Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

30. aprīlī velodiena Kuldīgā ar devīzi "Eiropa domā zaļi"

2008-04-30

Pasākumu rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība un Nīderlandes Karalistes vēstniecība ciešā sadarbībā ar Kuldīgas pilsētas domi. Pievienoties akcijai un uz riteņiem ir aicināti sēsties gan ministri un Latvijā rezidējoši vēstnieki, gan pašvaldību pārstāvji, gan žurnālisti, gan Kuldīgas skolēni, kā arī ikviens interesents.

Nīderlandes Karalistes vēstnieks Latvijā V.E. Roberts Šudeboms: "Grūti iedomāties piemērotāku pasākumu, kas vienlaikus akcentētu vides jautājumus un vērstu uzmanību uz Latvijas skaisto dabu, to visu saistot ar holandiešu pieredzi riteņbraukšanā. Es esmu pārliecināts, ka "Eiropa domā zaļi" būs veiksmīgs pasākums, kas kļūs par ikgadēju tradīciju. ”

Iveta Šulca, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja: "Iespējas rīkoties atbildīgi ir ik uz soļa. Ik sīkumos. Neļaut ūdenim tecēt no krāna vai atstāt gaismu ieslēgtu bez jēgas, lietot mazāk pesticīdus, plastmasas vietā lietot papīra vai auduma maisiņus, biežāk izmantot videi draudzīgo transportu. Uz velobraucienu aicinām, lai pievērstu sabiedrības uzmanību nepieciešamībai domāt un rīkoties zaļi.”
Inga Bērziņa, Kuldīgas domes priekšsēdētāja : "Kuldīgas vecpilsēta Ventas senlejā ir neatkārtojams vienots ansamblis, kādam līdzīga nav ne Latvijā, ne citviet Eiropā. Mēs lepojamies ar savu pilsētu un esam gandarīti uzņemt velodienas dalībniekus Kuldīgā. Brauciet ciemos, baudiet pirmos saules starus, spirgto vēju un patīkamas emocijas!”

Reģistrācija pasākumam sāksies plkst. 12:00 Kuldīgas Rātslaukumā. Plkst.13:00 ceļavārdus teiks Nīderlandes Karalistes vēstnieks Latvijā V.E. Roberts Šudeboms, EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca un Kuldīgas domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.
Starts velobraucējiem tiks dots plkst. 13:30. Veicamā trase būs 18 kilometru gara ar pieturas punktiem Kuldīgas skaistākajās vietās. Trase vedīs cauri Kuldīgas vecpilsētai, garām Sv.Katrīnas baznīcai, pāri Alekšupītes ūdenskrituma tiltiņam līdz Pils ielai, no kuras paveras burvīgs skats uz Eiropas platāko ūdenskritumu Ventas rumbu.

Brauciena dalībniekiem būs iespēja vērot unikālo dabas parādību – pāri rumbai lecošās vimbas, kas savā nārsta ceļā dodas augšup pa Ventu. Pēc tam ceļš vedīs uz "melno kolku" jeb 15 m augstu krauju ar iežu atsegumiem Ventas krasta ārējā līkumā. Pēc brauciena pa gleznainu meža ceļu dalībnieki piestās Kuldīgas mākslinieka Valda Līcīša lauku sētā, pēc nelielas atpūtas pa Padures pagasta lauku ceļu dalībnieki atgriezīsies pilsētā.

Velobraucēji var rēķināties gan ar kafiju pirms ceļa, gan ar atspirdzinājumiem pusceļā. Kuldīgas domē būs norādes uz pārģērbšanās telpu.
Ir padomāts arī par līdzjutējiem, kuri varēs piedalīties dažādās aktivitātes, gaidot atpakaļ riteņbraucējus. Viņiem būs iespēja piedalīties konkursos, iegūt informāciju par Eiropas Savienības aktualitātēm, Holandes dienām, kā arī Kuldīgas pilsētas piedāvātajām iespējām. Uzstāsies grupa R.A.P. Pasākums noslēgsies līdz plkst. 15:30.

Velodiena Kuldīgā ir viens no Eiropas nedēļas un Holandes dienu pasākumiem.

Sīkāku informāciju par velodienu žurnālisti var saņemt pie Kuldīgas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciālistes Ilzes Dambītes-Dambergas (tālr. 26180383, 63350100).

Pēdējās ziņas

2008-04-30 Ziemeļu fortos jaunas piknika vietas
2008-04-30 Aicinās doties uz Liepāju
2008-04-30 Rīgas centrā atvērta jauna augstākās klases viesnīca "Reval Hotel Elizabete"
2008-04-30 Red Bull Simply Cola – jauns un 100% dabisks dzēriens
2008-04-30 Tūristus informēs katru dienu
2008-04-30 Foto stāsts: Unikāla iespēja 21.gadsimta cēsniekiem!
2008-04-30 Izdota grāmata par Karostu
2008-04-30 Daugavpilī sāk kursēt kuģītis
2008-04-30 Izveidota Rīgas balvas Goda grāmata

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski