Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Muzeju naktī - “Veļas diena Neibādē”

2008-05-12

 

Vācijas kultūras mēnesis ne tikai ietekmējis Muzeja nakts saturu, bet devis ievirzi arī sarīkojuma devīzei - „Komm morgen wieder!” („Nāc rīt atkal!”). Ar šādu vēstījumu muzeju darbinieki apliecina vēlmi ieinteresēt apmeklētājus arī pēc Muzeja nakts. Otra devīzes nozīme saistīta ar Muzeju nakts izklaidējošo funkciju – „Komm morgen wieder!” ir nosaukums Latvijā iecienītām pildītajām pankūkām. Recepte ir vācbaltiešu radīta. Mūsdienās daudzi šo nosaukumu varbūt jau piemirsuši, bet varbūt nekad nav dzirdējuši. Muzeji, šī teiciena iedvesmoti, pārskata savus krājumus, iespējas, meklē atbalstītājus un jau gatavo īpašus sarīkojumus, stāstus, koncertus, izstādes, ar ko pārsteigt uzticīgos apmeklētājus šajā „naktī”.

Tradicionālais „Muzeju nakts” pasākums jau trešo reizi notiks Saulkrastos  17. maijā pie mūsu muzeja Skolas ielā 19. Sarīkojums sāksies 21.00.

Mūsu sarīkojuma nosaukums „Veļas diena Neibādē”. Tā kā šogad pilsētas svētkos svinēsim Neibādes 185. gadadienu, tad mazgāsim, velēsim, pletēsim, dziedāsim, dancosim, burbuļosim, lai varētu godam sagaidīt baronu un sākt atpūtas sezonu. Muzeja sarīkojumā šajā naktī ikviens apmeklētājs varēs būt gan šo darbu darītājs, palīgs, gan vienkārši vērotājs.

Ar dziesmām un dejām priecēs Saulkrastu mākslinieciskie kolektīvi, notiks konkursi, sacensības un citas aktivitātes.

Jau tagad apmeklētāji var domāt par vāciski pilsoniskiem akcentiem tērpā un valodā. Pēdējais attiecas uz latvju mēlē dziļi sakņotajiem ģermānismiem, ko valodnieki saprotamu iemeslu dēļ apkaro. Šajā naktī būs iespēja ģermānismos izrunāties pēc sirds patikas, tikai, protams, lietojot tos piemēroti. Vakara noslēgumā – zaļumballīte pūtēju orķestra mūzikas pavadījumā.

Laipni lūdzam piedalīties „Muzeja nakts” sarīkojumā!

Pēdējās ziņas

2008-05-12 Madonna izdod savu garšīgāko albumu
2008-05-12 Portishead apvienojas jaunā albumā
2008-05-12 Def Leppard atgriežas ar jaunu albumu
2008-05-12 Ārlietu ministrija sagatavojusi elektronisku ceļvedi "Darba iespējas Eiropas Savienības institūcijās"
2008-05-10 Platforma Music un Orbit papildina bezmaksas mūzikas krājumus!
2008-05-10 Tērvetes dabas parks sāk jauno tūrisma sezonu
2008-05-10 Tūristu ceļvedis: Angļi ir resni, apsēsti ar seksu un atkarīgi no televīzijas
2008-05-10 Jūrmala sevi popularizēs Ukrainā "Eiropas dienās"
2008-05-10 "flyLAL" pasažieru skaits aprīlī pieaudzis par 70%

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski