Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Svinīgi atklāti regulārie lidojumi starp Rīgu un Ventspili

2008-04-18

Pasākumā satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP/LC) uzsvēra, ka šī diena ir nozīmīga Latvijai un Ventspilij.

"Šis nebija viegls darbs, bija daudz skeptiķu, taču mēs ejam uz mērķi attīstīt reģionālās lidostas un iekšējos lidojumus. Lidostu attīstība sekmēs gan Latvijas ekonomiku, gan infrastruktūru. Tas izveidos Ventspili par nozīmīgu tranzīta pilsētu un attīstīs šo reģionu," uzsvēra ministrs.

Kā norādīja aviosabiedrības "airBaltic" prezidents Bertolts Fliks, ļoti būtiski, ka valsts atbalsta reģionālo attīstību, infrastruktūru, tranzītceļu un ostu attīstību.

"Ļoti svarīgs faktors ir Ventspils osta, kurai ir ļoti liels potenciāls. Rīga ar savām reģionālajām lidostām attīstīs Latvijas infrastruktūru un virzīs mūs uz Baltijas valstu biznesa centra izveidi, kas apkalpos tranzīta pasažierus un cilvēkus, kuri vēlas ceļot. Pēc kāda laika šie būs komerciāli izdevīgi lidojumi," norādīja uzņēmējs.

Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš pauda pateicību Šleseram par projekta īstenošanu, norādot uz pašvaldības investīcijām lidostas attīstībā, infrastruktūrā, kā arī darbinieku apmācībā.

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs pauda gandarījumu par izveidoto aviomaršrutu, norādot, ka lidojums no Rīgas uz Ventspili ir "ērts un lēts". "Apsveicu Latvijas iedzīvotājus ar iespēju izmantot reģionālos lidojumus. Novēlu, lai Latvijai veiktos reģionālo lidostu attīstībā, kas sekmēs ekonomisko attīstību."

Jau ziņots, ka aviosabiedrība "airBaltic" 11.aprīlī sāka regulāros lidojumus starp Rīgu un Ventspili.

Līdz 24.oktobrim rīta reisus "airBaltic" veiks darbdienās plkst.6.50 (Rīga-Ventspils) un plkst.8 (Ventspils-Rīga), bet vakara reisus - plkst.18.45 (Rīga-Ventspils) un plkst.19.55 (Ventspils-Rīga).

Lidojumus uz Ventspili "airBaltic" veiks ar "Fokker 50" tipa lidmašīnu, un lidojums ilgs 45 minūtes. Lidojumam maršrutā no Rīgas uz Ventspili būs iespējams reģistrēties internetā, tā izvairoties no reģistrācijas procedūras lidostā.

Vienvirziena biļešu cenas būs, sākot no 4,10 latiem virzienā no Ventspils līdz Rīgai un sākot no 12,70 latiem no Rīgas līdz Ventspilij, iekļaujot lidostu nodevas un transakcijas maksu.

Lai regulārie lidojumi maršrutā Rīga-Ventspils-Rīga noritētu sekmīgi un lai nodrošinātu Ventspils lidostu ar tehnisko, ugunsdzēšanas un drošības aprīkojumu, kā arī nepieciešamo personālu, Ventspils dome no pašvaldības budžeta līdzekļiem pašvaldības SIA "Ventspils lidostai" ir piešķīrusi īstermiņa aizdevumu 133 470 latu apmērā.

Lidosta "Ventspils" tika uzcelta 1975.gadā, kad tika izbūvēts asfaltbetona seguma skrejceļš. Tobrīd lidlaukā atradās vadības dispečeru punkts un strādāja 45 cilvēki. Lidlauku izmantoja gaisa kuģi AN-24, AN-2, YAK-40, MI-2. Regulārie reisi tika veikti tikai trīs virzienos: Ventspils-Rīga, Ventspils-Minska un Ventspils-Ļeņingrada.

No 1983. līdz 1997.gadam lidostas darbība tika pārtraukta.

2000.gadā Ventspils lidosta aktīvi atsāka savu darbu. Tika izveidota lidostas administrācija, tika veikts skrejceļa seguma remonts, sakārtota un aprīkota pagaidu pasažieru apkalpošanas ēka.

2003.gada 1.augustā notika Ventspils lidostas pasažieru termināla būvniecības 1.kārtas svinīgās atklāšanas pasākumi.


 

Pēdējās ziņas

2008-04-18 Kuldīgas pils dzirnavām - jauni īpašnieki
2008-04-18 Rīgas tūrisma sezonu sāks ar pasākumu ciklu "Atklāj savu Rīgu"
2008-04-18 Mazsalacas Skaņākalnā stādīs 3000 priedes
2008-04-18 "Nordic Hotels" atvērs otro viesnīcu Baltijā
2008-04-18 Alūksnes ezerā notiks spiningošanas sacensības
2008-04-18 Rīgas mērs Jānis Birks atklās RCB Grīziņkalna filiālbibliotēkas jaunās telpas
2008-04-17 Mazsalacas Skaņākalnā stādīs 3000 priedes
2008-04-17 Mazsalacā pie Neļķu klintīm notiks Zemes dienai veltīts pasākums
2008-04-17 Palangas pludmali Lietuvā papildina ar smiltīm no jūras dibena

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski