Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Aicina ieteikt ģimenei draudzīgāko atpūtas vietu Latvijā

2008-04-21

Aptaujas mērķis ir noskaidrot jaunas, ģimeniskai atpūtai piemērotas atpūtas vietas, kā arī sniegt pienācīgu novērtējumu jau labi zināmām un sabiedrībā iemīļotām atpūtas vietām, vienlaikus par tām informējot plašāku sabiedrību, aģentūrai LETA pastāstīja Bērnu un ģimenes lietu ministrijas Sabiedrisko attiecību departamenta direktors Taivo Trams.

Ar aptaujas palīdzību tiks noskaidrotas ģimenei draudzīgākās atpūtas vietas katrā Latvijas reģionā - Rīgā, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un Latgalē.

Aptauja par ģimenei draudzīgāko atpūtas vietu tiek organizēta divās kārtās, no kurām pirmajā kārtā ikviens var ieteikt to atpūtas vietu, kas varētu pretendēt uz ģimenei draudzīgas atpūtas vietas statusu, savukārt otrajā kārtā notiek balsojums par visbiežāk nominētajām atpūtas vietām, tādējādi noskaidrojot tās atpūtas vietas, kas katrā no Latvijas reģioniem tiek atzītas kā atpūtai ģimenes lokā vispiemērotākās.

Lai atpūtas vieta būtu patiešām piemērota izklaidei ģimenes lokā, tai jāatbilst vairākām prasībām. Tai jābūt vietai, kur vecāki var pavadīt savu brīvo laiku kopā ar bērniem, tai jābūt vietai, kur ģimene var izklaidēties, aktīvi atpūsties vai baudīt kultūras pasākumus, kā arī šajā vietā dažāda vecuma bērniem jābūt pietiekami plašam nodarbību vai atrakciju piedāvājumam.

Atpūtas vietai jābūt drošai un ģimenes atpūtai piemērotai, ir svarīga bērnu rotaļu vietas ierīču drošība, vide bez tabakas dūmiem, aprīkojuma nodrošināšana maziem bērniem. Tāpat atpūtas vietai ir jābūt pieejamai iespējami plašam apmeklētāju lokam, ko iespējams panākt ar saprātīgu cenu politiku, laipnu un bērniem draudzīgu apkalpošanu, īpaši bērniem un ģimenei domātiem pakalpojumiem.

Aptaujā nepiedalās iepriekšējo gadu aptauju uzvarētāji, proti, Cēsu pilsēta, rūķu ciems "Lediņi" Jelgavas rajonā, zirgu sēta "Klajumi" Krāslavas rajonā, Laumu dabas parks Talsu rajonā, Jūrmalas pilsēta, Brīvdabas muzejs, Līgatnes dabas parks, Zooloģiskais dārzs, Ventspils pilsēta, Krasta ielas "Lido" Rīgā, Tērvetes dabas parks, atpūtas centrs "Mazais Ansis", atpūtas bāze "Zviedru cepure", Annas Āzes meža muzejs ekspozīcija Balvu rajonā, Kalvenes zoodārzs "Cīruļi" un Turaidas muzejrezervāts.

Iecerēts, ka šogad aptaujas par ģimenei draudzīgāko atpūtas vietu Latvijā uzvarētāji tiks paziņoti un sveikti Latvijas sabiedriskās televīzijas tiešraidē.

Balsot par ģimenei draudzīgāko atpūtas vietu Latvijā iespējams portālā "Delfi", kā arī Bērnu un ģimenes lietu ministrijas mājaslapā "www.bm.gov.lv".

 

 

 

Pēdējās ziņas

2008-04-21 "Rīgas starptautiskā autoosta" pirmajā ceturksnī apkalpojusi 725 628 pasažierus
2008-04-21 Latvija kopš aprīļa pārstāv Igauniju vienoto jeb
2008-04-21 Kurzemes tūrisma asociācija rīkos akciju "Apceļo Kurzemi"
2008-04-21 Valmierā notiks jaunatnes 4.tūrisma salidojums
2008-04-21 Aktīvākā skola Rīgas maratonā iegūs ceļojošo Rīgas domes kausu
2008-04-18 Svinīgi atklāti regulārie lidojumi starp Rīgu un Ventspili
2008-04-18 Kuldīgas pils dzirnavām - jauni īpašnieki
2008-04-18 Rīgas tūrisma sezonu sāks ar pasākumu ciklu "Atklāj savu Rīgu"
2008-04-18 Mazsalacas Skaņākalnā stādīs 3000 priedes

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski