Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Konkursa "Jaunās zvaigznes" fināls Dzintaru koncertzālē

2008-05-29

Jūrmala, 29. maijs. Tikai dažas dienas atlikušas līdz 1. jūnijam, kad Dzintaru koncertzālē uzzināsim, kurus bērnus un jauniešus kompetentā žūrija atzīs par vislabākajiem dziedātājiem un talantīgākajiem aktieriem - 7.Latvijas Radio konkursa „Jaunās zvaigznes“ Grand Prix ieguvējiem.  Fināla koncerta pirmajā daļā varēsim novērtēt, kā konkursanti ir iejutušies aktieru lomās Lailas Ilzes Purmalietes mūzikla „Mūsdienu pasaka par Pelnrušķīti“ jauniestudējumā. Otrajā daļā labākie dziedātāji no visas Latvijas uzstāsies ar dziesmām no pasaules un latviešu komponistu mūzikliem.

Konkurss „Jaunās zvaigznes“ mūziku mīlošiem bērniem, viņu pedagogiem un vecākiem nu jau tradicionāli ir kļuvis par ikgadēju punkta pielikšanu garajai konkursu sezonai. Šeit rodas, tiek ievēroti, novērtēti un kā zvaigznītes virzās tālāk jau uz lielās skatuves un TV šovos talantīgākie jaunieši. Iepriekšējo gadu konkursa “Jaunās zvaigznes” laureāti – Liene Šomase, Paula Ķiete, Dzintars Čīča, Rinaldo, , Līga Priede, Oskars Zaļkalniņš un Ieva Sutugova ir atpazīstami un iemīļoti visā Latvijā.

Pirmo reizi konkursa fināls, tradicionāli notiekošajā Dzintaru koncertzālē, sagādās skatītājiem patīkamu pārsteigumu ar izrādi, kuras tekstu un dziesmu autore ir „Jauno zvaigžņu“ mamma - Laila Ilze Purmaliete. Mūziklā „Mūsdienu pasaka par Pelnrušķīti“ galveno lomu -  Pelnrušķīti atveidos Maestro Raimonda Paula novērtētā jaunā dziedātāja Ieva Sutugova. Izcilais komiķis no Valmieras teātra Imants Strads iejutīsies Pamātes lomā, Marģeris Eglinskis, Liepājas teātra vadošais aktieris, būs Pelnrušķītes tēvs. Pārējās lomas atveidos konkursa „Jaunās zvaigznes“ laureāti, kuri ir izturējuši milzīgu konkurenci vairākās atlases kārtās un apliecinājuši sevi ne tikai kā labi dziedātāji, bet arī kā talantīgi aktieri.

Mūzikla komisko līniju iezīmē Pelnrušķītes Pamāte un māsas, kuras atveido jaunie dziedātāji Pēteris Upelnieks (galvenā loma mūziklā „Robins Huds“) un Ralfs Eilands (atraktīvais vilks izrādē „Trīs sivēntiņu jaunie piedzīvojumi“).  Izrādē viena no kulminācijām ir Repa karaļa konkurss, kurā skatītāji atpazīs vairāku popmūzikas hītu parodijas, talantīgo „Jauno zvaigžnu“ dziedātāju izpildījumā.  Skolēnu klasi atveidos atraktīvā Ventspils popgrupa „Jūras akmentiņi“, kuri vairākkārt kļuvuši par konkursa „Jaunās zvaigznes“ laureātiem. Pārējās lomās - Mikus Lasmanis, Oskars Zaļkalniņš, Ainārs Bumbieris, Nikolajs Puzikovs,  Zane Briška, grupa „PeR”, Sintija Ģēģere , Anastasija un Jekaterina Drozdovičas, Madara Grēgere un Roberts Pētersons, Diāna Černe, Dāvis Mazurenko, Emīls Balceris, Ilva Karro, Aminata Savadogo, kā arī grupa „Putas“.

Mūzikls „Mūsdienu pasaka par Pelnrušķīti“ uzsāka savu ceļu pie skatītājiem 2006.gada rudenī. VEF kultūras pilī notika 17 mūzikla izrādes, kas guva nedalītu skatītāju sajūsmu un atzinīgu kritikas vērtējumu. Arī šajā uzvedumā Pelnrušķītes lomu atveidoja vēl nevienam nezināmā Ieva Sutugova, radot sparīgas un atraktīvas pusaudzes tēlu, kurai jāapliecina sevi gan klasē, gan ģimenē. Mūzikls stāsta par aktuālām jauniešu problēmām – savstarpējām attiecībām, mērķiem un ideāliem. Kādā prestižā skolā viesojas pasaules slavens repa karalis, lai rīkotu dziedātāju konkursu ar mērķi atrast savam dēlam dueta partneri turpmākajiem koncertiem.  Pelnrušķītes lielākā vēlme ir piedalīties konkursā, jo viņai, tāpat kā lielākai daļai jauniešu, šķiet, ka tikai kļūstot par slavenību, viņa atrisinās visas savas dzīves problēmas, tai skaitā nemīlestību ģimenē un necieņu klasē. Repa karaļa dēlam - princim arī ir problēmas, kuras radījusi lielā slava un popularitāte, kā arī pārliekās Tēva rūpes. Vai šie jaunieši satikušies spēs viens otram palīdzēt? Mūzikls ir īpaši saistošs jauniešiem, jo viņi spēlē paši sevi un runā par aktuālām problēmām sev saprotamā valodā. Izrādē ieskanas arī sociāli aktuālas tēmas - došanās uz Īriju, apņirgāšana skolā, pusaudžu depresija, šķirtās ģimenes un citas. Mūzikla pamattēma izskan Pelnrušķītes uzvaras dziesmā „Visā pasaulē jaunu meiteņu ir daudz, kuras gaida, ka laime pie viņām nāks, tomēr dziļi sirdī ir paslēpta tām pašas laimes atslēdziņa…“

Mūzikla režisore ir Laila Ilze Purmaliete, scenogrāfs - Uģis Bērziņš, horeogrāfi - Inna Jēkabsone un Deniss Tumakovs. Izrādes dekorācijas tiks veidotas ar video projekciju palīdzību, skatuvei piešķirot lielāku mūsdienīgumu un dinamiku.

2.daļa, labāko priekšnesumu koncerts
 
1. Popgrupa „Tev un man”, fragments no mūzikla „Neglītais Pīlēns”(J.Lūsēns)
2. Popgrupa ”Rīgas akmentiņi“, „It’s the hard knock life“ (mūzikls „Annie“)
3. Zaiga Tapiņa, “New York, New York” (Martin Scorsese)
4.Rihards Andris Bērziņš, "Can You feel the love tonight" (E.John a/f "Karalis Lauva")
5. Grupa „Ekspresija”, „Gribu kā bērns vēl just”, ( A.Mednis „Pepija”)
6. Grupa „Cielaviņa“, „El baso del final“ (m/f „Netīrās dejas“)
7. Signe Novoselova , (A.L.Vēbers “Operas spoks”)
8. Popgrupa “Jūras akmentiņi”, "Pēdu dzinēju dziesma" (R.Pauls, mūzikls "Nāc pie puikām")
9. Solvita Fjodorova, „Ja tu man esi“ (Z.Liepiņš „Adata“)
10. Emīls Mangulis, "Gļēvais Lauva" (V. Pūce "Burvis no Oza zemes")
11. Grupa „Saulēniņi“,  „Eleonora“ (N.Matvejevs „Zemes dziesma“)
12. Viktorija Jansone, „Ja tu man esi” ( Z.Liepiņš „Adata”)
13. Santa Vucāne, „Kā ļaudis mīlējās“ (R.Pauls „Mucenieks un muceniece“)
14. Grupa „Pozitīvs“, „Gvinplēna dziesma“ (I.Kalniņš „Cilvēks, kurš smejas“)
15. Evija Sloka (k/f "Cabaret")
16. Santa Podziņa (k/f "Lili Marlen")
17. Jānis Bukšs, "Mambo Nr. 5" (L.Bega k/f "The Royal Family")

Abas daļas vērtēs žūrija – Inese Lūsiņa, Jānis Paukštello, Valdis Skujiņš, Niks Matvējevs, Kaspars Antess, tiek gaidīts arī Maestro Raimonds Pauls, piešķirot gan labākajie dziedātājiem, gan spilgtākajiem aktieriem vērtīgas balvas un vairākus Grand Prix dažādās nominācijās.

Jauno izpildītāju konkursa ”Jaunās zvaigznes” nolikums paredzēja, ka tajā piedalās bērni un jaunieši no 6 līdz pat 25 gadu vecumam. Turklāt dalība šajā muzikāli radošajā konkursā bija bez maksas, jo tā nozīmīgumu ir novērtējušas Latvijas pašvaldības. Dalībnieki – solisti, dueti, vokālās un deju grupas gatavoja krāšņus un skanīgus priekšnesumus, cīnoties par tiesībām būt starp labākajiem un uzstāties uz Dzintaru koncertzāles skatuves. Bērniem un jauniešiem konkurss bagātina un attīsta skatuves pieredzi, kā arī dod iespēju tikt pie ļoti vērtīgām balvām – datoriem, motorolleriem, ceļojumiem. Viena no finālkonkursa īpašajām balvām ir iespēja izglītot un attīstīt vokālās prasmes Latvijas Kultūras koledžā.

No konkursa „Jaunās zvaigznes“  ir izaudzis „Jaunais Zvaigžņu Teātris“, kurā jaunajie dziedātāji uzstājas                    kopā ar profesionāliem māksliniekiem. Jaunizveidotajā teātrī ir iestudētas skatītāju iemīļotas un kritiķu atzinīgi vērtētas  muzikālas izrādes – „ Robins Huds“, „Mūsdienu pasaka par Pelnrušķīti“, „Viens pats Ziemassvētkos 1  un 2“ un  „Trīs sivēntiņu jaunie piedzīvojumi“. Šogad vairākiem „Jauno zvaigžņu“ laureātiem (Oskaram Zaļkalniņam, Adrijai Korsakaitei, Emīlam Mangulim un Atim Ieviņam) bija iespēja piedalīties pasaulslavenā mūzikla „Les Misérables“ iestudējumā Ķīpsalas hallē.

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīze kasēs visā Latvijā. Skolēniem un skolotājiem īpašas atlaides, pasūtot biļetes grupām pa tālruni 67331367.
Info www.bilesuparadize.lv un  www.jaunaszvaigznes.lv 

Pēdējās ziņas

2008-05-29 Cēsnieki piedalīsies 28. Starptautiskajās Hanzas dienās Vācijā
2008-05-29 A.Ārgalis: par nodokļu maksātāju naudu nedrīkst realizēt apšaubāmas kvalitātes projektus
2008-05-28 Paziņots kanālmalas izgaismošanas konkursa uzvarētājs
2008-05-28 Somijas prezidente izsaka komplimentus teātra studijai "Vinnijs"
2008-05-28 Atbalsta līdzekļu piešķiršanu Jaunā Rīgas centra attīstības projektam
2008-05-28 Akceptē Zigfrīda Annas Meierovica vārda piešķiršanu bulvārim
2008-05-28 30. un 31.maijā tiks slēgta transporta kustība Cēsīs, Lenču ielā
2008-05-28 Ielūgums uz aviokompānijas "Armavia" pirmo preses konferenci Rīgā
2008-05-28 Atbalsta līdzekļu piešķiršanu velonovietnes etalonmodeļa izstrādei

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski