Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kuldīgas pils dzirnavām - jauni īpašnieki

2008-04-18

Pērn pusi pils dzirnavu nopircis SIA "Ciemupe" direktors Gunārs Kārkliņš, kurš nodarbojas ar būvmateriālu tirdzniecību un būvniecību, savukārt otru pils dzirnavu pusi šogad nopircis jurists Rolands Anspuks, kurš strādā nekustamo īpašumu tirgū.

Jaunie īpašnieki pils dzirnavas iegādājušies no iepriekšējās īpašnieces, kura dzīvoja Izraēlā un kuras atrašanās ārpus Latvijas stipri kavēja unikālā kultūrvēstures pieminekļa atjaunošanu.

Pirmdien, 21.aprīlī, pils dzirnavu jaunie īpašnieki tiksies ar Bērziņu, lai vienotos par dzirnavu atjaunošanu un turpmāku telpu izmantošanu.

Kārkliņš aģentūrai LETA sacīja, ka kopā ar Anspuku Valsts pieminekļu inspekcijā jau iesniedzis četrus projektus, kuros runāts par galvenajiem un steidzamākajiem darbiem, lai apturētu pils dzirnavu bojāšanos.

Jau pērn Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) ar jauno Kuldīgas pils dzirnavu vienas puses domājamās daļas īpašnieku Kārkliņu un toreizējo Kuldīgas domes priekšsēdētāju Edgaru Zalānu panāca vienošanos par steidzamākajiem glābšanas darbiem Kuldīgas pils dzirnavās.

Ja šī vienošanās tiks pildīta un darbi notiks pēc iecerētā plāna, sākotnēji izvirzītais mērķis ar visiem iespējamiem līdzekļiem panākt kultūras pieminekļa saglabāšanu būs izpildīts.

Dzirnavas varētu darboties kā "dzīvais" muzejs, piesaistot tūristus ne tikai ar pilsētas senatnei veltītām ekspozīcijām, bet arī ar Kuldīgai raksturīgām amatnieku darbnīcām un suvenīru tirdziņu.

Pils dzirnavas atrodas Ventas krastā pie valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa, senā velvju tilta, kura restaurācijai pašvaldība ieguvusi finansiālu atbalstu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

Jau ziņots, ka valsts bija iecerējusi atsavināt Kuldīgas pils dzirnavas, lai saglabātu to kultūrvēsturisko vērtību.

Dzirnavu svarīgo kultūrvēsturisko nozīmi sevišķi palielina to atrašanās vieta valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa - Kuldīgas pilsētas vēsturiskā centra - senākajā daļā.


 

Pēdējās ziņas

2008-04-18 Svinīgi atklāti regulārie lidojumi starp Rīgu un Ventspili
2008-04-18 Rīgas tūrisma sezonu sāks ar pasākumu ciklu "Atklāj savu Rīgu"
2008-04-18 Mazsalacas Skaņākalnā stādīs 3000 priedes
2008-04-18 "Nordic Hotels" atvērs otro viesnīcu Baltijā
2008-04-18 Alūksnes ezerā notiks spiningošanas sacensības
2008-04-18 Rīgas mērs Jānis Birks atklās RCB Grīziņkalna filiālbibliotēkas jaunās telpas
2008-04-17 Mazsalacas Skaņākalnā stādīs 3000 priedes
2008-04-17 Mazsalacā pie Neļķu klintīm notiks Zemes dienai veltīts pasākums
2008-04-17 Palangas pludmali Lietuvā papildina ar smiltīm no jūras dibena

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski