Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Liepājas folkloras centrā "Namīns" gatavotos suvenīrus dāvinās pilsētas viesiem

2008-04-09

Piedaloties Liepājas Kultūras pārvaldes un Valsts Kultūrkapitāla fonda izsludinātajos konkursos, folkloras kopa "Atštaukas" ir piesaistījusi līdzfinansējumu jaunu suvenīru izgatavošanai.

Liepājas Kultūras pārvalde projektu atbalstījusi ar 280 latiem, bet Kultūrkapitāla fonds apmaksā kultūras lektoru un citu radošo darbnīcu pasniedzēju darbu. Finansējums šīm aktivitātēm veidots no vairākiem projektiem, kuru kopējā summa varētu būt aptuveni 3000 lati, precizēja Kalnarāja.

"Izgatavotie suvenīri būs visdažādākie - dažādi keramikas izstrādājumi, dziju lellītes, pudelītes un citi - atbilstoši katriem svētkiem," sacīja Kalnarāja. "Tā nav kā masveida ražotne, kur jāizpilda gada plāns. Tā ir "Atštauku" iniciatīva strādāt radoši un parādīt citiem, ko var pagatavot pašu rokām no vienkāršiem materiāliem."

"Atštaukas" jau vairākus gadus sadarbojas ar mākslinieci Daci Lanku, kura iepriekš sagatavo skiču materiālu katram no topošajiem suvenīriem atbilstoši katras radošās darbnīcas tēmai. Savukārt keramiķe Dace Grīnberga māca bērniem strādāt ar mālu, kā arī pati radījusi skaistus suvenīrus ar Liepājas un "Atštauku" simboliku.

Kopš 2002.gada Liepājā darbojas folkloras centrs "Namīns", kur folkloras kopa "Atštaukas" regulāri organizē radošās skolas un darbnīcas. Katru gadu centrā notiek vairāk nekā 20 latviešu tradicionālo svētku un svinamo dienu darbnīcas, kas iemantojušas lielu bērnu, jauniešu un arī pieaugušo atsaucību.

Radošajās darbnīcās ikvienam tiek dota iespēja pašam gatavot dāvanas un suvenīrus, kā arī tradicionālo svētku atribūtiku. Radošās darbnīcas vada profesionāli mākslinieki un dažādu arodu pazinēji, lai prasmes tiktu apgūtas izglītojošā līmenī un popularizētu latviešu tradicionālo kultūru.
 

Pēdējās ziņas

2008-04-09 Āzijas valstīs šogad gaidāms lielāks smogs
2008-04-09 "Tallink" saņem jaunu ātrgaitas prāmi
2008-04-09 Beļģijas televīzijā demonstrē filmu par Rīgu kā sekstūrisma pilsētu
2008-04-08 Lietuvas dabas liegumos nedrīkstēs izmantot dzīvojamos vagoniņus
2008-04-08 Liepājnieki aptaujā par vides problēmām par nozīmīgu uzskata pludmali un Jūrmalas parku
2008-04-08 Franču siera meistars meklē jaunu saimnieku savai ražotnei Elejā
2008-04-08 Latvijas iedzīvotāji atpūtas ceļojumos dodas labprāt
2008-04-08 Veic priekšdarbus, lai visā Eiropā atļautu izmantot mobilo tālruni lidojumu laikā
2008-04-08 Franču investori atver viesnīcu Maskavas forštatē

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski