Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Brauciens mēdijiem pa Lauku tūrisma saimniecībām Vidzemē

2008-05-27

Rīga, 27. maijs. Tā kā 11,9 % no valsts kopplatības aizņem NATURA 2000 teritorijas, likumsakarīgi, - daudzu lauku tūrisma uzņēmēju darbība norit minētajās teritorijās. Turklāt ĪADT un NATURA 2000 teritorijās atrodas nozīmīgi dabas resursi, kas, salīdzinoši bieži, kļūst vai jau ilgstošā periodā ir kļuvuši par nozīmīgiem tūristu piesaistes – dabas un aktīvā tūrisma objektiem. Arī daudzas NATURA 2000 teritorijas kā teritoriālas vienības – nacionālie parki, dabas parki, aizsargājamo ainavu apvidi, dabas pieminekļi un atsevišķi dabas liegumi ir zināmi kā vietējo un ārvalstu tūristu galamērķi.

Aicinām kopā ar vides un tūrisma speciālistu Juri Smaļinski uzzināt par lauku tūrisma iespējām Natura2000 teritorijās, piedaloties šajā braucienā, kas tiek rīkots projekta "Dabas resursu izmantošana Natura2000 teritorijās - tūrisma galamērķos" ietvaros, kura viens no galvenajiem mērķiem ir panākt sadarbību starp tūrisma uzņēmējiem/organizācijām un aizsargājamo dabas teritoriju administrācijām.

Lūdzam pieteikties līdz 05.06. 2008.
Tālr. 67617600, 26450046 (Antra) e-pasts: antra@celotajs.lv  .

BRAUCIENA PROGRAMMA

09:00         Izbraukšana no „Lauku ceļotāja” biroja Rīgā, Kuģu ielā 11
Viesu māja “Gungas” (www.celotajs.lv un LC datu bāzē Nr. 315). Viesu māja Ādažos, pašā Dūņezera krastā guļbaļķu lauku sēta – lielā Godu māja viesībām, pirts „Meldri” relaksācijai, atpūtai un nakšņošanai 3 brīvdienu namiņi - “Pīlādži”, “Kadiķi” un “Eglītes”. Kafija.

Natura 2000 teritorija - Ummis - Dabas liegums, veidots Ummja ezera aizsardzībai. Ummis ir viens no salīdzinoši nedaudzajiem Latvijas mezotrofiem ezeriem ar ļoti dzidru ūdeni un neparastām augu un dzīvnieku sugām. Ezera apkārtnei pieguļ priežu sils ar nelielām kāpām, tādēļ tas ir ļoti iecienīta apkārtnes iedzīvotāju un rīdzinieku atpūtas vieta. Lielā atpūtnieku skaita dēļ ir novērojamas ar vides aizsardzību saistītas problēmas, ar kurām iepazīsimies, kājām izstaigājot nelielu maršrutu.

Natura 2000 teritorija - Dabas parks „Piejūra”. Nozīmīgs Rīgas līča krasta un aprimušu kāpu komplekss ar trīs lielo Latvijas upju – Lielupes, Daugavas un Gaujas grīvām un senām atpūtas vietu un kūrortu tradīcijām. Teritorija izceļas ar skaistām piekrastes ainavām un ir viena no retajām jūrmalas pļavu atrašanās vietām Latvijas piekrastē. Saulrieta takas Saulkrastos apskate – ap 18m augstā Baltā kāpa – ainaviskais vēja, smilšu un jūras veidojums Rīgas līča piekrastē – sens zvejnieku orientieris. Izstaigāsim laipu taku un apmeklēsim skatu platformu.

Viesu māja “Brūveri” (Nr. 65). Komplekss Gaujas senlejā – viesu nams, brīvdienu māja ar pirti, 7 vasaras namiņi, zāļu pirts ar īpašām procedūrām. Dīķis, sporta laukumi, bērnu rotaļu laukums, lapene, vieta piknikam, tūrisma takas.

Natura 2000 teritorija  - Gaujas Nacionālais parks -  pirmais Latvijas nacionālais parks (dibināts 1973. g., otrais vecākais Baltijā) ar senām dabas aizsardzības un tūrisma tradīcijām, kā arī viens no Latvijas populārākajiem tūrisma galamērķiem. Parka „galvenā artērija” ir Eiropas mērogā nozīmīgā ledāja kūstošo ūdeņu veidotā Gaujas senleja (95 km garš senlejas posms) ar daudzo sānu pieteku dziļajām gravām, kuru krastos paceļas Baltijas skaistākie un iespaidīgākie Devona perioda smilšakmens atsegumi. Turpmāk apskatāmie objekti atrodas Gaujas nacionālā parka teritorijā.
Viesu māja    “Eglaines” (Nr. 184). Senatnīgs namiņš ar pirti ģimenei Amatas krastā. Teritorijā arī viesu nams (Nr. 298) ar lauku pirti (ūdens tornī), baseinu un bāru ar kamīnzāli. Tūristu takas. Netālu slavenais Zvārtes iezis, Ainavu krauja, Ķūķu krāces, Zivjaudzētava, Āraišu ezerpils un citi objekti.

Kārļamuiža ( Nr. 921). Apartamenti 19 gs. celtā muižas ēkā, viesību zāle. Apkārtnē dabas takas, velomaršruti, smiltsakmens iežu atsegumi. Pusdienas

Netālu no Kārļamuižas atrodas Ainavu krauja, no kuras skats uz Amatas ieleju ir viens no izcilākajām mazo upju ielejām Latvijā.

Brīvdienu māja “Jaunbrenguļi” (Nr. 261). Brīvdienu namiņš ar pirti pie dīķa netālu no Cēsīm. Teritorijā arī brīvdienu māja Nr. 381. Ābeļdārza malā brīvdienu māja ar kamīnistabu, virtuvi un 2 guļamistabām, bezvadu internets, pirts. Pastaigu takas.

 Ezeriņu radošā darbnīca („Lauku Labumi” Nr.133).  Darbnīcā var iegādāties un pasūtīt meistaru darbus, kas veidoti no akmens, stikla un metāla.

~ 19:00    Atgriešanās Rīgā

Finansēts ar EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu granta palīdzību no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas


 

Pēdējās ziņas

2008-05-27 Atklāta rekonstruētā bibliotēka "Vidzeme"
2008-05-27 Paziņos konkursa par kanālmalas izgaismošanu rezultātus
2008-05-27 Vides komiteja neiebilst pret gaisa balonu atrakcijas izveidošanu Uzvaras laukumā
2008-05-27 Septīto gadu iznāk Ventspils Tūrisma avīze
2008-05-27 Dosies inspicēt iespējamos velo maršrutus
2008-05-27 Rezolūcija par lauku tūrisma tālāku attīstību valstī
2008-05-27 Aicina iedzīvotājus ignorēt praidu
2008-05-27 Rīgas mērs Jānis Birks aicina uz Bērnu galvaspilsētu Rīgā
2008-05-26 Madonna iedvesmo! tirdzniecības centrā Spice

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski