Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Valsts svētkos 4. maijā tautu aicina dāvināt ziedus Latvijai

2008-04-25

Akcijā „Dāvini ziedus Latvijai!” ikviens aicināts uz pasākuma vietām nest pavasara ziedus, kurus floristi palīdzēs sakārtot, lai izveidotu Latvijas kontūru no ziediem. Akcija notiks četrās pasākumu vietās: pie Brīvības pieminekļa veidos ziedu Vidzemi, Vērmanes dārzā – ziedu Kurzemi, Esplanādē – ziedu Zemgali un Rātslaukumā – ziedu Latgali. 4. maija vakarā pie Brīvības pieminekļa varēsim redzēt, cik raiba un dažāda, krāšņa un ziedoša ir mūsu zeme, jo Brīvības pieminekļa pakājē, Vidzemes ziedu kontūrai pievienojot pārējo reģionu ziedu kontūras, taps vienota ziedu Latvija, kuras garums precīzi atbilst Brīvības pieminekļa pamatnes garumam.
„Dāvināsim ziedus Latvijai un paši sev šajā dienā, kad simboliski ikvienam no mums paliek astoņpadsmit!” aicina viens no ziedu akcijas idejas autoriem režisors Regnārs Vaivars. „Manuprāt, tas ir tikai likumsakarīgi, ka Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšana ir notikusi pavasarī, kas kopējā gada ciklā ir kā atdzimšana, pamošanās, rašanās un radīšanas brīdis. Šogad 4. maiju gribam atzīmēt ar ziediem, ar pavasarīgu sajūtu, kas būs vērojama un sajūtama gan dabā, gan svētku noformējumā, gan citās norisēs.”
Plašākā svētku programma 4. maijā notiks pie Brīvības pieminekļa, Vērmanes dārzā, Esplanādē un Rātslaukumā. Svētku epicentrs būs Brīvības piemineklis, kur uzstāsies pūtēju orķestri, kori un tautas mūzikas grupas, bet vakarā sāksies koru un populāru dziedātāju sadziedāšanās ar pasākuma dalībniekiem. Vērmanes dārzā bērnus priecēs dažādi pasākumi un bērnu popgrupu koncerts, savukārt Esplanādē paredzēta koncerta programma jauniešiem, kur varēs dzirdēt talantīgas jaunās grupas no visas Latvijas. Rātslaukumā latviešu dziesmu cienītājiem uzstāsies Lustīgais blūmīzers, Baltie lāči, Dakota, Apvedceļš, Ance Krauze un Normunds Rutulis, kā arī pūtēju orķestri.
Kinoteātrī Rīga varēs noskatīties bezmaksas filmu maratonu. Pasākumi notiks arī ārpus pilsētas centra: VEF Kultūras pilī, Rīgas Kultūras centrā Iļģuciems, Rīgas Kultūras un atpūtas centrā Imanta. Pilna pasākumu programma Rīgas domes Kultūras departamenta mājas lapā: www.rdkd.lv. Pasākuma informatīvie atbalstītāji - Latvijas Televīzija un Latvijas Radio.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas domes Kultūras departamenta preses sekretāre Annija Senakola
tālr. 67105398, fakss 67043671, mob.tālr.25974922
e-pasts Annija.Senakola@riga.lv

 

Pēdējās ziņas

2008-04-25 1.Starptautiskais Tango Festivāls Latvijā "Tango Sun Festival"
2008-04-25 Digitālā formātā klajā nāk Dona albums "Lelle"
2008-04-25 Būs jauns skeitparks Kurzemes rajonā
2008-04-25 Rīgas ekskluzīvajām viesnīcām konkurenci pieteiks "Reval Hotel Elizabete"
2008-04-25 Notiks Liepājas tūrisma kontaktu birža
2008-04-25 Sagatavots novērtējums "Ķīšezera ciema" ietekmei uz vidi
2008-04-25 Skolu komandas Rīgas maratonam aicinātas pieteikt arī brīvprātīgos
2008-04-25 Svinīgi atklās jauno vilcienu maršrutu Rīga-Valga
2008-04-25 Vācijas vēstnieks

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski