Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

airBaltic pabeidz e-biļešu ieviešanu

2008-03-25

airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks komentē: “Pilnīga e-biļešu ieviešana nozīmē, ka mūsu pasažieri ne tikai varēs doties lidojumā bez papīra biļetēm uz visiem tiešajiem airBaltic galamērķiem, bet arī iegādāties pie mums e-biļetes uz aizvien lielāku skaitu savienoto reisu visā pasaulē. Aprēķini liecina, ka ar e-biļešu palīdzību pasaulē ik gadus tiek izglābti aptuveni 50 000 koku.”

E-biļetes ir derīgas visiem airBaltic reisiem uz visiem galamērķiem, un tuvākajā nākotnē e-biļetes sāks pieņemt arī no Odesas izejošajiem reisiem. Attiecībā uz savienotajiem reisiem jāatzīmē, ka e-biļetes sniegs pasažieriem iespēju iegādāties biļeti un uzsākt reisu ar airBaltic lidmašīnu, un turpināt to ar citas aviosabiedrības lidmašīnu. Drīzumā arī daudzas citas aviosabiedrības sāks uzņemt pasažierus bez papīra biļetēm. Tas nozīmē, ka pasažieriem tiks nodrošinātas papildus ērtības – pavisam nesen, ja cilvēks devās no Rīgas uz Reikjaviku caur Kopenhāgenu un iegādājas lidojuma biļeti internetā www.airbaltic.com, viņam bija jādodas uz airBaltic biroju, lai saņemtu papīra biļeti reisam Kopenhāgena – Reikjavika. Pēc pilnīgas e-biļešu ieviešanas tas vairs nebūs nepieciešams. Tuvākajā nākotnē pasažieriem būs pieejamas daudz vairāk līdzīgu iespēju, jo pēc 2008. gada 31. maija e-biļetes obligāti jāievieš visām aviosabiedrībām.

airBaltic uzmanības centrā vienmēr ir bijusi vēlme izstrādāt ērti lietojamus elektroniskos rīkus. Pērn aviosabiedrība ieviesa reģistrāciju lidojumiem tīmeklī, kas palīdz ietaupīt pasažieru laiku un novērst rindas lidostās, kā arī vieglo automašīnu nomu, viesnīcas rezervēšanu un ceļojuma apdrošināšanu. E-biļetes ir vēl viens piemērs, kas ceļošanu padara arvien ērtāku.

2007. gadā internetā www.airbaltic.com mēneša pārdošanas apjoms sasniedza gandrīz 50% no visa kopējā airBaltic biļešu pārdošanas apjoma.

airBaltic elektronisko pakalpojumu attīstības vēsture

2002. gada decembris – izveidota pirmā interneta biļešu pasūtīšanas sistēma. Pasažieri varēja pasūtīt biļetes mājas lapā, taču tiešsaistes režīmā nebija iespējams redzēt brīvās vietas un biļešu cenas (biļešu pārdošanas aģenti pa e-pastu nosūtīja piedāvājumu, norādot saiti uz maksājumu izdarīšanas vietu).
2003. gada janvāris – uzsākta biļešu rezervēšanas sistēma reālā laika režīmā (pasažieri redzēja brīvās vietas un reālās cenas, kā arī varēja rezervēt biļetes).
2007. gada janvāris – ieviesta jauna interneta biļešu rezervēšanas sistēma, kas atbilst strauji augošajam pieprasījumam pēc pakalpojumiem internetā.
2007. gada jūlijs – ieviesta pasažieru interneta reģistrācija lidojumiem . Kad tā būs ieviesta visās lidostās, pasažieri ik gadus kopā ietaupīs apmēram 30 miljonus minūšu (60 gadi).
2007. gada decembris – atjaunināta airBaltic mājaslapa, ieviestas iespējas rezervēt vieglās automašīnas un viesnīcas.

Īsi par airBaltic:
AIR BALTIC CORPORATION (airBaltic) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenie akcionāri: Latvijas valsts 52.6% akciju, SAS AB – 47.2% akciju. airBaltic flotē ir divdesmit viena lidmašīna: desmit Boeing 737 – 500, trīs Boeing 737-300  un astoņas Fokker 50. airBaltic veic tiešos lidojumus no divām Baltijas valstu galvaspilsētām – no Rīgas un Viļnas, kā arī piedāvā tiešos lidojumus starp Kaļiņingradu un Kopenhāgenu, Liepāju un Hamburgu, Liepāju un Kopenhāgenu. 

 

Pēdējās ziņas

2008-03-25 Lidostai "Rīga" pērn otrs lielākais pasažieru pieaugums starp Eiropas lidostām
2008-03-25 Iznācis Snoop Dogg albums "Ego Trippin"
2008-03-25 Rīgas Bērnu un jauniešu muzikālais teātris RīBēJa MuTe ielūdz uz preses konferenci!
2008-03-25 Jūrmalā svinēs "Putnu dienas 2008"
2008-03-25 Mainīta kārtība vīzu pieteikumu izskatīšanai Lielbritānijas vēstniecībā Rīgā
2008-03-25 Slēpošanas trases Lieldienu brīvdienās apmeklē liels skaits ziemas aktīvā sporta cienītāju
2008-03-25 Rīgas pašvaldība iedzīvotājus šogad iepriecinās ar desmit strūklakām
2008-03-25 Slēpošanas trases šoziem visvairāk apmeklētas gada sākumā
2008-03-25 Cēsu rajona "Rakšu" saimniecībā iespējams apskatīt divus divkupru kamieļus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski