Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas lidosta vēlas veidot pati savu taksometru firmu

2008-04-03

Tas varētu būt risinājums peripetijām ar taksometru biznesu, kas jau vairākus mēnešus norisinās ap Rīgas lidostu.

Patlaban lidosta atvērusi taksometru stāvvietu visām taksometru kompānijām, nosakot, ka šāda kārtība pastāvēs vismaz pusgadu. "Ja nebūsim apmierināti ar rezultātiem un esošā kārtība sevi neattaisnos, pilnībā pieļauju, ka tiks veidota atsevišķa taksometru kompānija kopā ar kādu jau esošo taksometru tirgus dalībnieku," uzsver starptautiskās lidostas "Rīga" vadītājs Krišjānis Peters.

Kompānijā puse varētu piederēt lidostai, bet otra puse - taksometru kompānijai.

Tiesa, tas būšot tikai rezerves variants un tikšot realizēts vienīgi tad, ja pēc pusgada esošā sistēma, kad taksometru pakalpojumus lidostā var sniegt ikviens tirgus dalībnieks, kas ir iegādājies atļauju un izpildījis noteiktus kritērijus, sevi nebūšot attaisnojusi.

Mūsu kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas lielākajās lidostās Viļņā un Tallinā taksometru pakalpojumu sistēma atšķiras. Tallinas lidostā "Dienas Biznesu" informēja, ka tur taksometru pakalpojumus sniedz divas kompānijas, kas savā starpā konkurē. Šīs kompānijas izvēlētas konkursa kārtībā un atbilstot noteiktiem kritērijiem un regulējumam, kas katru gadu tiek koriģēts. Tāpat šīs kompānijas lidostai maksā noteiktu naudas summu mēnesī par tiesībām apkalpot pasažierus lidostā.

Taksometru pakalpojumi tiekot regulēti, tomēr nu jau divus gadus tie neesot mainīti. "Serviss ir tāds, kāds tas ir. Nevar teikt viennozīmīgi - esam vai neesam apmierināti. Vai sistēma nākotnē tiks mainīta, šobrīd vēl nevar pateikt, tomēr diskusijas mums par to ir bijušas - gan par atvērtu tirgu, gan citiem risinājumiem," norāda Tallinas lidostas pārstāve Eva Metsis.

Savukārt Viļņas lidostā jau ilgāku laiku taksometru pakalpojumu sniegšanā, līdzīgi kā Rīgas lidostā iepriekš, ir monopols - ik pēc noteikta perioda konkursa kārtībā tiek izvēlēta viena taksometru kompānija, kas var sniegt taksometru pakalpojumus lidostas pasažieriem. Citas kompānijas uz lidostu drīkst pasažierus vest, bet, līdzko tie ir izsēdināti, tā jādodas prom. "Šī kārtība paliks vēl uz gadu. Kas notiks tālāk, par to vēl nav lemts," norāda lidostas pārstāvis Arūns Marcinkevičs.

Publiski gatavību strādāt Rīgas lidostā ir apliecinājušas visas lielākās Rīgas taksometru firmas. Pagaidām gan nav zināms, cik maksās darba caurlaide Rīgas lidostā, tomēr neoficiāli starp nozares kompānijām figurē cena 6000 lati mēnesī.

Kā atgādina laikraksts, līdz šim taksometru pakalpojumu Rīgas lidostā sniegt varēja tikai "Rīgas taksometru parks". Šis vecais līgums katru mēnesi tika pagarināts, tomēr pēc 31.marta tas vairs nav spēkā.


 

Pēdējās ziņas

2008-04-03 Jauns portāls un izklaides iespējas internetā - Luxuries.lv
2008-04-03 Sākas līdz šim vērienīgākā Red Bull X-Fighters moto frīstaila sezona
2008-04-03 Ar "Rimantu" balvu pasniegšanu atzīmē Platforma Records desmitgadi
2008-04-03 Viena pilsēta, divas valstis – Red Bull X-Border vieno Latviju un Igauniju
2008-04-03 "R.E.M." atgriežas ar albumu "Accelerate"
2008-04-03 3. un 6.aprīlī bezmaksas Argentīnas tango nodarbības un paraugdemonstrējumi centrā "Heiankai", jauni kursi no 7.aprīļa!
2008-04-03 Izstādē "Dārzs. Flora 2008" Latvijas tēlnieki veidos Japānas dārzu
2008-04-03 Liepāja piedalīsies Baltijas pilsētu savienības tūrisma komisijas darba seminārā
2008-04-03 Paziņo svētku noformējuma Rīgā konkursa uzvarētājus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski