Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

1.aprīlī paziņos svētku noformējuma Rīgā konkursa rezultātus

2008-03-27

Rīgas domes Kultūras departamenta rīkotā metu konkursa sanāksmē atvērs aploksnes ar devīžu, kuras konkursa dalībnieki izmantoja anonimitātes nodrošināšanai, atšifrējumu un paziņos konkursa uzvarētājus un naudas balvu ieguvējus. Sanāksme notiks Rīgas domes Kultūras departamentā, Kongresu nama (K. Valdemāra ielā 5) 411. kabinetā. Sanāksmē piedalīsies konkursa žūrijas pārstāvji, kā arī konkursa dalībnieki, kas rezultātus vēlēsies dzirdēt klātienē.

Konkursā pavisam piedalījās 15 konkursa dalībnieki. Daudzi no viņiem iesniedza piedāvājumus vairākiem tematiem. Konkursa temati svētku plakāta skiču un vides objektu/instalāciju skiču piedāvājumiem bija Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena, Gadskārtu ieražu svētki – Līgo diena, Latvijas Republikas proklamēšanas diena un Ziemassvētki. Vēl temats vides objektu/instalāciju skiču piedāvājumiem bija arī Rīgas Svētki. Galvenā godalga svētku plakāta skiču piedāvājumam par katru tematu ir Ls 800, un veicināšanas godalgu fonds – līdz Ls 1000. Bet vides objektu/instalāciju skiču piedāvājumiem par katru tematu – Ls 1500, un veicināšanas godalgu fonds - līdz Ls 4000.
Žūrijas komisijas priekšsēdētāja, Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle komentē: „Priecē, ka mākslinieku piedalīšanās ideju izstādē pilsētas noformējumā ir kļuvusi aktīvāka. Rīgas noformējam ir jāveidojas, izceļot Rīgai raksturīgās pilsētvides kvalitātes, tādēļ ļoti svarīga ir mākslinieku ideju oriģinalitāte. Jāteic, ka daudzo pieteikumos tomēr vērojama stereotipiska pieeja. Ar interesi gaidīsim, kas slēpjas aiz devīžu atšifrējuma.”

Žūrijas komisijas pārstāve, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Pilsētvides dizaina nodaļas vadītāja Arta Goldberga tomēr gaidījusi vēl lielāku  konkursa dalībnieku skaitu, ņemot vērā pilsētas svētku noformēšanas tēmas aktualizāciju un balvu fonda apmēru. „Šis konkurss ir interesanta, prestiža un daudz slāņaina tēma – izaicinājums māksliniekiem, dizaineriem. Es šajā konkursā visaugstāk vērtēju darbus, kuros tika piedāvāti jauni, oriģināli risinājumi. Patika, ka vairāki pretendenti, savos darbos piedāvāja svētku noskaņu radīt netradicionāliem līdzekļiem, bet bieži trūka personīgā attieksme, jo svētku noformējums pilsētā ir māksla, ko nav iespējams radīt bez personīgas attieksmes.”
Vēl konkursa komisijā darbojās Rīgas domes Kultūras departamenta pārstāvji un Latvijas Mākslinieku savienības prezidents Mārtiņš Heimrāts, Latvijas Dizaineru savienības valdes loceklis Arvīds Endziņš, kā arī Rīgas pašvaldības aģentūras „Rīgas gaisma” izpilddirektors Māris Kuņickis.
Mediju pārstāvjiem, kas plāno piedalīties sanāksmē, lūgums par to informēt. E-pasts Annija.Senakola@riga.lv; tālr.25974922.

 

Pēdējās ziņas

2008-03-27 Bryan Adams atgriežas ar albumu "11"
2008-03-27 Grupai "Butter In Fly" jauna dziesma "
2008-03-27 Latvijas dizains sportam un atpūtai
2008-03-27 Gaisa balons "Saule" priecēs rīdziniekus
2008-03-27 Virza apstiprināšanai domē Rīgas kultūras stratēģijas vadlīnijas 2008. – 2025.gadam
2008-03-27 Restorāns Piano dizaina viesnīcā Promenade Hotel piedāvā Jums garšu saderību semināru
2008-03-27 Cēsīs top moderns centrs Pils kompleksa apmeklētājiem
2008-03-27 Ceļojošā fotoizstāde "Cita Amerika" Rīgā
2008-03-27 Jūrmalā 2007.gadā tūristu skaits ir nostabilizējies

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski