Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Armēņu duduks skanēs Cēsīs

2008-04-11

Koncerta programmā skanēs armēņu tautas melodijas, Komitasa un citu vecmeistaru mūzika, mūsdienu aranžējumi un paša Siraka improvizācijas. Koncertā tiks saglabāta armēņu duduka muzicēšanas tradīcija, kurā solista spēlētajiem daudzveidīgajiem ornamentiem piebalso viens vai divi pavadošie mūziķi, veidojot pilnīgu, pat orķestriālu skanējumu. „Cēsu izglītotā un uzmanīgā koncertpublika ir pelnījusi noklausīties kaut ko tik unikālu un noteikti pratīs to novērtēt” koncertu apmeklēt aicinot, atzīst Izstāžu nama vadītāja Nata Livonska.

Armēnijas Valsts konservatorijas pēdējā kursa students, Armēnijas Nacionālā instrumentālā orķestra dalībnieks Siraks Mkrtčjans azartiski pārvalda ar liego, mīksto un samtaino un ne ar ko nesalīdzināmo sērīgo tembru apveltīto armēņu tradicionālo koka pūšaminstrumentu duduku. Šī armēņu tautas dvēselei tuvā skanējuma dēļ instruments spēlē armēņu nacionālā muzikālā simbola lomu un tā vārds ierakstīts UNESCO konvencijas „Par nemateriālās kultūras mantojuma saglabāšanu” sarakstā. Duduku uzskata par vienu no senākajiem dubultmēlīšu pūšaminstrumentiem – zīmes par tā priekštečiem ir atrastas pirms vairāk nekā 5000 gadiem senajā Ūras pilsētā Mezopotāmijā. Ilgu laiku tas bijis nepopulārs un mazpazīstams mūzikas instruments, bet līdz 20.gs. beigām, pateicoties leģendārajam armēņu mūziķim Dživanam Gasparjanam, tas ieguva pasaules atpazīstamību.

Introvertās mūzikas festivāls „Per musicam ad lucem / Ar mūziku uz gaismu” ir unikāls kultūras projekts, kas Latvijā noticis jau sešus gadus, un pasaulē augsti novērtētu mākslinieku sniegumu atklāj arī cēsniekiem. Mūzikas festivāls klausītājus iepazīstina ar augstvērtīgu profesionālo mākslu, apvienojot dažādu žanru un stilu mūziku un citus mākslas veidus interesantās un spilgtās koncertprogrammās. Festivālu raksturo īpaša skaņu telpa, kas sniedz patvērumu no ikdienas steigas, trokšņiem un stresa, kur var izjust mieru, harmoniju un garīgi līdzsvaroties. Idejas trāpīgumu un popularitāti apliecina gan plašais klausītāju loks, gan Latvijas un starptautisko mūzikas speciālistu augstais vērtējums.

Informāciju sagatavoja
Linda Sala
Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra
galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr. 64127755
e-pasts: linda.sala@cesis.lv

Pēdējās ziņas

2008-04-11 Jauns portāls un izklaides iespējas internetā - Luxuries.lv
2008-04-11 Sacensības daiļslidošanā "Burvīgās slidas 2008"
2008-04-11 Butter In Fly šo piektdien akustiski radio QBS
2008-04-11 Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts
2008-04-11 Vidzemes Vēstures un Tūrisma centrs rosina piedalīties ideju konkursā "Vidzemes suvenīrs Eiropai"
2008-04-11 Cēsu Tūrisma informācijas centram – 10 gadi!
2008-04-11 Lielākā daļa Varšavas kultūras dienu pasākumu būs bez maksas
2008-04-11 Lidosta "Rīga" sekmīga pabeigusi skrejceļa marķēšanu un strādā pēc ierastā grafika
2008-04-11 Alūksnē darbu sācis tūrisma informācijas centrs

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski