Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Sergejs Osokins /klavieres/ SOLOKONCERTS Latvijas Mūzikas akadēmijā

2008-04-30

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija piedāvā
trešdien, 2008. gada 7. maijā plkst. 19.00 JVLMA Lielajā zālē
Sergejs Osokins /klavieres/
 SOLOKONCERTS

Programmā
Johans Sebastiāns Bahs Partita Re mažorā, Roberts Šūmanis cikls Meža ainas un Aleksandrs Skrjabins Sonāte nr. 3 un nr.9.
Biļešu cena – Ls 3;
studentiem, pensionāriem – Ls 1; skolēniem, uzrādot apliecības – Ls 0,50

Šķiet, ģeniālā pianista Sergeja Osokina pavasara solokoncerti Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē jau kļuvuši par tradīciju, kas ļoti iepriecina visus skaistās un izsmalcinātās klavierspēles mīļotājus. Sava nākamā koncerta programmā S. Osokins iekļāvis ļoti dažādu mūziku. Jautāts, kādēļ tieši šie skaņdarbi izvēlēti, pianists atzīstas, ka A. Skrajbins ir viņa mīļākais komponists un tādēļ tiks atskaņotas veselas divas sonātes. R. Šūmaņa viens no vēlīnajiem opusiem, miniatūru cikls Meža ainas ir īpatnējs, izsmalcināts, ar smalku tēlainību un filigrāns, līdz ar to ļoti interesants. Savukārt, J. S. Baha Partita – ļoti skaista. Kopumā programma veidojas emocionāli, stilistiski un formu ziņā bagāta. Bet pats svarīgākais - tā ļauj būt brīvam un fantazēt. 

Sergejs Osokins ir viens no ievērojamākajiem pianistiem Latvijā, starptautisko konkursu laureāts, Mākslas zinātņu doktors, JVLMA asociētais profesors. Dzimis Maskavā, taču mūziķa gaitas uzsācis Emīla Dārziņa speciālajā mūzikas vidusskolā pedagoģes J. Daugules speciālo klavieru klasē. Vēlāk studējis P. Čaikovska Maskavas valsts konservatorijā, pabeidzis asistentūru un aspirantūru (prof. N. Jemeļjanovas klavieru klase), kā arī izstrādājis zinātnisko darbu un aizstāvējis disertaciju. Pēc atgriešanās Latvijā strādā par klavierspēles pedagogu Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un vēlāk Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru katedrā. Aktīvi koncertē gan solo, gan ar orķestri. Par J. Brāmsa 2.klavierkoncerta un 2004.gada solo programmu atskaņojumiem ieguvis Latvijas Lielo Mūzikas Balvu-2004.
Sergejs Osokins ir ne tikai izcils pianists, bet arī ļoti talantīgs pedagogs. Viņa studenti un audzēkņi, piemēram, V.Šimkus, E.Bērtiņa, A.Arnicāne, A.Osokins un citi, guvuši nozīmīgus panākumus starptautiskos konkursos un festivālos gan Latvijā, gan arī tālu aiz tās robežām.

Pēdējās ziņas

2008-04-30 Ziemeļu fortos jaunas piknika vietas
2008-04-30 Aicinās doties uz Liepāju
2008-04-30 Rīgas centrā atvērta jauna augstākās klases viesnīca "Reval Hotel Elizabete"
2008-04-30 Red Bull Simply Cola – jauns un 100% dabisks dzēriens
2008-04-30 Tūristus informēs katru dienu
2008-04-30 Foto stāsts: Unikāla iespēja 21.gadsimta cēsniekiem!
2008-04-30 Izdota grāmata par Karostu
2008-04-30 Daugavpilī sāk kursēt kuģītis
2008-04-30 Izveidota Rīgas balvas Goda grāmata

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski