Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas tūrisma sezonu sāks ar pasākumu ciklu "Atklāj savu Rīgu"

2008-04-18

Kā pastāstīja Rīgas Tūrisma koordinācijas un informācijas centra direktore Sandra Inkēna, 26.aprīlī gaidāmi plaši pasākumi, kuros būs iespēja iepazīt Rīgu no dažādiem skatu punktiem.

Plānots, ka būs iespēja piedalīties ekskursijā pa rātsnamu no plkst.10 līdz 10.30, kuru vadīs Rīgas vicemērs Almers Ludviks (LPP). Deputāts Dainis Stalts veidojis tūrisma maršrutu "Līvu ceļš", kas iepazīstinās ar līvu pēdām Rīgā. Ekskursijas sākums plānots plkst.11 pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja.

Notiks arī ekskursija "Muzikālā Rīga", kuras laikā būs iespēja apskatīt Rīgas namus un ielas iedvesmojoša un muzikāla gida pavadībā, ekskursija "Viduslaiku Rīga", kuras laikā varēs uzzināt, kā ģērbās un ko darīja viduslaiku latvieši, ekskursija "Tirgotāju Rīga", kuras laikā būs iespēja iegūt ieskatu par Rīgas tirdzniecības vēsturi, dodoties uz "Berga Bazāru".

Visiem interesentiem būs iespēja piedalīties komandu sacensībās "Vecrīgas kods" - sacensību sākums plkst.11 un 14 pie Melngalvju nama.

Paredzēta arī ekskursija "Naksnīgā Rīga", kuras laikā ar teatralizētiem elementiem un līdzdarbošanos būs iespēja viesoties pie Mencendorfa kundzes, tikties ar Alķīmiķi, Zāļu tantiņu un Skursteņslauķi. Ekskursija sāksies plkst.20 pie Melngalvju nama.

26.aprīlī savu darbu sāks Rīgas retro tramvajs, kas šogad kursēs divos maršrutos - "Rīgas bulvāru loks" un "Mežaparks". 15 minūšu braucienā pa "Rīgas bulvāru loku" būs iespēja apskatīt un iepazīties ar Rīgas arhitektūras un kultūras simboliem - Latvijas Nacionālo operu, Brīvības pieminekli, Latvijas Nacionālo teātri un citiem nozīmīgiem un ievērojamiem objektiem.

Stundas braucienā retro tramvajs aizvedīs uz Mežaparku - gleznainu privātmāju rajonu, kura arhitektūrā lielākoties atspoguļojas jūgendstila estētika. Būs iespēja izkāpt Mežaparka pieturā un apmeklēt Rīgas zoodārzu un pēc tam ar nākamo retro tramvaja reisu atgriezties pilsētas centrā.

No 18.jūlija četras dienas nedēļā būs iespēja bez maksas piedalīties pusotru stundu garā kājāmgājēju ekskursijā pa "Jūgendstila rajonu", klausoties gida-pavadoņa stāstījumā angļu vai vācu valodā.

Tūrisma sezonas atklāšanas laikā būs iespēja piedalīties studentu veidotā projektā "Mūsu pilsēta". Plānots, ka komandām pusotras stundas laikā būs jāatrod vairāki desmiti jūgendstila ēku Rīgas ielās un jāatzīmē tās kartē. Sacensību dalībnieki saņems arī informāciju par attiecīgo arhitektūras pieminekli un atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Uzvarētāji iegūs pārsteiguma balvas.

Uz pasākumiem var pieteikties un saņemt ielūgumus no 18.aprīļa līdz 25.aprīlim Tūrisma informācijas centrā, Rātslaukumā 6. Visas ekskursijas un pasākumi notiks bez maksas.


 

Pēdējās ziņas

2008-04-18 Svinīgi atklāti regulārie lidojumi starp Rīgu un Ventspili
2008-04-18 Kuldīgas pils dzirnavām - jauni īpašnieki
2008-04-18 Mazsalacas Skaņākalnā stādīs 3000 priedes
2008-04-18 "Nordic Hotels" atvērs otro viesnīcu Baltijā
2008-04-18 Alūksnes ezerā notiks spiningošanas sacensības
2008-04-18 Rīgas mērs Jānis Birks atklās RCB Grīziņkalna filiālbibliotēkas jaunās telpas
2008-04-17 Mazsalacas Skaņākalnā stādīs 3000 priedes
2008-04-17 Mazsalacā pie Neļķu klintīm notiks Zemes dienai veltīts pasākums
2008-04-17 Palangas pludmali Lietuvā papildina ar smiltīm no jūras dibena

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski