelšana pludmalē nozīmē, ka šī peldvieta atbilst starptautiskiem labiekārtojuma un vides tīrības standartiem, ir droša peldētājiem un draudīga visiem atpūtniekiem – gan lieliem un maziem, gan jauniem un veciem, gan veselīgiem cilvēkiem un personām ar veselības traucējumiem. 

Pēdējās ziņas

2008-05-30 Peldēties nav ieteicams Siguldas novada Jūdažu ezerā
2008-05-30 Madonna iedvesmo! tirdzniecības centra Spice apmeklētājus
2008-05-30 Starptautiskā lidosta "Rīga" ir gandarīta par Valsts kontroles uzsākto darbu
2008-05-29 Konkursa "Jaunās zvaigznes" fināls Dzintaru koncertzālē
2008-05-29 Cēsnieki piedalīsies 28. Starptautiskajās Hanzas dienās Vācijā
2008-05-29 A.Ārgalis: par nodokļu maksātāju naudu nedrīkst realizēt apšaubāmas kvalitātes projektus
2008-05-28 Paziņots kanālmalas izgaismošanas konkursa uzvarētājs
2008-05-28 Somijas prezidente izsaka komplimentus teātra studijai "Vinnijs"
2008-05-28 Atbalsta līdzekļu piešķiršanu Jaunā Rīgas centra attīstības projektam

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski