Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Eksperts: Pieprasījums pēc Latvijas tūrisma produktiem pieaugs

2008-04-14

Veiksmīga jaunu viesnīcu projektu attīstība Rīgā var īstenoties, tirgū atrodot pareizo nišu, tā kā arī šeit tirgus kļūst aizvien konkurējošāks. Lielas iespējas ir viesnīcām jaukta tipa attīstības projektos citās valsts daļās, norādīja Šafers.

Atbilstošas viesnīcu koncepcijas izvēle noteiktā vietā kļūst aizvien nozīmīgāka, tā kā aizvien grūtāk ir nodrošināt investīciju atdevi augstās konkurences un pieaugošās zemes cenas dēļ. Tikai ar pareizu viesnīcas koncepciju ir iespējams iegūt nepieciešamo atdevi investīcijām konkrētajā vietā.

Saistoši finanšu rezultāti var tikt sasniegti ar zemu izmaksu produktiem vai pievilcīgām zemu izmaksu viesnīcām ar ierobežotu viesnīcu pakalpojumu klāstu.

Investoriem un viesnīcu operatoriem aktīvi kopīgi jādarbojas aktīvu pārvaldīšanā. Operatora atstāšana vienatnē ar biznesu ir bīstama, regulāra kontrole un ekonomisko rezultātu analīze ir vitāli svarīgas.

Analizējot Latvijas tūrisma attīstības iespējas nākotnē, jāņem vērā arī globālās tendences, kā arī globālās sasilšanas ietekme uz klimatu. Latvijas situācijā globālajai sasilšanai ir arī pozitīva loma, jo laika apstākļi kļūst maigāki, kā dēļ Latvija kļūst pievilcīgāka tūristiem.

"Vislielākais potenciāls Latvijā ir konferenču un kūrortu tūrisma jomā," uzsvēra Šafers.

Informējot par tūrisma attīstības tendencēm Eiropā, Šafers prognozēja, ka tūrisma jomu nākotnē ietekmēs iedzīvotāju novecošanās un nepieciešamība vēlāk iet pensijā, kā dēļ pasaulē samazināsies ceļojošo pensionāru skaits. Tāpat paredzams, ka aizvien vairāk ceļos gados jauni cilvēki.

Būtiskas izmaiņas paredzamas arī sakarā ar globālo sasilšanu, kas draud ar jūras līmeņa celšanos un sniega trūkumu slēpošanas kūrortos, kā dēļ šiem tūrisma uzņēmumiem būs jādomā par pārorientēšanos.

Viesnīcas "Europa Royale Rīga" ģenerāldirektors Jānis Jenzis uzsvēra, ka Latvijā nepieciešamas papildu konferenču telpas, jo šī tūrisma joma ir ļoti perspektīva un pelnoša. Viņš arī norādīja uz nepieciešamību rīkot papildu Dziesmu svētku koncertus, lai tādējādi piesaistītu tūristus.


 

Pēdējās ziņas

2008-04-14 Rīgas policija sašutusi par Beļģijas televīzijā demonstrēto filmu par Rīgu kā sekstūrisma pilsētu
2008-04-14 Veicinās Latvijas un Krievijas sadarbību tūrisma jomā
2008-04-14 Ķīna atklāj jaunu olimpisko gaisa maršrutu
2008-04-14 Gaujas Nacionālajā parkā iepazīstinās ar jauniem metodiskajiem materiāliem
2008-04-14 Rīgā pagaidām darbojas tikai peldošās strūklakas
2008-04-14 Atjaunots ES aviokompāniju "melnais saraksts"
2008-04-14 Liepājas Jūrmalas parkā atdala zemi SPA kompleksa būvniecībai
2008-04-14 Vidzemes priekšpilsētā sāk peldvietu un aktīvās atpūtas zonu sakopšanu un labiekārtošanu
2008-04-14 Rekonstrukcijas darbi sanatorijā "Ķemeri" norit nelielos apmēros

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski