Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Atklāta rekonstruētā bibliotēka "Vidzeme"

2008-05-27

Rekonstrukcijas rezultātā filiālbibliotēkā „Vidzeme” ir gaišākas un plašākas telpas, kas aprīkotas ar modernu tehnoloģiju. Bibliotēkas ēka, kas lasītājiem būs atvērta no 29. maija, kopā ar jaunuzcelto piebūvi, tagad veido vairāk nekā 1000 kvadrātmetru lielu kopējo platību, t.i., apmēram par vienu trešdaļu vairāk nekā iepriekš. Tas pavērs iespējas lielākai lasītāju plūsmai un dažādām citām aktivitātēm. Bibliotēka atrodas zem Gaisa tilta: stratēģiski izdevīgā vietā – pieejama gan centra, gan Vidzemes priekšpilsētas iedzīvotājiem. Nozīmīgi, ka bibliotēka ir pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jo ārpusē ir izbūvētas uzbrauktuves un ēkā darbojas lifts.

Atjaunoto bibliotēku 27. maijā atklāja Rīgas domes Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētāja Helmī Stalte, kas simboliski nokristīta par bibliotēkas krustmāti. RCB filiālbibliotēkas „Vidzeme” ēka (Brīvības gatvē 206) rekonstruēta saskaņā ar Rīgas domes apstiprināto Rīgas Centrālās bibliotēkas un tās filiālbibliotēku tīkla optimizācijas koncepciju, uz jaunajām telpām pārceļot arī RCB Zemitānu filiālbibliotēkas krājumu. Balstoties uz šo koncepciju, šā gada 23. aprīlī jaunās telpās durvis vēra arī RCB rekonstruētā Grīziņkalna filiālbibliotēka Alauksta ielā 10.

Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle apliecina, ka atjaunotā bibliotēka atbilst visām mūsdienīgas municipālās bibliotēkas prasībām, vienlaikus pārmantojot un turpinot vēsturiskās tradīcijas. „Rīdzinieki arvien vairāk novērtē bibliotēku lomu ne tikai tradicionālā izpratnē – kā vietas, kur var gūt pieeju jebkura veida literatūrai, bet arī kā informācijas un kultūrizglītības centrus pilsētā,” saka Diāna Čivle.
 Bibliotēkas atklāšanā piedalījās arī Bila un Melindas Geitsu fonda pārstāve Džesika Dora. Šā gada 18.aprīlī Rīgas dome un RCB filialbibliotēka

„Vidzeme” saņēma "Trešā tēva dēla balvu”, kas godina bibliotēku un pašvaldību veiksmīgo sadarbību Latvijas valsts un Bila un Melindas Geitsu fonda līdzfinansētajā publisko bibliotēku attīstības projektā. RCB 42 filiālbibliotēkās, ieskaitot filialbibliotēku „Vidzeme”, bez maksas var izmantot projekta ietvaros iegādāto datortehniku un datorpakalpojumus – internetu, biroja programmas, kā arī dažādas datubāzes. 

„Vidzeme” iecerēta kā daudzpusīga ģimenes bibliotēka,” saka RCB direktore Dzidra Šmita. Bibliotēkā iekārtota novadpētniecības lasītava. Savukārt nodarbību telpā var izmantot mobilo datorklasi, tā ir vieta arī profesionālajām un mūžizglītības nodarbībām un citiem bibliotēkas pasākumiem.
1895. gadā celtais nams ir nozīmīgs koka arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, kurā Rīgas dome, nopērkot īpašumu, 1926. gadā atvēra vienu no vecākajām Rīgas publiskajām bibliotēkām jeb 9. brīvbibliotēku - lasītavu. Bibliotēkā savulaik strādājis žurnālists un literāts Jūlijs Krūmiņš, Vilis Lācis un Fricis Rokpelnis.

RCB filiālbibliotēkas „Vidzeme” ēkas būvprojekta autors ir SIA „Arhitekta L.Šmita darbnīca”, bet būvdarbus veica SIA „NĪA”. Būvniecības darbi kopumā izmaksāja Ls 718 494, ietverot vispārējos celtniecības darbus (gandrīz puse no summas), centrālapkures un ūdensapgādes sistēmas rekonstrukciju, elektroapgādi, lifta un saimniecības ēkas izbūvi, ārējās teritorijas labiekārtošanas darbus un citus remontdarbus. Rekonstrukcijas projektu izstrādāja 2003. gadā, bet ēku nodeva ekspluatācijā 2008.gada 9. aprīlī. Projekta un darbu pasūtītājs ir Rīgas domes Īpašuma departaments.

 

Pēdējās ziņas

2008-05-27 Paziņos konkursa par kanālmalas izgaismošanu rezultātus
2008-05-27 Vides komiteja neiebilst pret gaisa balonu atrakcijas izveidošanu Uzvaras laukumā
2008-05-27 Brauciens mēdijiem pa Lauku tūrisma saimniecībām Vidzemē
2008-05-27 Septīto gadu iznāk Ventspils Tūrisma avīze
2008-05-27 Dosies inspicēt iespējamos velo maršrutus
2008-05-27 Rezolūcija par lauku tūrisma tālāku attīstību valstī
2008-05-27 Aicina iedzīvotājus ignorēt praidu
2008-05-27 Rīgas mērs Jānis Birks aicina uz Bērnu galvaspilsētu Rīgā
2008-05-26 Madonna iedvesmo! tirdzniecības centrā Spice

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski