Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Veic priekšdarbus, lai visā Eiropā atļautu izmantot mobilo tālruni lidojumu laikā

2008-04-08

Tagad lidojumos pa visu Eiropu varēs izmantot mobilos tālruņus: saņemt zvanus, zvanīt paši, kā arī saņemt un rakstīt īsziņas. Tas nozīmē, ka ar tiem 90% Eiropas aviopasažieru, kuriem, iekāpjot lidmašīnā, ir mobilais tālrunis, varēs sazināties arī lidojuma laikā.

Eiropas Savienības (ES) komisāre telekomunikāciju jautājumos Vivjena Redinga pauda cerību, ka operatori, nosakot savu piedāvāto pakalpojumu cenas, "rīkosies pārskatāmi un novatoriski".

Iespēja izmantot mobilo sakaru pakalpojumus ir ļoti saistošs jauns pakalpojums, jo īpaši darījumu klases ceļotājiem, kuriem nepieciešamas saziņas iespējas, lai kur tie būtu un lai kur tie dotos. Tomēr, ja telefona rēķins, kuru patērētājs pēc tam saņems, būs šokējoši liels, šis pakalpojums neattīstīsies.

Komisāre arī aicināja aviokompānijas un operatorus nodrošināt lidmašīnā tādus apstākļus, lai tie pasažieri, kas vēlēsies izmantot sakaru pakalpojumus lidojuma laikā, netraucētu pārejos pasažierus.

Pasažieru tālruņi būs savienoti ar lidmašīnas mobilo sakaru tīklu, kas savukārt caur satelītu būs saistīts ar zemi. Vienlaikus šī sistēma novērsīs tālruņu tiešu pieslēgšanos mobilo sakaru tīkliem uz zemes. Tādējādi tiks regulēta mobilo tālruņu raidītāju jauda, lai to izmantošana neietekmētu gaisa kuģa aprīkojuma drošību vai zemes mobilo sakaru tīklu normālu darbību.

Tehniskās prasības drošai mobilo sakaru pakalpojumu izmantošanai lidojumā ir jāsaskaņo, lai visas ES teritorijā varētu atzīt valsts licences, kuras atsevišķām aviokompānijām piešķīrusi tā dalībvalsts, kurā attiecīgā aviokompānija reģistrēta. Piemēram, Francijā vai Spānijā reģistrēts gaisa kuģis varēs nodrošināt mobilo sakaru pakalpojumus gaisa kuģī saviem pasažieriem, arī lidojot virs Vācijas vai Ungārijas, un šajā nolūkā papildu licencēšanas procedūra nebūs jāveic.
 

Pēdējās ziņas

2008-04-08 Karostas cietumā jaunajā tūrisma sezonā tiks piedāvāti vairāki jauni pakalpojumi
2008-04-08 Notiks Rīgas domes tūrisma darba grupas sēde
2008-04-08 Franču investori atver viesnīcu Maskavas forštatē
2008-04-08 Latvijas iedzīvotāji atpūtas ceļojumos dodas labprāt
2008-04-08 Franču siera meistars meklē jaunu saimnieku savai ražotnei Elejā
2008-04-08 Liepājnieki aptaujā par vides problēmām par nozīmīgu uzskata pludmali un Jūrmalas parku
2008-04-08 Lietuvas dabas liegumos nedrīkstēs izmantot dzīvojamos vagoniņus
2008-04-07 Paziņo svētku noformējuma Rīgā konkursa uzvarētājus
2008-04-07 airBaltic sāks tiešos lidojumus uz Ventspili

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski