Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Atjaunots ES aviokompāniju "melnais saraksts"

2008-04-14

EK pieņem jaunus pasākumus divus gadus pēc tam, kad tika izveidots pirmais Kopienas saraksts ar aviokompānijām, kurām aizliegts darboties ES.

EK pilnībā aizliegusi darboties vēl vienai Ukrainas aviokompānijai - "Ukraine Cargo Airways", kā arī Kongo pārvadātājam "Hewa Bora Airways". Komisija rūpīgi uzrauga, kā koriģējošos pasākumus ievieš citi pārvadātāji - Irānas "Mahan Air", "TAAG Angola Airlines" un visi Indonēzijas pārvadātāji, kas pagaidām netiek svītroti no minētā saraksta.

EK priekšsēdētāja vietnieks un atbildīgais par transporta politiku Žaks Baro, kurš atbild par transportu, norādīja, ka princips ir skaidrs - valstis vai aviokompānijas, kas nenovērš konstatētās drošības problēmas, tiks iekļautas "melnajā sarakstā".

"Taču mūsu mērķis ir ne vien konstatēt trūkumus drošības jomā, bet arī tos atrisināt. Komisija dialogā ar valstīm, to civilās aviācijas iestādēm un aviokompānijām turpinās cīnīties par ilgtspējīgu aviācijas drošību," uzsvēra komisārs.

"Ukraine Cargo Airways" ir trešā Ukrainas aviokompānija, kas pievienota sarakstam, pēc "Volare" un "Ukrainian Mediterranean Airlines". EK "uzstājīgi aicina" Ukrainas iestādes pilnveidot drošības standartu ieviešanu.

Kongo pārvadātājam "Hewa Bora" līdz šim bija ļauts darboties ES ar vienu gaisa kuģi saskaņā ar īpašu kārtību, kas vairs nav spēkā, bet tagad visas darbības ir aizliegtas, tāpat kā pārējiem pārvadātājiem, kas licencēti Kongo un uz kuriem attiecas aizliegums jau kopš 2006.gada martā.

Lēmumā atzinīgi vērtēti "TAAG Angola Airlines" un attiecīgo iestāžu veiktie pasākumi, taču, lai "TAAG Angola Airlines" varētu svītrot no saraksta, vēl jānovērš ievērojami trūkumi drošības ziņā.

Pirms no saraksta tiek svītrots "Mahan Air", EK rūpīgi izskatīs pārvadātāja iesniegtos dokumentus un izvērtēs situāciju Irānā uz vietas, lai pārliecinātos par koriģējošo pasākumu īstenošanas rezultātiem.

EK un Aviācijas drošības komiteja, kuru veido dalībvalstu eksperti, uzklausīja "Garuda Indonesia" komentārus. Šī aviokompānija īsteno koriģējošos pasākumus, taču visi trūkumi vēl nav novērsti. Turklāt Indonēzijas iestādes nav apliecinājušas, ka koriģējošie pasākumi ir pabeigti. Kamēr nav saņemts šāds apliecinājums un "Garuda" un citas aviokompānijas nav pabeigušas koriģējošo pasākumu īstenošanu, tika nolemts nevienu Indonēzijas pārvadātāju pagaidām no saraksta nesvītrot.

Kubas "Cubana de Aviacion" un Seišeļu salu "Islands Development Company", kā arī attiecīgās iestādes ātri un efektīvi atrisināja konstatētās drošības problēmas un netika iekļautas sarakstā, taču šīs kompānijas tiks pastāvīgi uzraudzītas.

No šodienas aizliegums attiecas uz visiem Ekvatoriālās Gvinejas, Kirgīzijas, Libērijas, Sjerraleones, Svazilendas un Kongo pārvadātājiem. Darbība ES pilnībā aizliegta arī deviņiem atsevišķiem pārvadātājiem.
 

Pēdējās ziņas

2008-04-14 Rīgas policija sašutusi par Beļģijas televīzijā demonstrēto filmu par Rīgu kā sekstūrisma pilsētu
2008-04-14 Veicinās Latvijas un Krievijas sadarbību tūrisma jomā
2008-04-14 Eksperts: Pieprasījums pēc Latvijas tūrisma produktiem pieaugs
2008-04-14 Ķīna atklāj jaunu olimpisko gaisa maršrutu
2008-04-14 Gaujas Nacionālajā parkā iepazīstinās ar jauniem metodiskajiem materiāliem
2008-04-14 Rīgā pagaidām darbojas tikai peldošās strūklakas
2008-04-14 Liepājas Jūrmalas parkā atdala zemi SPA kompleksa būvniecībai
2008-04-14 Vidzemes priekšpilsētā sāk peldvietu un aktīvās atpūtas zonu sakopšanu un labiekārtošanu
2008-04-14 Rekonstrukcijas darbi sanatorijā "Ķemeri" norit nelielos apmēros

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski