Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Iepazīstina ar Mežaparka rotaļu un aktīvās atpūtas pilsētiņas projektu

2008-04-22

Rotaļu un atpūtas atrakcijas paredzētas dažādu vecumu bērniem, taču fizisko aktivitāšu iekārtas tiek aicināti izmantot arī viņu vecāki un vecvecāki. Tādejādi, šī rotaļu un aktīvās atpūtas pilsētiņa būs ne tikai pirmais šāda veida objekts Latvijā, bet arī viens no lielākajiem aktīvās atpūtas centriem mūsu valstī, kurā bērni aktīvi varēs atpūsties kopā ar saviem vecākiem. Par vispiemērotāko vietu gan sava novietojuma, gan bērnu drošības ziņā tika atzīta vieta, blakus Zaļajam teātrim.

Gundars Vītols, pašvaldības aģentūras „Mežaparks” direktors: „Mūsu mērķis bija izveidot vietu, kur bērni var atpūsties kopā ar saviem vecākiem, es vēlos uzsvērt –kopā! Ir domāts gan par pašiem mazākajiem un viņiem piedāvātas dažādas atsperu šūpoles, smilšu kastes, namiņi un daudzveidīgi rotaļu kompleksi. Pirmsskolas vecuma bērniem tiks ierīkoti lielāki rotaļu kompleksi, karuseļi, dažādas šūpoles. Tīņiem varētu būt interesanta modernā aktīvās atpūtas zona, kā arī kāpšanas atrakcijas. Vecākiem un vecvecākiem nebūtu jākautrējas kopā ar bērniem izmantot visas iepriekšminētās atrakcijas, taču īpaši interesanta pieaugušajiem varētu šķist Vingrošanas zona. Tiks ierīkotas arī interesantas atrakcijas bērniem ar kustību traucējumiem.”  

2007. gada 19. septembrī, Mežaparkā, starp Rīgas domi, nodibinājumu „Rietumu Bankas labdarības fonds” un Rīgas pašvaldības aģentūru „Mežaparks” tika parakstīts trīspusējs nodomu protokols par aktīvās atpūtas un rotaļu pilsētiņas izveidi. Nodomu protokols paredz, ka nodibinājums „Rietumu Bankas labdarības fonds” apņemas nodrošināt konkrētā projekta īstenošanai līdzfinansējumu 100 000 latu apmērā, bet Rīgas dome apņemas rotaļu un aktīvās atpūtas pilsētiņas izveidei nodrošināt nepieciešamo apbūves platību (zemi) un līdzfinansējumu 200 000 latu apmērā. Savukārt, Rīgas pašvaldības aģentūra „Mežaparks” apņemas pēc šī projekta īstenošanas veikt spēļu laukuma uzraudzības un uzturēšanas darbus.

Iekārtu ražošana, montāža, gumijas seguma ražošana un ieklāšana izmaksā 239 000 latus t.sk. PVN, atlikusī nauda tiks izlietota teritorijas labiekārtošanai. Visas rotaļu un aktīvās atpūtas iekārtas ir TUV sertificētas Vācijā un visas atbilst EN1176 (rotaļu iekārtas) un EN1177 (segums) standartam. 

Jānis Birks, Rīgas domes priekšsēdētājs: „Kad pirms trim gadiem, runājot par Mežaparka attīstību kā par aktīvas atpūtas vietu visai ģimenei, minēju, ka Mežaparks ir īstā vieta rotaļu un aktīvās atpūtas pilsētiņai, es biju pārliecināts, ka mums izdosies izveidot interesantu un daudzveidīgu kompleksu, kur brīvo laiku varētu pavadīt gan jauni, gan veci. Iecerētais projekts to apliecina. Pateicoties Rietumu bankas labdarības fondam, šī pilsētiņa būs vēl daudzveidīgāka nekā mēs varējām cerēt. Esmu pārliecināts, ka jaunizveidotā pilsētiņa kļūs par būtisku faktoru Mežaparka atdzimšanai par iemīļotu un plaši apmeklētu rīdzinieku atpūtas vietu.”

Inga Šīna, nodibinājuma „Rietumu bankas labdarības fonds” valdes priekšsēdētāja: „Labdarības fonds piešķīra līdzfinansējumu bērnu rotaļu laukuma izveidei, jo pilsētas labo gribu un jaukās idejas nereti ierobežo limitēti resursi. Bijām gatavi palīdzēt piepildīt ieceri par īpašu, mūsu pilsētā vēl neredzētu atpūtas vietu gan sava apjoma, gan arī atrakciju parka interesantā izpildījuma ziņā. Domāju, ka mums izdosies patīkami pārsteigt rīdziniekus, it īpaši bērnus un šī kļūs par labi atpazīstamu, apmeklētu vietu ģimenēm."

2007.gada 27. novembrī Rīgas pašvaldības aģentūras „Mežaparks” izsludinātajā konkursā par tiesībām kultūras un atpūtas Mežaparkā veidot rotaļu un aktīvās atpūtas pilsētiņu, 5 pretendentu konkurencē, uzvarēja SIA „Fixman” un „Lapset Group Oy” apvienība.

Rotaļu un aktīvās pilsētiņas izveides darbi tiks uzsākti jau 22. aprīlī, savukārt pilsētiņas atklāšana plānota šā gada jūlija sākumā.

Ar Mežaparka rotaļu un aktīvās atpūtas pilsētiņas projektu ikviens var iepazīties Rīgas domes mājas lapā: www.riga.lv


Papildus informācija:
Iveta Ārgale,
Rīgas pašvaldības aģentūras „Mežaparks” kultūras projektu vadītāja
Mob.tālr.: 26443662
e-pasts: iveta.argale@riga.lv

Romāns Mantrovs,
Nodibinājums „Rietumu bankas labdarības fonds”
Mob.tālr.: 26354887
e-pasts: rmantrov@rblf.lv

 

Pēdējās ziņas

2008-04-22 EP debatēs par ASV bezvīzu režīma programmu
2008-04-22 Kuldīgas pils dzirnavu atjaunošanai būs nepieciešams miljons latu
2008-04-22 Jēkabpilī tiekas Zemgales tūrisma speciālisti
2008-04-22 Kompānija Baltic Travel Group uzņemta prestižākajā Eiropas tūroperatoru Euromic aliansē
2008-04-22 Ventspilī septīto reizi notiks tūrisma konference
2008-04-22 Rīgas Centrālā bibliotēka uzsāk pasākumu ciklu Populārs cilvēks bibliotēkā
2008-04-22 Jauns vēstures tūrisma ceļvedis "Napoleona karspēks Latvijā"
2008-04-21 "Rīgas starptautiskā autoosta" pirmajā ceturksnī apkalpojusi 725 628 pasažierus
2008-04-21 Latvija kopš aprīļa pārstāv Igauniju vienoto jeb

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski