Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas policija sašutusi par Beļģijas televīzijā demonstrēto filmu par Rīgu kā sekstūrisma pilsētu

2008-04-14

Filma esot veidota par Rīgu kā sekstūrisma pilsētu, kurā izplatīta prostitūcija un sutenerisms, pirms dažām dienām ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

"Panorāma" ziņoja, ka 40 minūtes garajā franču producentu veidotajā filmā stāstīts par to, kā īru tūristi dodas uz Rīgu ar mērķi iepazīties ar vietējām meitenēm. Latvija filmā attēlota kā nabadzīga valsts ar skaistu arhitektūru, kurā plaši izplatīta prostitūcija. Filmā redzams, ka prostitūcijas pakalpojumu piedāvāšana Rīgā ir labi organizēta, tāpēc tās autorus pārsteidzis Rīgas Galvenās policijas pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieka Inta Ķuža teiktais, ka sutenerisms Latvijā neesot plaši izplatīts un meitenes piepelnoties pašas. Filma Beļģijas televīzijā piesaistījusi 450 000 skatītāju auditoriju.

Ķuzis sarunā ar aģentūru LETA pauda sašutumu par šādu filmas producentu rīcību, lai gan pats filmu vēl neesot redzējis, tādēļ ļoti plaši to komentēt nevarot.

Rīgas Kriminālpolicijas šefs pastāstīja, ka pagājušā gada rudenī no Valsts policijas esot saņemts priekšlikums sadarboties ar kādu Francijas ziņu aģentūru, kas strādā kādas Francijas televīzijas pakļautībā, kas vēlējusies veidot filmu par vairāku Eiropas valstu samilzušo problēmu ar angļu tūristiem, kuri ceļojot bieži vien nonāk konfliktā ar likumu. Tā kā Lielbritānijas pilsoņi ir iecienījuši arī Latviju un jo īpaši Rīgu, filmas veidotāji gribējuši sadarboties ar policiju, lai šī aina būtu objektīvāka.

Ķuzis teica, ka Rīgas policija piekritusi šim piedāvājumam un abas puses vienojušās, ka darbosies divos virzienos - filmas veidotāji paši tiksies ar angļu tūristiem, veidojot viņu stāstus, bet sadarbībā ar policiju žurnālisti situāciju varēs pētīt, reidos apmeklējot nakts klubus un braucot patruļās pa pilsētas ielām.

Žurnālisti Latvijā strādājuši vismaz nedēļu un kopā ar policiju pētījuši situāciju pilsētā. Policija jau pašā sadarbības sākumā sapratusi, ka mainīt žurnālistu jau izveidoto viedokli, ka visas sievietes Latvijā ir pērkamas, nebūs viegli, taču nevarēja apzināties, ka to nespēs izmainīt vispār. Ķuzis pieļauj, ka filma veidota kāda uzdevumā un pēc īpaša pasūtījuma, jo pieejamā informācija liecina, ka policijas viedoklis filmas veidošanā nav ņemts vērā.

Arī Ķuzis franču žurnālistiem sniedzis komentārus par situāciju prostitūcijas jomā, skaidrojot, ka Latvijā ar šo pakalpojumu sniegšanu sievietes galvenokārt nodarbojas labprātīgi un nav pareizs priekšstats, ka visas sievietes šeit ir pērkamas, taču filmas veidotāji šim uzskatam neesot vēlējušies piekrist.

Filmas veidošanas procesā arī pats franču žurnālists ticis aizturēts un nogādāts policijas iecirknī, lūdzot policijas amatpersonu palīdzību viņa atpestīšanā. Viņš esot aizturēts brīdī, kad pie kāda nakts kluba filmējis meitenes, kas vienkārši tajā brīdī atradušās uz ielas. Ķuzis sacīja, ka žurnālists esot pat viņām uzmācies, lai izprovocētu uz "labiem kadriem". Pēc šo darbību veikšanas kluba apsargs izsauca policiju, kas viņu nogādāja iecirknī.

Filmēšanas divu cilvēku grupas vizītes Rīgā noslēgumā abas puses vienojušās, ka šā gada janvārī filma tiks nosūtīta policijai, lai tā sniegtu savu vērtējumu, taču tas nenotika, un nesen tā tika demonstrēta Beļģijā. Rīgas policijas darbinieki vairākkārt mēģinājuši sazināties ar šiem žurnālistiem, taču viņu atbildes reakcija nav sekojusi. Policija jūtas savtīgi izmantota no šīs filmas veidotāju puses. Pēc filmas noskatīšanās un tās izvērtēšanas varētu arī sekot kādi atbildes soļi, taču pagaidām Ķuzis atturas runāt par iespējamām darbībām.

Ķuzi šokē šāda žurnālistu rīcība, jo viņiem netika likti nekādi šķēršļi iegūt objektīvu ainu par situāciju Rīgā saistībā ar prostitūciju. Šis gadījums likšot policijai turpmāk vairāk domāt par sadarbības formām ar masu medijiem.

Pēdējās ziņas

2008-04-14 Veicinās Latvijas un Krievijas sadarbību tūrisma jomā
2008-04-14 Eksperts: Pieprasījums pēc Latvijas tūrisma produktiem pieaugs
2008-04-14 Ķīna atklāj jaunu olimpisko gaisa maršrutu
2008-04-14 Gaujas Nacionālajā parkā iepazīstinās ar jauniem metodiskajiem materiāliem
2008-04-14 Rīgā pagaidām darbojas tikai peldošās strūklakas
2008-04-14 Atjaunots ES aviokompāniju "melnais saraksts"
2008-04-14 Liepājas Jūrmalas parkā atdala zemi SPA kompleksa būvniecībai
2008-04-14 Vidzemes priekšpilsētā sāk peldvietu un aktīvās atpūtas zonu sakopšanu un labiekārtošanu
2008-04-14 Rekonstrukcijas darbi sanatorijā "Ķemeri" norit nelielos apmēros

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski