Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Paziņots kanālmalas izgaismošanas konkursa uzvarētājs

2008-05-28

Konkurss tika rīkots nolūkā radīt ainaviski un scenogrāfiski pārdomātu Rīgas kanāla un tam piegulošās teritorijas izgaismošanu. Pretendentiem bija jāņem vērā izgaismošanas funkcionālie, dekoratīvie un reprezentatīvie aspekti, paredzot ikdienas un svētku režīmu. Jānodrošina gājēju celiņu pārredzamība, jārada emocionāli estētiskais noskaņojums, ar krāsainu gaismu akcentējot tiltus, pieminekļus un skulptūras, strūklakas, reljefu, vērtīgākos kokus, mūra faktūru utt. Jāizceļ nozīmīgākie objekti un to apkārtne – Operas ēka, Bastejkalns un, protams, Brīvības piemineklis kā telpiskā dominante. Projektam bija arī jāiezīmē pilsētas nakts tēla vispārīgās nostādnes.

Konkursa nolikumu saņēma 18 pretendenti, piedāvājumus iesniedza septiņi. No tiem viens bija noformēts, pārkāpjot dalībnieka anonimitātes principu – uz iesniegtā piedāvājuma iesaiņojuma bija redzams uzņēmuma zīmogs. Žūrijas komisija vienbalsīgi nolēma atstāt šo piedāvājumu bez izskatīšanas. Divu pretendentu priekšlikumi netika vērtēti, jo tajos trūka visu nepieciešamo dokumentu.     Apkopojot vērtēšanas rezultātus, žūrijas komisija vienbalsīgi pieņēma lēmumu par konkursa uzvarētāju un godalgu sadalījumu. Šodien, atverot aizzīmogotās aploksnes ar devīzēm, kļuva zināms, ka par uzvarētāju kļuva PS „Eiromoduls”, kura tiks uzaicināta uz sarunu procedūru par līguma slēgšanu būvprojekta izstrādei un izbūvei. Otro vietu ieguva SIA „Sintija Vaivade arhitekte”, SIA „Baltijas būvnieks” un SIA „Gaismas stils”, trešo – SIA „Core projekts”.

Projekts jāīsteno līdz 1. novembrim. Vienlaikus tiks sakoptas parku teritorijas un papildināti apstādījumi.

Žūrijas komisijas priekšsēdētājs bija Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks, komisijas locekļi – domes priekšsēdētājs vietnieks Andris Ārgalis, Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komitejas priekšsēdētājs Andris Ameriks, Vides komitejas priekšsēdētājs Dainis Īvāns, Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētāja Helmī Stalte, Pilsētas arhitekts Jānis Dripe, Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas vadītājs Juris Dambis, Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle, Vides departamenta direktors Askolds Kļaviņš, aģentūras „Rīgas dārzi un parki” direktors Agnis Kalnkaziņš, Būvvaldes vadītājs Andis Cinis, Būvvaldes Rīgas pilsētas kultūras pieminekļu aizsardzības nodaļas vadītājs Viesturs Brūzis, Būvvaldes Pilsētvides dizaina nodaļas vadītāja Arta Goldberga, aģentūras „Rīgas gaisma” direktors Ansis Kreicbergs, Īpašuma departamenta Būvniecības pārvaldes priekšnieks Rihards Rusins. 

Pēdējās ziņas

2008-05-28 Somijas prezidente izsaka komplimentus teātra studijai "Vinnijs"
2008-05-28 Atbalsta līdzekļu piešķiršanu Jaunā Rīgas centra attīstības projektam
2008-05-28 Akceptē Zigfrīda Annas Meierovica vārda piešķiršanu bulvārim
2008-05-28 30. un 31.maijā tiks slēgta transporta kustība Cēsīs, Lenču ielā
2008-05-28 Ielūgums uz aviokompānijas "Armavia" pirmo preses konferenci Rīgā
2008-05-28 Atbalsta līdzekļu piešķiršanu velonovietnes etalonmodeļa izstrādei
2008-05-27 Atklāta rekonstruētā bibliotēka "Vidzeme"
2008-05-27 Paziņos konkursa par kanālmalas izgaismošanu rezultātus
2008-05-27 Vides komiteja neiebilst pret gaisa balonu atrakcijas izveidošanu Uzvaras laukumā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski