Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas mērs Jānis Birks aicina uz Bērnu galvaspilsētu Rīgā

2008-05-27

Starptautiskajā Bērnu aizsardzības dienā 1 jūnijā, kuru svin visā pasaulē, notiks svētki visiem bērniem un jauniešiem - pasākums Bērnu galvaspilsēta, kurā jaunā paaudze varēs iepazīties ar Rīgas pilsētas interešu un sporta izglītības piedāvātajām ārpusskolas aktivitātēm un bez maksas piedalīties mākslinieciskās un sportiskās aktivitātēs Kultūras pils Ziemeļblāzma parkā, Mežaparkā, Vecrīgā un citās norises vietās.
Rīgas mērs Jānis Birks, aicinot bērnus līdzdarboties aktivitātēs, stāsta: „Pilsēta šovasar varēs lepoties ar plašu kultūras programmu gan lieliem, gan maziem, taču 1. jūnijā Rīga pārvērtīsies par bērnu pilsētu un tieši bērni būs šīs dienas svarīgākie pilsētas iedzīvotāji, kuri dažādās Rīgas vietās pieskandinās pilsētu ar savām gavilēm un pozitīvo enerģiju."
1. jūnijā Kultūras pils Ziemeļblāzma parkā bērnu svētkus Vecmīlgrāvī svinēs jau 100. reizi. Parkā, kuru rotās Vecmīlgrāvja skolās zīmētie taureņi, bērniem būs pieejami radošie stendi, vizināšanās zirgu pajūgos, trepju šūpoles, multfilmas un citas aktivitātes, bet pēcpusdienā bērnus sagaida Tauriņu balle kopā ar grupu Putnu Balle.
Mežaparks būs aktīvo bērnu galvaspilsēta, kur varēs nodarboties ar dažādām sportiskām aktivitātēm - bērnu olimpiāde, piepūšamās spēles, kā arī būs zīmēšanas konkurss Olimpiskā Rīga, uzstāsies jaunie izpildītāji, un notiks citas aktivitātes.
Vecrīgā, Rātslaukumā uzstāsies deju ansambļi, kori, cirkus mākslinieki, popgrupas un darbosies radošās darbnīcas. Strēlnieku laukums būs fizisko aktivitāšu zona, bet Kaļķu iela – brīvās mākslas vide ar hiphopa, breakdance un cīņas deju priekšnesumiem. Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā Mazā Ģilde pēcpusdienā dziedās vokālie bērnu ansambļi. Vakara koncertā Rātslaukumā plkst.18:00 uzstāsies Marija Naumova, Andris Ērglis, Liene Šomase un citi populāri mākslinieki.
Bērnu svētkus svinēs arī Dzegužkalna estrādē Brīvdabas pasākumā Bērns bērnam un Rīgas Kultūras un atpūtas centrā Imanta Bērnu teātra Horizonts jubilejas pasākumā. Ieskaņas pasākumi bērnu svētkus ieskandinās jau 31. maijā: bērnu un populāru izpildītāju balsis - koncertā Iedziedam vasaru Vērmanes dārzā, ēnu teātra izrāde Rīgas Tehniskās universitātē un gleznu izstāde Latvijas Jaunās zvaigznes glezniecībā Rīgas Kongresu namā.
Pasākums Bērnu galvaspilsēta notiek jau otru gadu. 2007. gadā tas apvienoja 1500 dalībniekus no dažādām Rīgas un Latvijas bērnu un jauniešu pašdarbības kolektīviem un pasākumus apmeklēja vairāk nekā 10 000 cilvēku. Pasākumu rīko Rīgas domes Kultūras departaments. Pilna pasākumu programma: www.bernugalvaspilseta.lv.

Pēdējās ziņas

2008-05-27 Atklāta rekonstruētā bibliotēka "Vidzeme"
2008-05-27 Paziņos konkursa par kanālmalas izgaismošanu rezultātus
2008-05-27 Vides komiteja neiebilst pret gaisa balonu atrakcijas izveidošanu Uzvaras laukumā
2008-05-27 Brauciens mēdijiem pa Lauku tūrisma saimniecībām Vidzemē
2008-05-27 Septīto gadu iznāk Ventspils Tūrisma avīze
2008-05-27 Dosies inspicēt iespējamos velo maršrutus
2008-05-27 Rezolūcija par lauku tūrisma tālāku attīstību valstī
2008-05-27 Aicina iedzīvotājus ignorēt praidu
2008-05-26 Madonna iedvesmo! tirdzniecības centrā Spice

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski