Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas lidosta vēlas veidot pati savu taksometru firmu

2008-04-03

Tas varētu būt risinājums peripetijām ar taksometru biznesu, kas jau vairākus mēnešus norisinās ap Rīgas lidostu.

Patlaban lidosta atvērusi taksometru stāvvietu visām taksometru kompānijām, nosakot, ka šāda kārtība pastāvēs vismaz pusgadu. "Ja nebūsim apmierināti ar rezultātiem un esošā kārtība sevi neattaisnos, pilnībā pieļauju, ka tiks veidota atsevišķa taksometru kompānija kopā ar kādu jau esošo taksometru tirgus dalībnieku," uzsver starptautiskās lidostas "Rīga" vadītājs Krišjānis Peters.

Kompānijā puse varētu piederēt lidostai, bet otra puse - taksometru kompānijai.

Tiesa, tas būšot tikai rezerves variants un tikšot realizēts vienīgi tad, ja pēc pusgada esošā sistēma, kad taksometru pakalpojumus lidostā var sniegt ikviens tirgus dalībnieks, kas ir iegādājies atļauju un izpildījis noteiktus kritērijus, sevi nebūšot attaisnojusi.

Mūsu kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas lielākajās lidostās Viļņā un Tallinā taksometru pakalpojumu sistēma atšķiras. Tallinas lidostā "Dienas Biznesu" informēja, ka tur taksometru pakalpojumus sniedz divas kompānijas, kas savā starpā konkurē. Šīs kompānijas izvēlētas konkursa kārtībā un atbilstot noteiktiem kritērijiem un regulējumam, kas katru gadu tiek koriģēts. Tāpat šīs kompānijas lidostai maksā noteiktu naudas summu mēnesī par tiesībām apkalpot pasažierus lidostā.

Taksometru pakalpojumi tiekot regulēti, tomēr nu jau divus gadus tie neesot mainīti. "Serviss ir tāds, kāds tas ir. Nevar teikt viennozīmīgi - esam vai neesam apmierināti. Vai sistēma nākotnē tiks mainīta, šobrīd vēl nevar pateikt, tomēr diskusijas mums par to ir bijušas - gan par atvērtu tirgu, gan citiem risinājumiem," norāda Tallinas lidostas pārstāve Eva Metsis.

Savukārt Viļņas lidostā jau ilgāku laiku taksometru pakalpojumu sniegšanā, līdzīgi kā Rīgas lidostā iepriekš, ir monopols - ik pēc noteikta perioda konkursa kārtībā tiek izvēlēta viena taksometru kompānija, kas var sniegt taksometru pakalpojumus lidostas pasažieriem. Citas kompānijas uz lidostu drīkst pasažierus vest, bet, līdzko tie ir izsēdināti, tā jādodas prom. "Šī kārtība paliks vēl uz gadu. Kas notiks tālāk, par to vēl nav lemts," norāda lidostas pārstāvis Arūns Marcinkevičs.

Publiski gatavību strādāt Rīgas lidostā ir apliecinājušas visas lielākās Rīgas taksometru firmas. Pagaidām gan nav zināms, cik maksās darba caurlaide Rīgas lidostā, tomēr neoficiāli starp nozares kompānijām figurē cena 6000 lati mēnesī.

Kā atgādina laikraksts, līdz šim taksometru pakalpojumu Rīgas lidostā sniegt varēja tikai "Rīgas taksometru parks". Šis vecais līgums katru mēnesi tika pagarināts, tomēr pēc 31.marta tas vairs nav spēkā.


 

Pēdējās ziņas

2008-04-03 Laikraksts: Viļņa statistiski ir lēta pilsēta, bet tūristiem - dārga
2008-04-03 "airBaltic" sāks lidojumus uz Kišiņevu
2008-04-03 Papes dabas parkā savvaļas zirgiem dzimst kumeļi, govīm - teļi
2008-04-03
2008-04-03 Kurzemes tūrisma konferencē vislielākie iebildumi pret ārzemnieku deklarēšanās kārtību naktsmītnēs
2008-04-03 Gaujas nacionālajā parkā izglīto gidus
2008-04-03 Par pilsoņu pasu derīgumu ceļošanai
2008-04-03 Pārrunās tūrisma attīstības iespējas un izaicinājumus Baltijas jūras reģiona valstīs
2008-04-03 Jūrmalas pilsētas dome izsludina konkursu "Jūrmalas labākais ēdināšanas uzņēmums 2008"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski