Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Laikraksts: Viļņa statistiski ir lēta pilsēta, bet tūristiem - dārga

2008-04-03

Aizpērn šajā sarakstā Viļņa bija 63.vietā, un ik gadus tā pamazām virzās uz augšu.

Lietuvas Brīvā tirgus institūta galvenais eksperts Žilvins Šilēns preču un pakalpojumu cenu pieaugumu Viļņā uzskata par dabisku. "Pēc jauno dalībvalstu pievienošanās Eiropas Savienībai (ES) cenas tur sāka izlīdzināties, tuvojoties Rietumeiropas līmenim. Tā notika tāpēc, ka kļuvām par liela kopēja tirgus daļu," viņš norādījis un piebildis, ka šo procesu veicinājusi augstā inflācija, kas pašlaik vērojama Baltijas valstīs.

Daži politiķi un uzņēmēji gan joprojām domā, ka Viļņu pasaulē varētu reklamēt kā lētu pilsētu, kur pavadīt brīvo laiku, un tas ļautu piesaistīt Lietuvai daudz ārvalstu tūristu. Tomēr ārvalstu galvaspilsētās izveidoto Lietuvas tūrisma informācijas centru vadītāji ir citādās domās. Viņiem aizvien biežāk nākas dzirdēt viedokli, ka Viļņa ir ļoti dārga pilsēta.

"Pirms septiņiem gadiem Viļņa tik tiešām bija lēta. Briti, kas šobrīd ierodas Lietuvā, atzīst, ka alus cenas Viļņā nav augstas, toties pārtika, izklaides un suvenīri kļuvuši daudz dārgāki. Daudzi teikuši, ka izklaidēties, piemēram, Prāgā, ir lētāk," stāstījusi Lietuvas Tūrisma informācijas centra Londonā direktore Indre Traķimaite.

Vēl vairāk britus šokē viesnīcu un lidmašīnu biļešu cenas. Kā norāda Traķimaite, daudzi tūristi nevar atļauties par naktsmītni Viļņas viesnīcā maksāt 400 litus (82 latus), tāpēc britiem lētāk iznāk atpūsties Spānijā.

Par augstajām cenām žēlojas arī poļi. "Viļņā trūkst vietu, kur varētu atrast lētas naktsmājas vai garšīgi paēst," uzskata Lietuvas Tūrisma informācijas centra Varšavā direktore Olga Ožarenkova.

Banka UBS, izvērtējot pilsētu dzīves dārdzību un to iedzīvotāju pirktspēju, pastāvīgi salīdzina 122 preču un pakalpojumu groza cenas. Dārgāko pilsētu saraksta augšgalā atrodas Oslo, Kopenhāgena, Londona, Dublina, Cīrihe, Stokholma, Helsinki, Ženēva, Parīze un Vīne, savukārt Maskava, kas izdaudzināta ar visai iespaidīgām cenām pilsētas centrā, palikusi UBS saraksta otrajā pusē.

"Lai izvērtētu, cik šie pētījumi ir nopietni, jāzina visas detaļas. Viļņā, piemēram, kafijas cena pie dzelzceļa stacijas ir citāda nekā Ģedimina prospektā," atzīmējis Šilēns.


Pēdējās ziņas

2008-04-03 Jauns portāls un izklaides iespējas internetā - Luxuries.lv
2008-04-03 Sākas līdz šim vērienīgākā Red Bull X-Fighters moto frīstaila sezona
2008-04-03 Ar "Rimantu" balvu pasniegšanu atzīmē Platforma Records desmitgadi
2008-04-03 Viena pilsēta, divas valstis – Red Bull X-Border vieno Latviju un Igauniju
2008-04-03 "R.E.M." atgriežas ar albumu "Accelerate"
2008-04-03 3. un 6.aprīlī bezmaksas Argentīnas tango nodarbības un paraugdemonstrējumi centrā "Heiankai", jauni kursi no 7.aprīļa!
2008-04-03 Izstādē "Dārzs. Flora 2008" Latvijas tēlnieki veidos Japānas dārzu
2008-04-03 Liepāja piedalīsies Baltijas pilsētu savienības tūrisma komisijas darba seminārā
2008-04-03 Paziņo svētku noformējuma Rīgā konkursa uzvarētājus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski