Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Somijas prezidente izsaka komplimentus teātra studijai "Vinnijs"

2008-05-28

Rīga, 28. maijs. Somijas prezidente Tarja Halonena, sirsnīgi spiežot roku katram bērnu un jauniešu teātra studija „Vinnijs” aktierim, izteica sajūsmu par šī teātra spēli starptautiskajā bērnu teātru festivālā Kuulas, Somijas pilsētā Kuusankoski.

Festivālā, kas šogad notika 21. reizi no 16. līdz 18. maijam, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” bērnu un jauniešu teātra studija „Vinnijs” 12 cilvēku sastāvā piedalījās ar izrādi „ Mēs viņu mīlam tādu, kāds viņš ir!”. Festivāls ir ievērojams ar to, ka izrādes bērniem spēlē gan profesionāli aktieri, gan bērnu kolektīvi no Somijas un citām valstīm.
Pēc izrādes atzinīgus vārdus teica gan festivāla patronese - Somijas valsts prezidente Tarja Halonena, gan Latvijas valsts vēstnieka Somijā padomnieks Bahtijors Hasans. Halonena pakavējās teātrī, lai iepazītos ar teātra studijas „Vinnijs” režisorēm un jaunajiem aktieriem. Somijas prezidente izteica lielu pateicību par izrādi, atzīmējot, ka, neskatoties uz to, ka aktieri runā latviski, skatītājam viss notiekošais ir skaidri saprotams un sirdij tuvs. Viņa uzsvēra teātra mākslas nozīmi bērna, kā radošas personības, veidošanās procesā. Latvijas vēstnieka padomnieks Hasans ar lepnumu atzīmēja, ka Somijas laikrakstos, kur plaši atspoguļots šis starptautiskais teātru festivāls, īpaši izcelts teātra studijas „ Vinnijs” sniegums.

Teātra studijas „Vinnijs” režisores Inguna Gremze un Karīna Šišlo, kuras ieinteresētas strādāt ar ikvienu bērnu, kas atnāk uz teātra studiju, gandarītas stāsta: „Dalība šajā festivālā bija īsts ģenerālmēģinājums pirms brauciena uz Vispasaules bērnu teātru festivālu Maskavā, kas šogad notiks no 17. līdz 26. jūlijam.” Teātra studija regulāri piedalās teātra festivālos Latvijā un ārpus tās robežām.

Bērnu un jauniešu teātra studija „Vinnijs” ir viens no tautas mākslas un amatiermākslas kolektīviem, kas jau 13 gadus darbojas Rīgas domes Kultūras departamenta pakļautībā esošajā Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā ģilde”.
 

Pēdējās ziņas

2008-05-28 Paziņots kanālmalas izgaismošanas konkursa uzvarētājs
2008-05-28 Atbalsta līdzekļu piešķiršanu Jaunā Rīgas centra attīstības projektam
2008-05-28 Akceptē Zigfrīda Annas Meierovica vārda piešķiršanu bulvārim
2008-05-28 30. un 31.maijā tiks slēgta transporta kustība Cēsīs, Lenču ielā
2008-05-28 Ielūgums uz aviokompānijas "Armavia" pirmo preses konferenci Rīgā
2008-05-28 Atbalsta līdzekļu piešķiršanu velonovietnes etalonmodeļa izstrādei
2008-05-27 Atklāta rekonstruētā bibliotēka "Vidzeme"
2008-05-27 Paziņos konkursa par kanālmalas izgaismošanu rezultātus
2008-05-27 Vides komiteja neiebilst pret gaisa balonu atrakcijas izveidošanu Uzvaras laukumā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski