Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Aprīlī notiks Bibliotēku nedēļa Rīgas Centrālajā bibliotēkā

2008-04-15

Bibliotēku nedēļā ir iespēja ne tikai apmeklēt virkni izglītojošu un izklaidējošu pasākumu, bet arī kopumā plašāk izzināt bibliotēku kā iestādi, bibliotekāra arodu un bibliotēkas lietotāja priekšrocības. RCB Bibliotēku nedēļas tēma šogad ir „Latvijas Republikai – 90”, tādēļ daudzi pasākumi veltīti tieši valsts jubilejai.
Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle stāsta: „Rīgas Centrālā bibliotēka un tās filiālbibliotēkas Bibliotēku nedēļā un visā savā darbībā apliecina Rīgas gatavību kļūt par UNESCO Pasaules grāmatu galvaspilsētu. Rīgas kandidatūru kā pretendentu šim titulam 2010.gadā ar Rīgas domes atbalstu Latvijas Grāmatnieku ģilde iesniedza apspriešanai, un tagad Rīga jau oficiāli apstiprināta kā viena no septiņām pilsētām - kandidātēm. Grāmata ir tā vērtība, kas Rīgā tiek augstu godā celta, un ir jāveido programmas, kas veicinātu grāmatu lasīšanu.”
RCB direktore Dzidra Šmita informē, ka bibliotēkas arvien vairāk tiek aprīkotas tehniski. 2008. gada Bibliotēku nedēļa noris zem Trešā tēva dēla „zīmes”, jo visu aprīli RCB turpina aprīkot ar Bila un Melindas Geitsu fonda līdzfinansētā Publisko bibliotēku attīstības projekta ietvaros iegādāto datortehniku jeb Trešā tēva dēla datoriem.
Tradicionāli visu nedēļu Rīgas Centrālajā bibliotēkā un tās filiālbibliotēkās netiek iekasēta soda nauda par iekavētiem grāmatu un citiem informācijas nesēju atdošanas termiņiem, bet jauni lietotāji tiek reģistrēti par brīvu.
Ikgadējais bibliotēku pavasara pasākums saistīts ar Pasaules grāmatu un autortiesību dienu Jurģos, 23. aprīlī, jeb Svētā Jura dienu. Saskaņā ar kataloniešu leģendu, Svētais Juris uzveica pūķi un izglāba princesi, bet vietā, kur pūķa asinis skāra zemi, uzziedēja roze. Svētā Jura varoņdarbs simbolizē gaismas, gudrības un mīlestības uzvaru pār tumsonību, tādēļ 23. aprīlī cilvēki dāvina cits citam rozes un grāmatas.
Bibliotēku nedēļas pasākumu programmā būs grāmatu, mākslas un bērnu zīmējumu izstādes, kā arī varēs apskatīt novadpētniecisku materiālu kolekcijas. Nozīmīgs notikums būs izstādes „Vilma Valentīna Heinrihsone un dēli. Gleznas” atklāšana RCB Bērnu un jauniešu literatūras nodaļa 26. aprīlī. Bibliotēku nedēļā notiks dažādas akcijas, koncerti, konkursi un tikšanās ar populāriem cilvēkiem. Šogad, piemēram, varēs aprunāties ar SIA BO „Likteņstāsti” izdevēju Anitu Mellupi, ar kino un teātra kritiķi Normundu Naumani un bērnu rakstniekiem Jāzepu Osmani un Leonīdu Beļikovu. Paredzēti tematiski un intelektuāli pasākumi bērniem: skaļās lasīšanas stundas, diskusijas pusaudžiem un dažādas tikšanās ar rakstniekiem. Notiks atvērto durvju dienas, ekskursijas pa bibliotēku, bibliotekārās stundas un jaunāko grāmatu apskati, tematiskas literatūras izstādes potenciālajiem un jau esošajiem lasītājiem.
Pilna Bibliotēku nedēļas pasākumu programma drīzumā RCB mājaslapā www.rcb.lv, katrā RCB filiālbibliotēkā un arī Rīgas domes Kultūras departamenta mājas lapā: www.rdkd.lv.

Rīgas domes Kultūras departamenta preses sekretāre
Annija Senakola, tālr. 67105398, fakss 67043671, mob. tālr. 25974922
e-pasts Annija.Senakola@riga.lv
www.rdkd.lv
 

Pēdējās ziņas

2008-04-15 Pieteikšanās mūzikas meistarklasēm "Red Bull Music Academy" rit pilnā sparā
2008-04-15 Gnarls Barkley izdod otro albumu
2008-04-15 Debijas albumu izdod Skārleta Johansone
2008-04-15 Meraijas Kerijas uzvaras formula
2008-04-15 Dafijas debijas albums tagad arī Latvijā
2008-04-15 Iespēja redzēt izrādes "Momo" un "Klase"!
2008-04-15 Stājas spēkā jauni noteikumi, kas regulē ielu, sezonas un izbraukuma tirdzniecību
2008-04-15 Fotoizstāde "CITA AMERIKA"
2008-04-15 airBaltic atklās jaunus lidojumu maršrutus uz Skandināviju

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski