Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Mainīta kārtība vīzu pieteikumu izskatīšanai Lielbritānijas vēstniecībā Rīgā

2008-03-25

No šodienas visi Apvienotās Karalistes vīzu pieteikumi tiks apstrādāti reģionālajā centrā Lielbritānijas vēstniecībā Varšavā. Šīs izmaiņas ietilpst pasaules mēroga programmā, kas tiek ieviesta ar nolūku apmierināt arvien pieaugošo pieprasījumu pēc Lielbritānijas vīzām.

Lai arī lēmumi par vīzu pieteikumiem turpmāk tiks pieņemti Varšavā, tomēr vīzu pieprasītājiem joprojām pieteikumi būs jāiesniedz tiešsaistē un elektroniski jāpiesakās vēstniecības apmeklējumam Rīgā.

Vīzu pieteikumu iesniedzējiem joprojām būs jāapmeklē Lielbritānijas vēstniecība Rīgā, lai iesniegtu izdrukātu vīzas pieteikuma anketu, pasi, dokumentu oriģinālus, tulkojumus un kopijas, kā arī lai samaksātu par pieteikuma izskatīšanu un noskenētu pirkstu nospiedumus.

Lai nesadārdzinātu vīzas izmaksas, netiks prasīti notariāli apstiprināti dokumentu tulkojumi, taču iesniegto tulkojumu atbilstību oriģinālam pārbaudīs Lielbritānijas vēstniecības darbinieki.

Iesniegtos dokumentus pēc tam nosūtīs uz reģionālo vīzu centru Lielbritānijas vēstniecībā Varšavā, kur tos izskatīs un pieņems lēmumu. Kad lēmums izsniegt vai atteikt vīzu būs pieņemts, pieteikuma iesniedzēja pasi un dokumentus nosūtīs Lielbritānijas vēstniecībai Rīgā, kur tos varēs saņemt iesniedzējs.

Vīzu pieteikumi, par kuriem lēmumu iespējams pieņemt uz iesniegto dokumentu pamata un nav nepieciešama papildu informācija, tiks izskatīti piecu darba dienu laikā. Ja lēmuma pieņemšanai būs nepieciešama vīzu intervija, pieteikuma iesniedzējs tiks uzaicināts ierasties uz interviju Lielbritānijas vēstniecībā Rīgā desmit darba dienu laikā.

Lielbritānijas vēstniecība iesaka pieteikumus vīzām iesniegt savlaicīgi, vērsties pēc vīzas var pat trīs mēnešus pirms plānotā ceļojuma. Vīzu pieteikumus īslaicīgam Lielbritānijas apmeklējumam Lielbritānijas vēstniecībā Rīgā var iesniegt jebkura persona, kas likumīgi uzturas Latvijā.

Pieteikumi ilgtermiņa vīzām tiek pieņemti no Latvijā pastāvīgi dzīvojošām personām. Netiek prasīts, lai vīzu pieteikumu iesniedzēji dotos uz Varšavu, tomēr, ja ir paredzēts steidzams ceļojums uz Apvienoto Karalisti, pieteikumus vīzām var iesniegt Lielbritānijas vēstniecībā Varšavā.

Kārtība, kādā jāpiesaka vīzas uz Britu sadraudzības vai Apvienotās Karalistes ārzemju teritorijām, netiks mainīta.


 

Pēdējās ziņas

2008-03-25 Lidostai "Rīga" pērn otrs lielākais pasažieru pieaugums starp Eiropas lidostām
2008-03-25 Iznācis Snoop Dogg albums "Ego Trippin"
2008-03-25 airBaltic pabeidz e-biļešu ieviešanu
2008-03-25 Rīgas Bērnu un jauniešu muzikālais teātris RīBēJa MuTe ielūdz uz preses konferenci!
2008-03-25 Jūrmalā svinēs "Putnu dienas 2008"
2008-03-25 Slēpošanas trases Lieldienu brīvdienās apmeklē liels skaits ziemas aktīvā sporta cienītāju
2008-03-25 Rīgas pašvaldība iedzīvotājus šogad iepriecinās ar desmit strūklakām
2008-03-25 Slēpošanas trases šoziem visvairāk apmeklētas gada sākumā
2008-03-25 Cēsu rajona "Rakšu" saimniecībā iespējams apskatīt divus divkupru kamieļus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski