Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Daugavas dienas pasākumi Rīgā 24. maijā

2008-05-20

Rīgas domes Kultūras departamenta Bolderājas Mūzikas un mākslas skola (MMS) 24. maijā no plkst. 12.00 līdz 18.00 Daugavai veltītajos svētkos ikvienu aicina bez maksas apmeklēt un svinēt Daugavgrīvas cietokšņa 400 gadu jubileju sešu stundu garumā Daugavgrīvas cietoksnī (Flotes iela 1B).
Nozīmīgs notikums būs Ievas Oses grāmatas „Daugavgrīvas cietokšņa būvvēsture” prezentācija. Svinību laikā varēs skatīties Valsts kino arhīva materiālus par ūdeņiem ap Bolderāju un Daugavgrīvu. Godinot Daugavgrīvas I latviešu strēlnieku bataljonu, demonstrēs Jura Podnieka 1982. gada filmu „Strēlnieku zvaigznājs”, kā arī LTV raidījuma „Ielas garumā” ierakstu par Daugavgrīvu.
Varēs apskatīt Bolderājas MMS Mākslas nodaļas audzēkņu un pasniedzēju darbus, dažādu laiku karavīru formastērpus, ieročus un sadzīves priekšmetus, ieskatīties topošā muzeja krājumā un aplūkot izstādi „Baroks Bolderājā”, piedaloties baroka laika mūziku grupai „Shakespeare's Consort”. Ikvienam būs iespēja uzkāpt uz Jūras spēku kuģa blakus cietoksnim – Buļļupē.
Pasākumā uzstāsies Valsts Policijas pūtēju orķestris, Jūras akadēmijas Jūrskolas vokālais ansamblis, Bolderājas MMS Mūzikas nodaļas audzēkņi, pasniedzēji un orķestris, kā arī pūtēju kvintets „Live Brass” un Olgas Žitluhinas deju teātris.
„Līdz ar mūziku, grāmatas prezentāciju, kino arhīva materiāliem, izstādi un citām kultūras aktivitātēm svētku noskaņās atdzīvosies vide, kas nes 400 gadu senu vēstures un kultūras mantojumu,” stāsta Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle. „Ļoti svarīgi ir izzināt un kopt katras Rīgas vietas īpašās vērtības, veidojot kultūras notikumus ne tikai pilsētas centrā.“
Par Daugavgrīvas cietokšņa dibināšanas gadu nosacīti var pieņemt 1608. gadu, kad zviedri Daugavas jaunās grīvas kreisajā krastā uzcēla četrstūra nocietinājumu jeb skansti, lai uzraudzītu kuģniecību Daugavā un Lielupē. Cietoksnis piedzīvojis poļu, zviedru, krievu, vācu un pašu valsts laikus, tāpēc tā vēsturē ir dažādu tautu un kultūru savijums, kas izpaudās plānošanas un būvniecības prasmē, militārajā jomā, sadzīvē. Katrs laika periods cietokšņa vēsturē raksturo tā laika pasaules skatījumu un kultūru.
Savukārt 24. maijā no plkst. 16.00 līdz 23.10 notiks Daugavas dienas svētku sarīkojumi Bērnu un jauniešu folkloras svētku Nacionālā sarīkojuma „Pulkā eimu, pulkā teku 2008” ietvaros. Pasākumu programmā plkst.18.00 paredzētas bērnu un jauniešu folkloras kopu uzstāšanās, dziedāšana un muzicēšana rotaļas un spēles Rīgas Rātslaukumā, uz Triangula bastiona terases, kā arī pie Pēterbaznīcas. Savukārt Rīgas Tehniskajā universitātē plkst. 16.00 notiks Nacionālo folkloras konkursu uzvarētāju koncerts, plkst. 20.30 Mazajā zālē - Daugavas dienas stāstu, pasaku un anekdošu virpulis, bet Lielajā zālē - Daugavas dienas danču vakars. Plkst. 22:45 Daugavmalā sadziedāsies folkloras kopas, daudzinot Daugavu ar Saulrieta dziesmām.
Daugavas dienu pasākumus finansiāli atbalsta Rīgas domes Kultūras departaments. Plašāka pasākumu programma Rīgas domes Kultūras departamenta mājas lapā: www.rdkd.lv   

Daugavas diena Rīgā 24. maijā

Sestdien, 24. maijā, no plkst. 12.00 līdz 18.00
Daugavgrīvas cietokšņa 400 gadu jubileja
Daugavgrīvas cietoksnī (Flotes iela 1B)

Programmā:
12.00 Valsts Policijas pūtēju orķestris, uzrunas un apsveikumi Cietoksnim 400 gadu jubilejā, Ievas Oses grāmatas „Daugavgrīvas cietokšņa būvvēsture” prezentācija
13.00 Jūras akadēmijas Jūrskolas vokālais ansamblis
13.30 Olgas Žitluhinas deju teātris
14.00 Senās mūzikas ansamblis „Shakespeare's Consort” – renesanses laika mūzika
15.00 Bolderājas MMS Mūzikas nodaļas audzēkņu un pasniedzēju koncerts
16.00 Bolderājas MMS orķestra koncerts
17.00 Pūtēju kvintets „Live Brass”

Būs iespējams skatīt Valsts kino arhīva materiālus par ūdeņiem ap Bolderāju un Daugavgrīvu.
Godinot Daugavgrīvas I latviešu strēlnieku bataljonu, tiks demonstrēta Jura Podnieka 1982. gada filma „Strēlnieku zvaigznājs”, varēs noskatīties LTV raidījuma par Daugavgrīvu „Ielas garumā ” ierakstu.
Būs skatāmi Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļas audzēkņu un pasniedzēju darbi.
Bolderājas grupa piedāvās ieskatu topošā muzeja krājumā un izstādi „Baroks Bolderājā” ar baroka laika mūziku grupas „Shakespeare's Consort” izpildījumā.
Būs dažādu laiku karavīru formastērpi, ieroči un sadzīves priekšmeti, varēs uzkāpt uz Jūras spēku kuģa blakus cietoksnim – Buļļupē.


Daugavas diena
 Bērnu un jauniešu folkloras svētku
PULKĀ EIMU, PULKĀ TEKU 2008 ietvaros

Sestdiena, 24. maijs

16.00 Daugavas daudzinājums bērnu un jauniešu folkloras kopu programmās
Laivā ēdu launadziņu
Dziedāšana, muzicēšana, rotaļas un spēles Rīgas Rātslaukumā, uz Triangula bastiona terases, pie Pēterbaznīcas

18.00 Daugavas dienas Ogu maize – nacionālo folkloras konkursu uzvarētāju koncerts Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā zālē

20.30 Daugavas dienas stāstu, pasaku un anekdošu virpulis Lej, lej, puķēm ar’ atstāj Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē

20.30 Daugavas dienas danču vakars Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā zālē
22:45 Daugavas daudzinājums Daugavmalā
 

Pēdējās ziņas

2008-05-20 Sakarā ar ārvalstu prezidentu vizīti ierobežos satiksmi
2008-05-20 Starptautisks zinātnisks seminārs LAIKMETĪGĀS MŪZIKAS TENDENCES
2008-05-20 Cēsu muzeja priekšmetiem - jauni aizbildņi
2008-05-20 Bieķensalas ielas posmā organizēs vienvirziena satiksmi
2008-05-20 Satiksmes ierobežojumi, nogriežoties no Kalnciema ielas uz Dreiļiņu ielu
2008-05-20 Liepājas tūrisma sezonas atklāšana
2008-05-20 21. maijā notiks gadskārtējā Latvijas Lauku tūrisma konference
2008-05-20 Par sabiedriskā transporta satiksmi 24.maijā sakarā ar Brīvības ielas posma slēgšanu
2008-05-20 Sestdien slēgs satiksmi Brīvības ielas posmā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski