Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Atcelta personu robežkontrole uz

2008-03-31

Ar lidmašīnu ceļojot no Latvijas uz kādu citu Šengenas līguma zonas valsti, personu robežpārbaudes vairs netiks veiktas. Bagāžas kontrole uz iekšējām gaisa robežām gan saglabāsies, pamatojoties uz lidojumu drošības apsvērumiem.

Kā aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departamenta direktores vietniece Laura Karnīte, par godu personu robežkontroles atcelšanai šodien plkst.8.30 lidostā "Rīga" plānots rīkot svinīgu pasākumu ar iekšlietu ministra Mareka Segliņa (TP), satiksmes ministra Ainara Šlesera (LPP/LC), lidostas un Valsts robežsardzes vadības, kā arī citu amatpersonu piedalīšanos.

Pasākuma gaitā plānots svinīgi sagaidīt pirmos pasažierus, kuri ielidos Latvijā no Šengenas dalībvalsts Somijas galvaspilsētas Helsinkiem.

Turpmāk personu robežkontrole lidostā "Rīga" tiks organizēta divos terminālos - lidojumiem Šengenas telpā un ceļošanai uz vai no Šengenas zonā neietilpstošajām valstīm. No pusnakts ir atcelta robežkontrole Šengenas terminālā, bet otrā - viss paliks kā iepriekš, paskaidroja Karnīte, norādot, ka izņēmuma gadījumos, ja tas būs nepieciešams valsts drošībai vai to prasīs citi svarīgi apstākļi, personu ceļošanas dokumentu pārbaudes varēs īslaicīgi atjaunot arī Šengenas terminālā.

Sākot ar šodienu, ceļotājiem, kuri no Latvijas ar lidmašīnu dosies uz Šengenas zonas valstīm, robežsargi ceļošanas dokumentus nepārbaudīs, bet izceļotājiem uz citām valstīm kontrole tiks veikta ierastajā kārtībā. Arī ieceļotājiem no Šengenas valstīm personas kontrole nenotiks, bet iebraucējiem no Šengenas telpā neietilpstošajām valstīm personu dokumenti tiks pārbaudīti.

Personu robežkontroles atcelšana uz Šengenas valstu iekšējām gaisa robežām attiecas arī uz otru Latvijā esošo starptautisko lidostu, kas atrodas Liepājā, taču tur par godu šim notikumam nenotiek oficiālas svinības.

Kā ziņots, līdz ar pievienošanos Šengenas līguma telpai robežkontrole uz Latvijas jūras un sauszemes robežām ar Lietuvu un Igauniju tika atcelta jau pērnā gada 21.decembrī.

Personu un transportlīdzekļu robežpārbaudes, pa sauszemi vai ūdeņiem izbraucot no Latvijas uz Lietuvu vai Igauniju, kā arī iebraucot Latvijā no minētajām valstīm, netiek veiktas Jau vairāk nekā trīs mēnešus. Minētās sauszemes un jūras robežas var šķērsot brīvi un bez apstāšanās, līdzīgi kā iebraucot no vienas Latvijas pilsētas citā.

Tāpat uz Latvijas-Igaunijas un Latvijas-Lietuvas robežas personu pārvietošanās pāri "zaļajai" robežai atļauta jebkurā vietā.

Tomēr, jebkādā veidā ceļojot uz jebkuru no Šengenas valstīm, gan šobrīd, gan arī turpmāk līdzi būs jāņem pase.

Kā ziņots, galīgais lēmums par Latvijas un astoņu citu jauno Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pievienošanos Šengenas līguma zonai tika pieņemts ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmes laikā 2007.gada 6.decembrī Briselē.
 

Pēdējās ziņas

2008-03-31 Melnajā jūrā starp Krieviju un Gruziju atkal kursēs prāmji
2008-03-31 Gaida jauniešu idejas Vidzemes reģiona tūrisma veicināšanai
2008-03-31 Par iebraukšanu Palangā būs jāmaksā
2008-03-31 1.aprīlī Minhauzena muzejā joki mīsies ar piena dzeršanas kaujām
2008-03-31 Rīgas Retro tramvajs vasarā kursēs arī uz Mežaparku
2008-03-31 Preses konference Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā
2008-03-31 Lidostā "Rīga"mainīti taksometru pakalpojumu sniegšanas principi
2008-03-31 Lidostā "Rīga" pilnībā pievienojas
2008-03-31 Mišela Rišāra de Lalandes operas Versaļas strūklakas koncertuzvedums

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski