Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas dome pieņem noteikumus par kuģošanu Pilsētas kanālā

2008-05-14

Saistošajos noteikumos teikts, ka noteikumu mērķis ir nodrošināt Pilsētas kanāla aizsardzību no kuģošanas līdzekļu radītās krastu izskalošanas un piesārņojuma, kā arī uzlabot kuģošanas drošību.
Pilsētas kanālā tiks atļauts pārvietoties ar mazizmēra kuģošanas līdzekļiem un ūdens velosipēdiem, kuru garums nav lielāks par 8 m, platums – 2,30 m, iegrime pie vidējā ilggadējā jūras līmeņa – 0,7 m un augstums virs ūdens līmeņa (konstrukciju augstums) pie vidējā ilggadējā jūras līmeņa nav lielāks par 1,8 m.
Maksimāli pieļaujamais kuģošanas ātrums Pilsētas kanālā būs 5 km/h. Gar strūklakām būs jāpārvietojas ar minimālu ātrumu jeb mazāko ātrumu, ar kuru kuģošanas līdzeklis saglabā vadību noteiktos apstākļos un stāvoklī. 
Kuģošanas līdzekļa vadītājam pirms iebraukšanas Pilsētas kanālā būs jāizvērtē, vai kuģošanas apstākļi ir droši, ņemot vērā laikapstākļu radītos kuģošanas apgrūtinājumus (ledus, plūdi, stiprs vējš), kā arī ūdens līmeņa izmaiņas.
Motorizētu kuģošanas līdzekļu satiksme Pilsētas kanālā tiks atļauta vienā virzienā – pa straumi no Centrāltirgus uz Andrejostu.
Noenkuroties Pilsētas kanālā būs aizliegts, izņemot gadījumus, ja ārkārtas gadījumā nav iespējama izbraukšana no Pilsētas kanāla.
Rīgas pilsētas izpilddirektors būs tiesīgs uz laiku slēgt kuģošanu Pilsētas kanālā vai tā daļā sakarā ar publisku pasākumu rīkošanu, drošības apsvērumu dēļ vai sakarā ar ledus apstākļiem, plūdiem, remontdarbiem un citiem kuģošanu ierobežojošiem apstākļiem.
Pilsētas kanālā atļaus kuģot ar motorizētiem kuģošanas līdzekļiem tikai tiem vadītājiem, kam būs Rīgas domes komisijas izsniegta atļauja.
Kuģošanas līdzekļiem bez motora atļauja kuģošanai Pilsētas kanālā nebūs nepieciešama, tomēr tas neatbrīvos no pārējo šo saistošo noteikumu prasību ievērošanas.  
Saistošo noteikumu izpildes kontroli veiks policija.
Saistošie noteikumi tiks nosūtīti izvērtēšanai Latvijas Republikas Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai. Ja ministrijai nebūs iebildumu, saistošie noteikumi tiks publicēti laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” un stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas.

 

Pēdējās ziņas

2008-05-14 Rīgas domes pateicība Imantam Ziedonim
2008-05-14 Dzintaru koncertzālē notiks vairāki Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncerti
2008-05-14 Muzeju naktī Rīgas Porcelāna muzejā varēs apgleznot porcelānu
2008-05-14 Pēc Jūrmalas pašvaldības iniciatīvas atsākas kuģīšu satiksme
2008-05-14 Dzintaru koncertzāle atklāj sezonu
2008-05-13 Baltijas Jūras valstu darba devēju organizācijas vienojas par kopīgām rekomendācijām Baltijas Jūras reģiona attīstībai
2008-05-13 Fox Entertainment Karostas cietumā
2008-05-12 Madonna izdod savu garšīgāko albumu
2008-05-12 Muzeju naktī - “Veļas diena Neibādē”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski