Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

"Skandi Auto Rally Team" gatava startam rallijā "Talsi 2008"

2008-05-19

Rīga, 19. maijs. Rallija komanda Skandi Auto Rally Team ir veiksmīgi izmantojusi pārtraukumu Latvijas rallija čempionātā, lai tā otrajā posmā – rallijā Talsi 2008, kas norisinājās 17. un 18. maijā Talsu un Stendes apkaimes ceļos, stātos uz starta apņēmības pilni rallija līdzjutējus priecēt ar WRC sporta automašīnu.

Pateicoties "Skandi Auto Rally Team" lieliskajai sadarbībai ar uzticamajiem atbalstītājiem "GE Money Bank", "Pata AB" "Vianor", "Baltijas Apdrošināšanas Nams" un "Castrol", Talsu rallija trasē atkal bisja iespēja redzēt Ivaru Vasaraudzi un Valdi Spredzi ar Mitsubishi Lancer WRC sporta automašīnu A+ ieskaitē un septiņpadsmit gadus jauno Latvijas rallija talantu Jāni Kārkliņu ar stūrmani Jāni Krastiņu un Somijā sagatavoto N4 klases Mitsubishi Lancer Evo IX rallija automobili. 

Jānis Kārkliņš pirms rallija "Talsi 2008" ir aizvadījis ļoti apjomīgu treniņu programmu, kuras ietvaros startēja vairākās auto sacīkstēs, pierādot sevi kā ļoti ātru un sacīkstēm labi sagatavotu braucēju. Vasaras sezonu viņš atklāja ar uzvaru jaunizveidotā autosporta disciplīnā – supersprintā. Šo sacensību pirmajā posmā "Mūsa 2008" Jānis trīs braucienos uzrādīja ļoti stabilus un konkurētspējīgus rezultātus, tādējādi sacensību kopvērtējumā, par nedaudz vairāk kā septiņām sekundēm apsteidzot Māri Neikšānu un par teju vai deviņām sekundēm apsteidzot Matīsu Mežaku, izcīnot pirmo vietu.

Lielisks pārbaudījums Jānim Kārkliņam, uzsākot vasaras sezonu, bija rallijsprints "Kalnamuiža 2008". Šajās sacensībās Jānis startēja ar jaunu stūrmani – Pēteri Spredzi, taču tas nebūt neliedza šai ekipāžai pierādīt uz ko tā ir spējīga. Kārkliņa vadītais Mitsubishi Lancer Evo IX trasē traucās tik ātri, ka to nespēja noķert neviens – ekipāža bija ātrākā visos ātrumposmos un ar teju vai pusotras minūtes pārsvaru pār tuvāko sekotāju izcīnīja uzvaru rallijsprinta kopvērtējumā un Open klasē. Pēc rallijsprinta Jānis Kārkliņš devās izmēģināt savus spēkus arī uz vasaras autosprinta otro posmu Smiltenē, Tepera trasē, kur ar treniņu automobili spēja pierādīt savu pārākumu un izcīnīt vēl vienu godalgotu vietu – šoreiz otro.

"Es uzskatu, ka sagatavošanās Talsu rallijam ir noritējusi ļoti labi – piedalījāmies vienā rallijsprintā un divās supersprinta sacensībās. Kalnamuižā, braucot kopā ar Pēteri Spredzi, uzrādījām ļoti labu rezultātu, par ko pašiem bija patīkams pārsteigums. Kalnamuižas apkārtnes ceļi man ir labi zināmi, un tas deva papildus drošības sajūtu. Šajā rallijā man bija lieliska izdevība pierast pie jaunās sporta automašīnas uz grants seguma sacensību režīmā, un domāju, ka tas man arī ļoti labi izdevās. Pēc rallijsprinta devos arī uz Smilteni, jo kā zināms Talsos būs pilsētas ātrumposms ar asfalta segumu, un līdz šim man nav bijusi izdevība braukt ar šo sporta automašīnu pa tādu segumu. Pirmajā braucienā biju tikai trešais, taču otrajā braucienā vairs nepieļāvu iepriekšējās kļūdas un uzvarēju. Pirmajā braucienā īsti nevarēju pierast pie riepām, taču otrajā viss jau nostājās savās vietās," par aizvadīto treniņu programmu stāsta Jānis Kārkliņš.

Jautāts par gaidāmo rezultātu un mērķi rallijā "Talsi 2008", jaunais rallija talants atklāja: "Centīšos turēties tajās pašās pozīcijās, kurās biju rallijā "Sarma 2008", un nedaudz mēģināšu pakāpties arī augstāk. Taču ņemot vērā, ka Talsos uz starta stāsies visi labākie Latvijas N4 klases braucēji, negribu neko prognozēt. Mērķēju uz vietu pirmajā sešiniekā, taču patieso situāciju būs iespējams redzēt finišā."

Pēc viena aizvadītā LMT Latvijas rallija čempionāta posma "Skandi Auto Rally Team" ekipāža Jānis Kārkliņš ar Jāni Krastiņu kopvērtējumā atrodas 5. vietā N4 klasē.

Sakarā ar to, ka Latvijas rallija čempionāta paredzētajiem septiņiem posmiem šosezon notiks tikai pieci, jo ziemas rallijs Lietuvā nenotika nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ, un rallijs "Rāzna 2008" nenotiks organizatorisku problēmu dēļ, rallijā "Talsi 2008", kam starts tika dots 17. maijā pulksten 14:55 Talsos, Sauleskalna estrādē, bija gaidāma ļoti spraiga cīņa par vērtīgajiem čempionāta punktiem.
 

Pēdējās ziņas

2008-05-19 Aicina lietuviešus doties uz Liepāju
2008-05-19 Latvijas stends Pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX 2008
2008-05-19 airBaltic sāks tiešos lidojumus uz Sočiem
2008-05-19 Papildināta 1.Starptautiskā Argentīnas tango festivāla "Tango Sun Festival" programma
2008-05-16 Ģimenes dienas pasākumi Rīgas Kultūras centrā "Iļģuciems", Dzegužkalnā un J. Akuratera muzejā
2008-05-16 Noslēgušies pirmie gidu kursi e-vidē Cēsu pils kompleksā
2008-05-16 Cēsis rādīs Somijas skatītākajā TV kanālā
2008-05-16 Hanzas savienības dienas Rīgā
2008-05-16 Jūrmalas pilsēta sagatavojusi jaunus tūrisma informatīvos izdevumus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski