Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

ASV vēstniecībai sniegs datus par nozaudētajām un nozagtajām Latvijas pasu veidlapām un izdotajām pasēm

2008-04-15

Pieeja datiem par nozaudētajām un nozagtajām Latvijas pasu veidlapām un izdotajām pasēm vēstniecībai tiks nodrošināta regulāri, katru dienu abpusēji pieņemamā formātā un veidā.

Vienošanās starp Iekšlietu ministrijas Informācijas centru un ASV vēstniecības Konsulāro nodaļu tika panākta saskaņā ar iepriekš Rīgā parakstītā saprašanās memoranda par bezvīzu režīma ieviešanu ar ASV sadaļas "Drošības saistības" 3.punktu.

Minētais saprašanās memoranda punkts pauž pušu nodomu, ka neatkarīgi no informācijas apmaiņas ar Interpola starpniecību Latvijas atbildīgās iestādes paziņos datus par nozagtajām Latvijas pasu veidlapām un izdotajām pasēm 24 stundu laikā pēc dokumenta nozaudēšanas vai nozagšanas reģistrēšanas.

Latvijas Ārlietu ministrija informatīvajā ziņojumā norāda: ņemot vērā, ka saprašanās memorands ir viens no starptautisko vienošanos veidiem, ar kura palīdzību puses pauž brīvu gribu un apņemšanos sadarboties kādā jomā, tas ir uzskatāms par pietiekamu pamatu, lai Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs būtu tiesīgs sniegt ASV kompetentajām iestādēm datus par nozaudētajām un nederīgajām pasēm.

Tā kā saprašanās memorands nerada juridiskas sekas, informāciju nesniedzot, pret Latvijas pusi nevar celt iebildumus par tā izpildi. Vienlaicīgi ASV patur tiesības šādā gadījumā neizpildīt savas apņemšanās.

Informatīvajā ziņojumā teikts, ka saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) Padomes Juridiskā dienesta atzinumu jautājums par informācijas apmaiņu par nozaudētām un nozagtām pasēm nav Eiropas Kopienas kompetencē, līdz ar to ES dalībvalstis ir tiesīgas vienoties par šādu informācijas apmaiņu divpusējā ceļā.

Saprašanās memorands, kas starp ASV un Latviju 12.martā tika parakstīts Rīgā, ir attiecīgo nozaru ministriju politisks nodoms sadarboties, lai veicinātu ātrāku Latvijas uzņemšanu ASV bezvīzu programmā un panāktu vienlīdzīgus ieceļošanas nosacījumus Latvijas un ASV pilsoņiem.

Saprašanās memorands paredz pušu nodomu vienoties par tādu pasākumu ieviešanu, ko ASV tiesību akti ir izvirzījuši potenciālajām bezvīzu programmas dalībvalstīm, tādējādi paverot iespēju saņemt ātrāku uzaicinājumu pievienoties bezvīzu programmai.

Tai pat laikā saprašanās memorands paredz, ka, vienojoties par ieviešanas nosacījumiem, puses ņems vērā Latvijas nacionālos normatīvos aktus, kā arī Latvijas saistības pret ES un attiecīgos Eiropas Kopienas un ES tiesību aktus.
 

Pēdējās ziņas

2008-04-15 Pieteikšanās mūzikas meistarklasēm "Red Bull Music Academy" rit pilnā sparā
2008-04-15 Gnarls Barkley izdod otro albumu
2008-04-15 Debijas albumu izdod Skārleta Johansone
2008-04-15 Meraijas Kerijas uzvaras formula
2008-04-15 Dafijas debijas albums tagad arī Latvijā
2008-04-15 Iespēja redzēt izrādes "Momo" un "Klase"!
2008-04-15 Stājas spēkā jauni noteikumi, kas regulē ielu, sezonas un izbraukuma tirdzniecību
2008-04-15 Fotoizstāde "CITA AMERIKA"
2008-04-15 Aprīlī notiks Bibliotēku nedēļa Rīgas Centrālajā bibliotēkā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski