Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Vairāki Salacgrīvas iedzīvotāji neapmierināti ar SPA viesnīcas būvniecības ieceri

2008-04-24

Šo būvniecības ieceri atbalsta 26% jeb 65 respondentu, savukārt ieceri noraida 74% jeb 190 respondentu, viens iedzīvotājs šajā jautājumā atbildi nav sniedzis.

Ir izstrādāts attīstības priekšlikums zemes gabalā Salacgrīvā pie jahtu piestātnes izbūvēt daudzfunkcionālu aktīvās atpūtas ūdenstransporta kompleksu un SPA viesnīcu, izveidojot vienotu publiski pieejamu labiekārtotu un apzaļumotu centrālo laukumu.

Paredzēts, ka centrālais laukums tiks labiekārtots un apzaļumots ar iespēju rīkot plaši apmeklētus pasākumus, piemēram, Jūras svētkus, pilsētas svētkus, un pieeju Salacas upei, kur varētu atrasties labiekārtota krastmala.

Laukumā paredzēta vieta mobilajai estrādei, bērnu rotaļu laukumam, labiekārtojuma elementiem un bākai, kas tiks pārnesta no ostas teritorijas. Paredzēta laivu, jahtu un kuģu piestātne, kā arī ūdens transporta attīstībai nepieciešamā infrastruktūra - laivu un jahtu degvielas uzpildes stacija, moderns sanitārais mezgls, laivu un jahtu ziemošanas vieta. Kompleksā paredzētas virszemes autostāvvietas.

Gar Krīperu ielu paredzēts veidot divstāvu apbūvi, kura veidotu publisku ielas telpu, kas noved tieši pie centrālā laukuma. Projektējamā divu stāvu ēkā uz Krīperu ielas paredzētas jahtkluba telpas pagrabstāvā, bet pirmajā un otrajā stāvā paredzētas izīrējamas biroja telpas.

Atpūtas kompleksa ēka paredzēta no dažāda augstuma diviem apjomiem, - augstākais četru un piecu stāvu apjoms atradīsies pie Ostas ielas un tajā paredzēti viesnīcas numuriņi. Divu un trīs stāvu apjomi paredzēti tuvāk Salacas upei, un tajos atradīsies numuriņi ar terasēm, kā arī vasaras kafejnīcas terase. Abiem apjomiem ir kopīgs pirmais stāvs, kas ir pieejams iedzīvotājiem un tajā atradīsies fitnesa un SPA kompleksa telpas, viesnīcas restorāna un bāra telpas.

Piekļūšana zemes gabalam risināta no Krīperu un Ostas ielām, - galvenā autotransporta plūsma paredzēta no Krīperu un Ostas ielas, paredzot īslaicīgu viesnīcas autobusu apstāšanās vietu pie viesnīcas ēkas. Gājējiem paredzēts viss zemes līmenis, kas ar dažādos līmeņos izvietotām labiekārtotām un apzaļumotām terasēm savienojas ar upes krastmalu. Paredzēts izveidot gājēju promenādi no tilta līdz projektējamai laivu, jahtu un kuģu piestātnei.

Publiskā aptaujā 106 anketas jeb 41% no visām saņemtajām bija pavairotas ar iepriekš uzrakstītu vienādu negatīvu viedokli, kas sakrīt ar AS "Brīvā viļņa" nostāju, - tajās atšķīrās tikai iedzīvotāja vārds, personas kods un paraksts. Baumas, ka uzņēmuma darbinieki bija spiesti anketas parakstīt, kategoriski noliedz AS "Brīvais vilnis" valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris. Viņš pastāstīja, ka regulāri tiekas ar uzņēmuma darbiniekiem un vienā no sanāksmēm tika pārrunāts arī jautājums par SPA viesnīcas būvniecības ieceri, - valdes priekšsēdētājs izklāstījis savu personīgo viedokli, bet uzsvēris, ka ikviens no uzņēmumā strādājošajiem cilvēkiem sabiedriskajā apspriešanā var paust savu viedokli.

Savu negatīvo nostāju pret būvniecības ieceri Babris skaidro ar vairākiem faktoriem – viesnīcu tiek plānots būvēt 20 metru attālumā no uzņēmuma teritorijā esošām amonjaka cisternām jeb tiešās bīstamības zonā, ražotne rada troksni un vibrācijas, turklāt viesnīca tiekot būvēta vietā, kur nav tiešā pieeja jūrai. Babris uzskata, ka ir pietiekami daudz citu vietu pie jūras, kur varētu būvēt šādu objektu.

Babris ir nosūtījis vēstuli potenciālajiem investoriem, izskaidrojot visus šos faktorus, lai tie apzinās risku un vēlāk AS "Brīvais vilnis" nesaņemtu sūdzības.

AS "Brīvais vilnis" ir lielākais darba devējs un nodokļu maksātājs Limbažu rajonā, turklāt 90% saražotās produkcijas tiek eksportēta, - uzņēmuma apgrozījums ir aptuveni 1 000 000 eiro (aptuveni 702 000 latu) mēnesī. Uzņēmumā tiek nodarbināti apmēram 500 cilvēku, - vairums no tiem ir sievietes virs 40 gadiem un pirmspensijas vecuma cilvēki. Uzsverot šos faktus, Babris uzskata, ka uzņēmums pilda arī sociālās funkcijas.

Salacgrīvas pilsētas ar lauku teritoriju domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs aģentūrai LETA uzsvēra, ka nav pamata iedomām, ka dome vēlas likvidēt Brīvo vilni, jo 500 darba vietas ir ļoti vajadzīgas. Dome uzņēmumam palīdzējusi jau vairākas reizes - likvidējot Stienūžu atkritumu izgāztuvi, risinot elektroatjaunošanas problēmas, kā arī 2005.gada uzņēmuma krīzes laikā.

Pašvaldība ir gatava sadarboties ar AS "Brīvais vilnis", lai palīdzētu uzlabot vides sakārtošanas jautājumus.

Straubergs uzsver, ka rūpīgi jāizsver iespējas - dot iespēju investoriem ieguldīt 5 000 000 latu vai arī to liegt. Deputāti nolēma atlikt šī jautājuma izskatīšanu.

Sabiedriskajā apspriešanā izskanējuši viedokļi par telpisko plānojumu, viesnīcas stāvu skaitu, - nolemts līdz nākamajai domes sēdei maijā tikties ar investoru, lai apspriestu iespējamo patreizējās programmas maiņu. 

Pēdējās ziņas

2008-04-24 Jelgavas Pilssalā dzīvojošo savvaļas zirgu barā piedzimis pirmais kumeļš
2008-04-24 Prezentē mājaslapu par Kauguru pagastu
2008-04-24 Pirmajā ceturksnī ievērojami palielinājušies "Delta Air Lines" zaudējumi
2008-04-24 ES dalībvalstis par nacionālās kompetences jautājumiem saistībā ar bezvīzu režīmu drīkst risināt divpusējas sarunas ar ASV
2008-04-24 Pieaugs alus cena Doma laukuma kafejnīcās
2008-04-24 2.maija darba diena tiek pārcelta uz 10.maiju!
2008-04-24 Aizturētas personas, kuras izraisīja konfliktu lidostas "Rīga" taksometru stāvvietā
2008-04-24 Lietuvas pārstāvji iepazīsies ar Cēsu viduslaiku pils kompleksa attīstību
2008-04-24 Cēsniekus aicina baudīt Maija parka īpašo gaisotni!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski