Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latvijas Red Bull X-Border izlase pārspēj igauņus

2008-04-07

Abu valstu komandu sastāvs tika noskaidrots iepriekšējās kvalifikācijas sacensībās, kas notika februāra beigās, gan Latvijā, gan Igaunijā. Kvalifikācijā noskaidrojās, ka Stasa Korotkova vadītās Latvijas komandas sastāvā cīnīsies tādi snovbordisti kā Kristaps Dzenis, Kaspars Groza, Raivis Krasņikovskis, Voldemārs Siliņš un Juris Strangots. Igaunijas komandas kapteinim Jusi Apivala šajās sacensībās palīdzību, Igaunijas un igauņu goda aizsardzībai, sniedza Sīmu Aunisonu, Robertu Mononenu, Kristiānu Tūleveski, Holdenu Videsu un Mario Visanapu.

Speciāli šīm sacensībām Valkā pie pašas robežas tika uzbūvēta īpaša starta estakāde un izveidotas īpašas, iepriekš neredzētas un neizmēģinātas, frīstaila konstrukcijas, kas bija gan sarežģītas, gan bīstamas, jo katrs kritiens no tām vidusdaļā beidzās ar piezemēšanos labākajā gadījumā zālē, bet sliktākajā – uz betona kāpnēm. Pavasarīgais un saulainas laiks šīm sacensībām nebija nemazākais šķērslis, jo sniegs šīm sacensībām tika atvests no tuvākajām ledus hallēm.

Sacensības noritēja sadalot dalībniekus pa pāriem – vienas valsts sportists pret otras valsts pārstāvi. Pēc katra pāra priekšnesumiem starptautiskā žūrija, kuras sastāvā bija poļu snovbordists Gņiazdo, Konstantīns Kokorevs no Krievijas un norvēģis Frods Skarboe (Frode Sarboe), izlēma kuras valsts sportists ir parādījis labāku triku un attiecīgi tās valsts komandai piešķīra punktu. Sacensību pirmajā daļā pirmie startēja latviešu sportisti, kas deva iespēju igauņu sportistiem pieņemt lēmumu cik daudz riskēt, lai nopelnītu savai valstij punktu. Pirmā sacensību daļa noslēdzās ar nelielu – viena punkta – Igaunijas izlases pārsvaru. Taču otrajā daļā latvieši startēja aiz igauņiem, kas deva tiem to priekšrocību, ko pirmajā daļā baudīja igauņu komanda. Latvijas Red Bull X-Border izlase to izmantoja pilnībā un parādīja uz ko tā ir spējīga. Īpaši jāatzīmē Voldemāra Siliņa priekšnesumi – vienu nobraucienu viņš veica ar atvērtu ūdens pudeli rokā, bet kādu citu – ar vienu dēļa stiprinājumā neiestiprinātu kāju. Šie Voldiņa triki pārsteidza nevien daudzos sacensību skatītājus, bet arī žūriju. Sacensības noslēdzās ar rezultātu 42 pret 32 Latvijas izlases labā.

Uzreiz pēc pašām sacensībām Latvijas komandas kapteinis Stass Korotkovs atzina: "cīņa bija ļoti sīva, pirmajā daļā par vienu punktu mēs zaudējām, bet otrajā daļā mēs varējām novērtēt cik ļoti nepieciešams riskēt, lai iegūtu punktus mūsu īpašumā. Igauņiem daži bija ļoti spēcīgi braucēji, īpaši jāatzīmē Holdens un Mario. Savukārt Latvijas komandā īpaši labi sevi parādīja Voldiņš, kā arī Dzenis, kurš attaisnoja uz viņu liktās cerības. Protams, visa komanda sevi pierādīja no labākās puses, un liela pateicība jāizsaka arī Latvijas komandas atbalstītājiem."

Lai arī šīs bija domātas kā draudzības sacensības, Igaunijas komandas kapteinis Jusi Apivala par savas komandas zaudējumu nebija īpaši priecīgs: "Šīs sacensības bija lieliskas un nekas tāds iepriekš nav pieredzēts – laiks bija lielisks, braucēji bija labi, taču manuprāt igauņu braucējiem ir labāks stils un labāki triki, taču mums nepaveicās un mēs ļoti gribam revanšēties, tāpēc ceram, ka šādas sacensības kļūs par tradīciju. Šajās sacensībās manuprāt labākie snovbordisti bija igaunis Holdens un Dzenis no Latvijas, kurš manuprāt šodien parādīja vislabākos trikus."

Vairāk informācijas par Red Bull X-Border sacensībām Valkā un Valgā iespējams atrast mājas lapā www.redbull.lv 

Pēdējās ziņas

2008-04-07 Paziņo svētku noformējuma Rīgā konkursa uzvarētājus
2008-04-07 airBaltic sāks tiešos lidojumus uz Ventspili
2008-04-07 Tallinā ielikts pamatakmens Tallink galvenā biroja ēkai
2008-04-07 Grupa FINX iepriecina krievvalodīgos
2008-04-07 Lidostā "Rīga" vislielākais apkalpoto pasažieru skaits Baltijas valstīs
2008-04-07 Jūrmalā notiks garīgās mūzikas koncerti
2008-04-07 Jūrmalā atklāj futbola sezonu
2008-04-07 No 17. līdz 28. aprīlim Rīgā notiks Varšavas kultūras dienas
2008-04-07 AS Tallink Grupp martā apkalpojusi 539 722 pasažierus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski