Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Noslēdzies metu konkurss kanālmalas izgaismošanai

2008-04-28

Metu konkursa nolikumu saņēma 18 pretendenti, piedāvājumus iesniedza septiņi. No tiem viens bija noformēts, pārkāpjot dalībnieka anonimitātes principu – uz iesniegtā piedāvājuma iesaiņojuma bija redzams uzņēmuma zīmogs. Žūrijas komisija vienbalsīgi nolēma atstāt šo piedāvājumu bez izskatīšanas. Žūrijas komisijas priekšsēdētājs, Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks (TB/LNNK) izteica gandarījumu par konkursa dalībnieku aktivitāti. „Mums priekšā ir nopietns izvērtēšanas darbs”, sacīja J.Birks. „Taču pirmais iespaids ir ļoti pozitīvs – no vizuālā viedokļa te ir vairāki ļoti interesanti risinājumi.”

Konkurss tika rīkots nolūkā radīt ainaviski un scenogrāfiski pārdomātu Rīgas kanāla un tam piegulošās teritorijas izgaismošanu. Pretendentiem bija jāņem vērā izgaismošanas funkcionālie, dekoratīvie un reprezentatīvie aspekti, paredzot ikdienas un svētku režīmu. Jānodrošina gājēju celiņu pārredzamība, jārada emocionāli estētiskais noskaņojums, ar krāsainu gaismu akcentējot tiltus, pieminekļus un skulptūras, strūklakas, reljefu, vērtīgākos kokus, mūra faktūru utt. Jāizceļ nozīmīgākie objekti un to apkārtne – Operas ēka, Bastejkalns un, protams, Brīvības piemineklis kā telpiskā dominante. Projektam jāiezīmē pilsētas nakts tēla vispārīgās nostādnes. Konkursa balvu fonds ir līdz 20 000 latu un pasūtītājs – Īpašuma departaments. Konkursa pozitīva rezultāta gadījumā projekts jāīsteno līdz 1. novembrim. Vienlaikus tiks sakoptas parku teritorijas un papildināti apstādījumi.

Žūrijas komisijas nākamā sēde, individuāli izvērtējot piedāvājumu arhitektonisko un māksliniecisko kvalitāti un tehniskos rādītājus, t.sk. projektēšanas un izbūves izmaksas, realizācijas termiņus, ekspluatācijas un uzturēšanas nosacījumus, paredzēta 20. maijā.

Informāciju sagatavojis V.Daugmalis, tālr. 26116645.
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

 

Pēdējās ziņas

2008-04-28 Klaipēdas pašvaldības pārstāvji iepazīstas ar Liepājas pieredzi militārā mantojuma saglabāšanā
2008-04-28 Rīgas tūrisma sezonas atklāšana piesaistījusi lielu interesentu uzmanību
2008-04-28 Rīko Jaunmoku pils iepazīšanas dienu
2008-04-28 Rīgas mērs informēs par šogad plānotajiem darbiem veloceliņu infrastruktūras attīstībā
2008-04-28 Jūrmalā notiks Latvijas kūrortu konference
2008-04-28 Daugavpilī notiks starptautiskā konference par Daugavpils cietoksni
2008-04-28 5.Starptautiskais Tautas muzikantu saiets
2008-04-28 Ielūgums uz "Germanwings" lidmašīnas kristībām
2008-04-28 Unikāla iespēja 21.gadsimta cēsniekiem!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski