Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

RD Kultūras departaments iezīmē šā gada nozīmīgākos kultūras pasākumus Rīgā

2008-04-17

Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle stāsta: „Plānojot un realizējot kultūras pasākumus Rīgā, domājam tālejoši, būtisku nozīmi piešķiram ilgtermiņa ieguldījumam nākotnē. Mēs Rīgu redzam kā potenciālu Eiropas kultūras galvaspilsētas kandidāti. Turklāt šis mums visiem ir nozīmīgs valsts jubilejas gads, tāpēc katrs pasākums Rīgā ir kā galvaspilsētas veltījums valsts jubilejā. Šo pasākumu programma sāksies 4.maijā, un kulminācija būs 18.novembrī.”

4.maijā pasākumu epicentrs būs Brīvības piemineklis, kur ikviens aicināts nākt ar ziediem un laba vēlējumiem savai valstij. Vērmanes dārzā būs pasākumi bērniem, Esplanādē piedāvāta programma jauniešiem, bet Rātslaukumā – latviešu dziesmu cienītājiem. Ikviens tiek aicināts uz pasākumiem ierasties ar ziediem, lai izgreznotu īpaši izveidotu Latvijas kontūru.

Jūlija sākumā Rīga svinēs Dziesmu un Deju svētkus. Vairāk kā nedēļu ilgais svētku mēģinājumu un koncertu laiks Rīgā būs spraigs visiem – gan dalībniekiem, gan pilsētas dienestiem, gan rīdziniekiem. Rīgas pilsēta kā pasākuma līdzorganizators savlaicīgi veic nepieciešamos priekšdarbus, lai svētku pasākumi notiktu veiksmīgi un dalībnieki galvaspilsētā justos kā mājās.

Arī tradicionālajos Rīgas Svētkos trīs dienas visā pilsētā nerims dziesmas, dejas, sporta un mākslas aktivitātes. Šogad Rīgas svētku programmas galvenā vadlīnija būs pilsētas dārzi un parki – tiek veicināta gan pasākumu rīkošana, gan noformējuma projektu, īpaši dažādu ziedu veidojumu un instalāciju izvietošana Rīgā. 

Laikmetīgās kultūras manifestācija vienas nakts garumā - mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts” piedāvās programmu, kurā iekļausies teātris, mūzika, filma, vizuālās māksla un deja. Šogad visās projektā iesaistītajās pilsētās valdīs vienots pamatprincips kultūras programmu izstrādē. Viens no tiem būs mākslas projekti sabiedriskajā transportā.

Rīga Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gades svinībās būs iesaistīta valstiska mēroga pasākumos, taču svētku laikā tiek plānota īpaša pasākumu programmu ar dažādiem gaismas projektiem. Tā būs jauna tradīcija, kas piešķirs Rīgai gaišumu un svētku sajūtu gada tumšākajā laikā, vienlaikus dzīvespriecīgi atzīmējot valsts svētkus.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas domes Kultūras departamenta preses sekretāre Annija Senakola
tālr. 67105398, fakss 67043671, mob.tālr.25974922
e-pasts Annija.Senakola@riga.lv


Pēdējās ziņas

2008-04-17 Mazsalacas Skaņākalnā stādīs 3000 priedes
2008-04-17 Mazsalacā pie Neļķu klintīm notiks Zemes dienai veltīts pasākums
2008-04-17 Palangas pludmali Lietuvā papildina ar smiltīm no jūras dibena
2008-04-17 Saeimas komisija interesējas par rindām pēc pasēm
2008-04-17 Singapūrā publikai atvērts pasaulē lielākais panorāmas ritenis
2008-04-17 Izdota Rīgas un Latvijas tūrisma karte astoņās valodās
2008-04-17 "Delta" un "Northwest" apvienošanās radīs pasaulē lielāko aviokompāniju
2008-04-17 Informēs par Rīgas tūrisma sezonas atklāšanas pasākumiem
2008-04-17 Gaujas Nacionālajā parkā sākta meža ceļu, stigu un taku norobežošanu ar barjerām

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski